Zara Siyah Stiletto

Zara siyah stiletto Topuklu ayakkabılar, moda olmanın nihai hedefini oluşturdukları için kalbimizde her zaman özel bir yere sahip olmuştur. Topuklu ayakkabı giymenin cazibesi, yalnızca onları rahat giyiyorsanız ortaya çıkar. Topukların amacı sadece daha uzun görünmek değildir, aynı zamanda her kadının hayatının vazgeçilmez ve ayrılmaz bir parçasıdır. Zeminde yürürken görünümü dengelemeye ve muhteşem görünmeye yardımcı olan bir yatırımdır.

Yavru Topuklar ve Stilettolar

Yavru Topuklar söz konusu olduğunda, onları giyerken nefes almanıza izin veren bir seçeneğe gitmeniz her zaman tavsiye edilir. Yavru kedi topukluları, küçük oldukları için kurtarıcınızdır. Bu topuklar, yaklaşık 5 inç topuğa sahip olabilen sivriltilmiş topuklardır. Ayakkabılar, ofis saatleri veya zaman zaman gündelik geziler için mükemmeldir. Bunlar, güvenlik ve stil duygusu eklemenin mükemmel bir karışımıdır.

Topukların en yükseği olan stiletto ayakkabılar 8 inç yüksekliğe kadar ulaşabilir. Kelime metal hançer anlamına gelir, topuk uzunlukları ve keskinlikleri ile tanımlanır. Stilettolarda ustalaşma sanatı biraz zaman alabilir, ancak bu topuklu ayakkabılar resmi toplantıya giymek için çekici. Zara siyah stiletto ayakkabıda bacaklar oldukça tonlanmış, yontulmuş görünür ve daha kısa olan bir kadının gerçekten uzun görünmesine neden olabilir.

Kama Topuklu ve Koni Topuklar

Tabanı kama şeklinde sunan ayakkabılara kama denir. Malzeme genellikle hem topuk hem de tabanın amacına hizmet eden kauçuktur. Topuklar yeterli desteği sağlar ve tökezlemeyi önler. Kalın topuklu stiletto ayakkabılarda bu grubun içerisinde yer alabilir. Bu topuklu ayakkabılar, elbiseler ve kotlar için harika bir eklentidir. Bu tarz için yaz boyunca eğlenceli tasarım ve renklerde mevcuttur.

 Tabanda daha geniş ve tabanda daha dar olan koni topuklar, tıpkı bir koni gibi şekillendirilmiştir. Topuklar ayaklara doğru stabiliteyi ekler. Bu tarz midi eteklerle kombinlemek için uygun bir seçimdir. Ayakkabılar resmi kıyafetlerle de muazzam görünürler. Bu stil ayakkabıyı hatırlamak için her zaman bir dondurma külahı düşünün, bunu asla unutmayacaksınız. Özel günlerde zara siyah stiletto yerine tercih edilen ayakkabı çeşitleri arasındadır.

Platform ve Makara Topuklular

Platform topuklar daha geniş ve daha kalın bir taban oluşturur. Bu ayakkabıların en önemli özelliği, çoğu topuklu ayakkabıdan farklı olmaları ve aynı zamanda rahat bir çift olmalarıdır. Ayakkabılar, topuğun üstünde ve tabanın altında bir farka sahiptir, bu da bir kadının bu topuklarla yürümesini kolaylaştırır. Platform topuklu ayakkabılar ve kırmızı stiletto ayakkabılar, küçük siyah elbisenizle birlikte kokteyl partileri için mükemmel bir seçimdir.

Makara topuklular, üstte ve altta geniş, ortada daha dar olanlardır. Kum saati şeklini andırırlar, barok ve rokoko döneminde daha iyi bilinirlermiş. Bu topuklar, şekillendirmeyi doğru yapmak için rehberinizdir. Makara topuklu ve parıltılı etek giyerek kalabalığın içinde öne çıkmanız çok olası bir durumdur. Zara siyah stiletto ayakkabılar gibi bu topuklu ayakkabılar da ofis etkinlikleri için harika uyum sağlar ve görünüşünüzü ön planda tutar.

Blok Topuklu ve Espadril Topuklu Ayakkabı

Blok topuklar, genellikle kare şeklinde olan daha geniş bir tabana sahiptir. Topuklar, stiletto ayakkabi kategorilerinin çoğundan daha rahattır. Kadınlar genellikle bunlara alışmış hissetme eğilimindedir ve onları giymeyi tercih ederler. Bu topuklu ayakkabılar, kahve randevularınız için ve ayrıca üniversite kıyafeti için en iyi seçeneklerden birisidir. Tamamen şık ve zarif bir görünüm elde etmek için bu topuklu ayakkabıları, zara siyah stiletto ayakkabılarda olduğu gibi, kot pantolonlar ve eteklerle bir araya getirmeniz önerilir.

Espadriller normalde düzdür, ancak bazen yüksek topuklu ayakkabılarda da bulunur. İspanya'da üretilen bu topuklar, jüt ipten yapılmış esnek taban ile birlikte kanvas ve pamuklu kumaşa sahiptir. Bu topuklu ayakkabılar, modaya uygun bir stildir. Sadece iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir kıyafeti giymek istediğinizde kararsız kalmazsınız. Cazibeli bir görünüm elde etmek için bu topukluları temel bir tişört ve kot pantolonla giymeniz önerilir. Kalın topuk stiletto ayakkabı modelleri ile de bu rahatlığı elde edebilirsiniz.

Midi Topuklu ve Pompa Topuklu Ayakkabılar

Midi topuklu, zara siyah stiletto ayakkabı gibi görünümünüzü yükseltebilir ve kesinlikle kokteyl kıyafetinize bir katkı sağlar. Topuklar ayrıca gündüz kıyafetinize havalı bir dokunuş katma yeteneğine de sahiptir.

Pompalar, yüksekliği 2 ila 3 inç arasında değişen yüksek topuklu ayakkabı stiletto modellerinin daha düşük bir versiyonudur. Bu topuklar ön kısımda düşük kesimdir ve bu pompalar öldürücüdür. Bu topuklu ayakkabılar, eteklerden kotlara kadar hemen hemen her şeyle gidebilir. Düğün davetlerinde ve özel partilerde elbisenizin altına rahatlıkla giyebilirsiniz.

Yüksek Topuklar Vücudunuzu Nasıl Etkiler

1.Siyah stiletto Topuklular duruşunuzda değişikliklere neden olur. Omurganızın S-eğrisi, stresten (eğilme veya atlama gibi hareketlerin neden olduğu) şok dalgalarını emen omurlar arasında yastık benzeri disklerden oluşur. Topuklu ayakkabı giymek belinizin normalden daha fazla kamburlaşmasına neden olur.

  1. 2. Zara siyah stiletto Topuklu ayakkabılar vücudunuzun anatomisinde değişikliklere neden olur. Düzenli olarak topuklu ayakkabı giymek, vücudunuzun anatomisi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Topuklar baldır kaslarınızı kısaltabilir ve tendonlarınızı sıkılaştırıp kalınlaştırabilir. Topuklar bu değişikliklere neden olan sırt ve dizlerinize ekstra yük getirir.

Topuklu Ayakkabı Sonrası Sırt Ağrınızı Hafifletmeye Yardımcı Olacak Bazı İpuçları

Yaklaşık 2 inç yüksekliğinde veya altında topuklu ayakkabılar tercih edin. Ten rengi stiletto ayakkabı da olduğu gibi topuk ne kadar yüksek olursa, ön ayağınıza o kadar fazla baskı uygularsınız. Sivri burunlu ayakkabılardan uzak durun. Beyaz stiletto gibi Sivri uçlu ayakkabılar, diğer topuk türlerine göre daha fazla rahatsızlığa neden olabilir. Deri tabanlıklı ayakkabılar satın alın. Deri iç tabanlar, ayaklarınızı ayakkabınızın içinde tutmaya yardımcı olur ve kaymayı azaltır. Kemer ekleri satın alın. Kemer desteği, sağlıklı bir sırtın anahtarıdır. Kemer desteği olmayan bir zara siyah stiletto ayakkabıya sahip olmak büyük sırt ağrısına neden olabilir. Yerleşik kemer desteğine sahip ayakkabı bulamıyorsanız, en sevdiğiniz çift topuklu ayakkabılara eklemek için bir miktar satın almanız öneririz.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds