Zara Stilleto Ayakkabı

Zara Stiletto ayakkabı rahatlık açısından en rahat ayakkabı modelleri arasındadır. 1950'lerde stiletto'nun yükselişi moda, feminizm ve kültür tarihinde çok önemli bir andı. Çevresi 0,9 inç kadar küçük olan ince, çivili bir topukla tanımlanan stiletto, herhangi bir yükseklik olabilir, ancak genellikle 3, 4, 5 veya daha fazla inçlik bir kaldırma ile ilişkilendirilir. O olmasaydı, moda dergiler sayfaları ve Sex and the City'nin setleri oldukça yaya gibi görünürdü. Saygın ayakkabı tasarımcıları Manolo Blahnik ve Christian Louboutin'in en gösterişli tasarımları asla meyve vermemiş olabilir. Ve stilettolara karşı doğuştan gelen bir insan arzusu hakkındaki bitmek bilmeyen spekülasyonlar muhtemelen asla başlamazdı..

Topuk Yüksekliğini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

2 inç Topuklar

Bütün gün ayaklarınızın üstündeyseniz ayaklarınızın toplarını ağrıtmayacak kadar kısa bir topuk. Sevimli kedi topuklu ayakkabılar, vintage esintili bir kıyafetle en iyi görünür, A-Line etekle giymeyi deneyin! Sırt askılı veya sivri uçlu bir stil, kıyafetinize ilgi katacaktır. Zara stiletto ayakkabı bu tarz topuklularda genellikle tercih edilmez.

3 inç Topuklar

Topuk yüksekliğinin en klasik yüksekliğidir. Tüm gün ofiste giyilebilecek ve yürüyebilecek kadar şık ve rahat. Daha yükseğe çıkarsan, ayakkabının içinde birkaç saat yürüdükten sonra rahatsız olma riski daha da artar.

4 inç Topuklar

Daha çok "parti" veya "gece kıyafeti" olan çoğu ayakkabı için tipik yüksekliktir."Başlangıç ​​seviyesindeyseniz", bu topuk yüksekliğindeki ayakkabıları giymeden bir veya iki gün önce kırmak isteyebilirsiniz. Stiletto ayakkabi giyebilmek için yürüme pratiği yapmak oldukça önemlidir.

Topuk Kalınlığı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Topuk yerleşimi ve kalınlığı Yüksek topuklu seçerken topuğun nereye yerleştirildiğini kontrol edin. Zara stiletto ayakkabı modelleri kontrol edilmesi gerekenlerden biridir.Çok geride ise topuk gerekli desteği sağlamayacaktır. Topuk, tam olarak kendi topuğunuzun altına yerleştirilmelidir. Topuk ne kadar kıpırdarsa, vücudunuzun desteği o kadar büyük olur. Texas Center for Performing Arts Health'in eş direktörü olan Dr. Surve, rahatlık söz konusu olduğunda ayakkabının eğiminin topuk yüksekliğinden daha önemli olduğunu anlamanın önemli olduğunu belirtiyor. Topuk alışverişi yaparken, ağırlığınızı ayak ucuna veya topuğa odaklamak yerine, ağırlığınızı tüm ayağa dağıtan platformlar arayın. Topuk ne kadar ince olursa, ağırlık dağılımınız o kadar iyi ve ayak bileklerinizin burkulma riski o kadar düşük olur. Topuklar ne kadar genişse denge o kadar iyi olur. Kalın topuklu stiletto modelleri bu tanıma örnek olabilir. Bu nedenle, ayak bileği burkulma riskini azaltmak istiyorsanız, daha geniş ve daha kalın topuklular tercih edin.

Vücut Tipinize Uygun Topuklar Nasıl Seçilir

İstediğinizi giymeniz ve içinde harika hissetmeniz gerektiğini söylememize gerek yok, ancak kendinizi daha az bilinçli hissettirecek bir şey arıyorsanız, o zaman bazı ipuçları vardır;yüksek topuklu ayakkabılar kadar güzel, rahat olmalılar ve onları giyerken kendinden emin ve güçlü hissetmeni sağlamalılar. Ayaklarınıza bir iyilik yapın ve ihtiyaçlarınıza en uygun ve en rahat olan yüksek topuklu ayakkabıları seçin.Zara stiletto ayakkabı gibi arkası askılı sizin için daha iyi bir seçenek olur.Yuvarlak parmaklı ayakkabılar, daha geniş bir ayak üzerinde daha rahat ve daha gurur vericidir.Daha kısa bacaklarınız varsa, ayak bileği kayışlarından kaçınmalısınız.Bunlar, kayış göz hattını keseceğinden bacaklarınızı kısaltacaktır.Düz stiletto ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Topuklu Giymenin Faydaları

