Zara Stiletto Ayakkabı Modelleri

Zara stiletto ayakkabı modelleri Türkiye’deki kadınların en çok tercih ettikleri stiletto modellerindendir. Günümüzde insanlar giydikleri ayakkabılar ile çevrelerine bir karakter yansıtıyorlar. Oluşturdukları bu duruş ve karakter sayesinde özgüvenleri artıyor. Tam da ayakkabının ne kadar önemli olduğunu düşündüğünüzü biliyorum fakat bazen bu düşünceler doğru olamayabiliyor. Kadınlar çok fazla topuklu ayakkabı giydiklerinde ayak sağlığı açısından birçok hastalıklara sahip olabiliyorlar. Kalitesiz ayakkabı seçimleri, uzun süre topuklu ayakkabı giymek bu duruma örnek olabilir. Bugün topuklu ayakkabılar, kadınların dış görünümüne verdiği zarafet için popülerleşmiş, ayak ve sırtlarına verdikleri zarar için lanetlenmiştir.

Ayakkabı Uyumunun Kuralları

 • Ayakkabı bedenleri farklı markalar ve stiller arasında değişiklik gösterme eğilimindedir, bu nedenle satın aldığınız tüm ayakkabılar için belirli bir bedene takılıp kalmayın. Boyuttan ziyade sığmaya odaklanın.
 • İş için doğru ayakkabıyı satın alın. İyi bir yürüyüş ayakkabısına ihtiyacınız varsa, zara stiletto ayakkabı modelleri çekici ve cazip fiyatları ile birçok seçenekleri var.
 • Her iki ayağınızı da ölçtüğünüzden emin olun ve daha büyük ayağa uyacak ayakkabılar arayın.
 • Giymeyi planladığınız belirli türdeki çorapları veya çorapları, denediğiniz stiletto ayakkabi türüne göre giyin.
 • Ayak şeklinize uygun ayakkabıları seçin. Örneğin, ayağınız geniş veya kare şeklindeyse, başparmağınız yerine küçük parmağınızdaki baskıya daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir.
 • Mağazada dolaşmak ve ayaklarınızın ne dediğini duymak için biraz zaman ayırın. Ayakkabıların yanı sıra ayakları da anlayan bir satış elemanı arayın.

 • Yüksek Topuklular Nasıl Rahat Giyilir

  Yepyeni zara stiletto ayakkabı modelleri ilk kez giydiğinizde kocaman bir gülümseme ve güven duygusu gibisi yoktur. Topuklu ayakkabı daha rahat nasıl giyilir hadi birlikte inceleyelim;

  Topuğun Yerleştirilmesi

  En sevdiğiniz kırmızı stiletto zihninizde hayal ettiğinizde, topuk ayakkabının arkasına doğru iniyor mu? Topuklu ayakkabı giydiğinizde ayağınızın topunda ağrı olduğunu fark ederseniz, ayak hastalıkları uzmanı doktorlar, ileride olan kalın topuklu stilleto ayakkabıları tercih etmenizi önerir.

  Yüksekliği Azaltın

  Bunun sürpriz olmayacağından eminim, ancak 3 inç veya daha düşük bir topuk yüksekliğini seçmek ayaklarınızı kurtaracaktır. Tipik yürüme düzeniniz topuk-parmak topuk-ayak parmağıdır, ancak 3 inç ‘in üzerine çıkan yüksek topuklu ayakkabı stiletto giydiğinizde, yürüyüşünüzün biyomekaniğini değiştiriyorsunuz, dengenizi değiştiriyorsunuz ve ayaklarınız, ayak parmağınız topuktan parmağa geçmek istiyor. Sizi dik tutmak için zara stiletto ayakkabı modelleri deneyebilirsiniz. 

  Ağrıları Azaltmak İçin Neler Yapılmalı

  Metatarsallar veya ayağın beş uzun kemiği topta biter ve topuklar, düz ayakkabılardan daha çok kemik uçlarında ağrıya neden olabilir. Stiletto ayakkabılar giyerken daha fazla büzülme eğilimi gösteren ayak parmaklarına da ek baskı uygulanabilir. Ancak hissedilen ağrının çoğu, ayak kemikleri arasında dolaşan küçük intermetatarsal sinirlerden gelir ve topuklu giyildiğinde sinirler tahriş olur ve genişler. En sık tahriş olan sinir, üçüncü ve dördüncü ayak parmakları arasında oturan sinirdir, çünkü ayak parmakları dokular büyüdüğünde birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle, ayak parmaklarını bantlamak sinir ve iltihaplı dokulardaki bir miktar baskıyı kaldırabilir. Zara stiletto ayakkabı modelleri daha az giymeniz en önemli ipucudur. Gün içinde de ayaklarınıza mikro molalar verin! Çalışmak için siyah stiletto ayakkabı giymeyi seviyorsanız, masanızda otururken ayaklarınız henüz ağrımamış olsa bile topuklu ayakkabılarınızı çıkarın.

  Yüksek Topuklular Sizin İçin Kötü Mü

  Yüksek topuklu ayakkabı giydiğinizde ayak bileği burkulma riskinizin arttığı bir sır değil. Yüksek topuklu ayakkabılarla ilgili diğer problemler arasında ayağınızın ve yürüyüş şeklinizin değiştirilmesi, bazı kasların aşırı gerilmesi, diğer kasların kısaltılması, dizlerinizde, kalçalarınızda ve sırtınızda ağrıya neden olabilir. Düzenli olarak topuklu ayakkabı giydiğinizde, ilk parmağınızın proksimal ekleminin altındaki bağ burkulabilir ve aşil tendonunuzun kalınlaştığını görmek sık rastlanan bir durumdur. Bir tendonun kalınlaşması kulağa kötü bir şey gibi gelmeyebilir ama ayakkabı seçiminiz nedeniyle ciddi sağlık problemlerine sahip olabilirsiniz. Yürürken zaten çok fazla acı çekiyorsanız, sizin için en iyi olan gerilmeleri öğrenmek için fizyoterapistinizle konuştuğunuzdan emin olun. Zara stiletto ayakkabı modelleri son zamanlarda tasarımcıların geliştirdiği ortopedik ayakkabı modelleri ile kullanıcılara sağlıklı ayakkabılar tasarlamaktadırlar.

  Tökezlemeden Topuklu Ayakkabı ile Nasıl Yürünür

  Verebileceğim en pratik tavsiye, sonunda emin adımlarla daha büyük adımlar atmanızı sağlayacak küçük adımlar atmanızdır. Ayrıca yürürken dik durun. Yüksek topuklu ve kalın topuklu stiletto giyme konusunda yeniyseniz, öne eğilmek için doğal bir eğiliminiz olacaktır. Bu yüzden, duruşunuzu merkezde ve düz tutmaya çalışın çünkü bu, bu ağırlığı dengelemeye yardımcı olur ve garip görünmenizi engeller. Bununla birlikte, sizin için rahat olan ayakkabılar satın almanız önemlidir. Sizin bedeninizde olmalı ve ayaklarınızı güvenli ama nazikçe kucaklamalıdır. Zara stiletto ayakkabı modelleri size bir uyum katar. Doğru uyum, yürüyüşünüzde tüm farkı yaratır. Düzgün uymazlarsa ne kadar iyi göründüklerinin önemi yoktur. Ve son olarak sizlere tavsiyemiz topuklu ayakkabılarınızın çoğuna tabanlık koyun, böylece ayağınız ayakkabıdan kaymasın.

  Yüksek Topuklu Ayakkabı Giymekten Neden Hoşlanırız

  Bir kadını güçlendiren harika zara stiletto ayakkabı modelleri var. Yüksek topuklu ayakkabılar kadınları güçlü ve daha kadınsı hissetiriyor. Topuklar tüm duruşunuzu değiştirir, dik durur, gururlu yürür ve bir babetin asla yapamayacağı şekilde güçlenmiş hissedersiniz. Ayrıca, her kıyafetin noktalama işaretleridir. Bir bakış atabilir veya bozabilirler. Yüksek topuklu beyaz stiletto tercihiniz ile birçok kıyafetinize kombin yapabilir kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabılar kadınları daha seksi göstermektedirler. Kıyafete verdiği zariflikten daha çok kadını kadın yapan özelliği ile vazgeçilmez bir parça olmaktadır. Yüksek topuklu ayakkabının giymenin her zaman bir bedeli olmaktadır. Bize sunduğu güzelliklerin yanında birtakım sorunları da beraberinde getirebiliyor. Yüksek topuklu ayakkabılar her zaman güzeldir fakat uzun kullanımlardan kaçının. 

  Pandemiden Önce Topuklu Ayakkabılar

  Yüksek moda sokak giyiminin eşzamanlı yükselişiyle aynı zamana denk gelen atletizmdeki yükseliş, ofis gibi geleneksel bir ortamda neyin "uygun" veya "saygın" olup olmadığına dair tüm inancımızı alt üst etti. Bazı tasarımcılar bu değişimden kısmen sorumluyken, diğerleri hızla değişen zevklere uyum sağlamak için çabalıyor. Tasarımcılar, rahatsız ayakkabıların pandemiden önce popülerliğini yitirdiğini söylüyorlar. Ten rengi stiletto modelleri artık kullanılmaktan kaçınılıyor. İnsanlar artık uzaktan çalışıyorlar ve bunun getirdiği de bazı değişiklikler oldu. İş sahipleri artık işe gitmeden evden tüm işlerini halledebiliyorlar.


  Leave a comment

  %HHours
  %MMinutes
  %SSeconds
  %-dDays
  %HHours
  %MMinutes
  %SSeconds
  %-wWeeks
  %-dDays
  %HHours
  %MMinutes
  %SSeconds
  %HHours
  %MMinutes
  %SSeconds
  %-dDays
  %HHours
  %MMinutes
  %SSeconds
  %-wWeeks
  %-dDays
  %HHours
  %MMinutes
  %SSeconds