Topuklu ayakkabı stiletto giymenin faydaları neredeyse tamamen estetiktir, bacakların daha uzun ve daha ince görünmesini sağlar ve bir kıyafeti şık ve sofistike bir şekilde parlatır. İhtiyaç duyduğunuz özgüveni size yüksek topuklarla verebilir. Yüksek topuklu ayakkabılar vücut proporsyonunuzu değiştirdiğinden ötürü daha alımlı bir vücut görünümüne sahip olursunuz. Topukluları düz ayakkabı modelleri yerine seçmemizin bir çok temel nedeni var. Bir çok kadın gardıroplarında zara stiletto  ayakkabı biriktirdiğini biliyoruz. Topuklu ayakkabıyı güzel görünmek için sıklıkla tercih ederseniz bir çok sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Yüksek topuklu ayakkabılar sizleri bir süre sonra rahatsız ediyor ise kullanmaktan kaçının.

Düz Ve Stiletto Farkları

Düz Topuklu ayakkabılar kısa topuklu  ayakkabılardır .  Ayrıca ayak bileği kayışı da olabilir. Pek çok bayan ayak bileği kayışı olmayan ayakkabı giymeyi zor bulmaktadır. Stiletto olsun ya da olmasın, ayak bileği kayışı, hareketinizi arttırmak ve özellikle ayakkabı küçük olduğunda çekmeyi önlemek için ayakkabıyı bacağınıza sıkıca tutmaya yardımcı olur. Bunların çoğunda yuvarlak kesilmiş parmaklar veya dikiz parmaklar bulunur.Stiletto topuklular ince ve uzundur. Topuğun çekirdeği, katı çelik veya alaşımdan yapılmış bir saptır. Stilettolar botlarda ve zara stiletto ayakkabı modellerinde yaygındır ve adını ince bir hançerden alır. Topuk genişliği açısından Kalın topuklu stiletto örnekleri de vardır . Platform tabanı kullanılıyorsa yükseklik artırılabilir. Normalde, ince, uzun ve dar ince topuk, 1 cm'den daha küçük bir çapa sahip kauçuk veya metal bir uçla biterler.

Topuklu Tercih Etme Yolları

Deri veya süet topuklu ayakkabılar tercih edin Sentetik deri topuklu ayakkabılar daha ucuz ve daha uygun fiyatlıdır, ancak bir dizi aksilikle birlikte gelir. Kaliteli bir gerçek deri topuklu ayakkabıya yatırım yaparsanız, uzun vadede ayaklarınız size teşekkür edecektir. Deri veya süetten (veya her ikisinin birleşiminden) yapılan yüksek zara stiletto  ayakkabı daha esnektir ve ayak şekline daha kolay uyum sağlar. Bu aynı zamanda ayaklarınızın sürtünmesini de önleyecektir. Deri veya süet ayakkabı tercih etmenin diğer nedenleri şunlardır:

Sentetik deri ayakkabılardan çok daha uzun süre dayanır. Ayakkabıların gerçek deriden mi yoksa süetten mi yapıldığını kontrol etmek için ayakkabının içini kontrol edin. İnsan yapımı üst kısım veya insan yapımı malzemeler yazıyorsa, bunlar sentetik malzemelerdendir. Deri saya veya süet saya yazıyorsa gerçek deri veya süet malzemeden yapılmıştır. Kırmızı stiletto modellerinde sentetik deri kullanımı fazlasıyla yaygındır.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Ten rengi stiletto modelleri gelin ayakkabısı olarak kullanılabilir mi ?

Ten rengini gelinlik altına önermiyoruz. Gelinliğinizin rengini beyaz düşünürsek ayaklarınızı ön plana çıkaracak ayakkabı renklerini tercih edin.

  • Yeni stiletto modellerinde en çok önerilen ayakkabı hangisidir ?

Zara stiletto ayakkabı modellerini denemenizi tavsiye ederiz. İnternet üzerinden ve mağazalardan bir çok ürünü inceleyebilirsiniz.

  • Beyaz stiletto kombinleri nasıl olmalıdır ?

Giyeceğimiz her kombine uyum sağlayabilecek bir renktir. Stilettonun ayakta duruşunu da düşünürsek kot pantolanlarda kullanılması uygun olacaktır.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds