Zara Simli Stiletto

Zara simli stiletto ayakkabılar özel davetler için en çok ilgi gören ayakkabılardan birisidir. Doğru ayakkabıyı giymek çok büyük bir fark yaratır. Kaymaya karşı dayanıklı ayakkabıları bir araç olarak düşünün – uygun türden giyin ve bu işinizi çok daha kolaylaştırabilir. Ancak uygun olmayan veya uygun olmayan ayakkabılar işinizi olması gerekenden çok daha zor hale getirebilir. Ayakkabılar, endüstriyel kayma ve düşme yaralanmalarının yaklaşık yüzde 24'üne neden oluyor. Sorunlar, pürüzsüz tabanlı elbise ayakkabısı giyen ofis çalışanlarından üretim alanlarına, yanlış güvenlik ayakkabısı stilini seçmeye veya ayak izi kalmayacak kadar uzun süre ayakkabı giymeye kadar değişebilir.

Topuklu Modelleri

Yavru Topuklar, Ekstra yüksekliğe ihtiyaç duymadığınız ancak bir süre ayaklarınızın üzerinde olacak partiler veya iş etkinlikleri için harikadırlar. Eğer yüksek topuklu bir ayakkabı düşünüyorsanız Partiler için zara simli stiletto modeline de göz gezdirebilirsiniz. Pompalar, basitçe yüksek topuklu olarak da bilinen pompalar genellikle daha geniştir ve yüksekliği 2 ila 3 inç arasındadır. Genellikle ön kısmı düşük kesimdir. Stilettolar, tüm yüksek topuklu ayakkabıların en yükseği olan stiletto ayakkabılar 8 inç'e kadar ulaşabilir. Bu topuklular birçok insan için yürüme sorunlarına neden olabilirken, kişinin bacakları üzerindeki uzatma etkisi açısından değerli bir beceridir. Bilek Kayışı Topuklu, Bilek bantlı topuklu ayakkabı stiletto modelleri  şu sıralar çok moda. Topuğun yüksekliği değişebilir, ancak ortak bir payda, ayak bileğini saran ve topukları daha güvenli ve yürümeyi daha rahat hale getiren kayıştır.

Doğru Topukları Satın Alın

Zara simli stiletto ayakkabıları doğru şekilde giymek için ilk yapmanız gereken şey doğru topuklu satın almaktır. Çoğu zaman insanlar istedikleri görünümü elde etmek için boyuttan ödün verirler, ancak topuklu ayakkabılar mükemmel bir şekilde uymazsa yüksek topuklu yürüyüş büyük ölçüde etkilenir. Topuğun ortalanmasının ve ayağınızın kavis yerleşiminin doğru olduğundan emin olun. Bu küçük bir aksaklık gibi görünebilir, ancak uzun vadede çok fazla ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. Ayaklarınız da çeşitli yaralar çıkabilir bunun yanı sıra bel fıtığına kadar yol açabilir. Topukluyu giydiğinizde ilk bakacağınız şey ayağınızın rahat olması ve rahat bir şekilde yürüyebiliyor olmanızdır. Çoğu kadınlar  kalın topuklu stiletto ayakkabı ile  rahat yürüyebilirler .

Doğru Topuk Yüksekliğini Seçin

Zahmetsiz yüksek topuk yürüyüşü sizin için 2-3 inç anlamına gelebilir, oysa başka biri 4-5 inç ‘in üzerindeki topuklu ayakkabıların olduğunu düşünebilir. Başka birinin sizin için doğru stiletto ayakkabi topuk boyutunu belirlemesine izin vermeyin. Her zaman daha kısa topuklu ayakkabılarla başlayın ve ardından boyutu zamanla artırın. En rahat topuk boyutunu belirlemenin iyi bir yolu, ayağınızın arkası ayakkabının topuğunun en az bir inç yukarısında olacak şekilde ayak parmaklarınızın üzerinde durmaktır; Bunu kolayca yapabiliyorsanız, topuk sizin için doğru boyuttadır. Yüksek topuk yürüyüşü, pratik ve zamanla ilgilidir. Zara simli stiletto satın aldığınız da pratik yaparak topuğunuzun boyutunu mümkün olduğu kadar kademeli olarak artırabilirsiniz. Kullanması daha kolay olduğu için ilk başta daha geniş topuklu veya kalın ayakkabılar almanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Alıştırma ve Daha Fazla Alıştırma

Zara simli stiletto ile yürüyemediğinizi anladığınıza ve doğru topuklu ayakkabıyı bulduğunuza göre, artık işe koyulma zamanı. Bu adımları izlerseniz kısa sürede 6 inç topuklularla koşma seviyesine gelebilirsiniz.

Topuklarınızın üzerinde durarak başlayın. Birkaç dakika bekleyin ve sonra oturun. Uzun süre ayakta durmaya alışabilmeniz için süreyi kademeli olarak yaklaşık 40-50 dakikaya çıkarın. Duruşunuzu gözlemlemek ve ona göre ayarlamak için tam boy bir aynanın önünde durmayı deneyin. Ayakta dururken dizlerinizi bükmediğinizden emin olun.

Halı gibi kaygan olmayan bir yüzeyde, ilk başta yavaş bir tempoda küçük adımlar atın. Adım kalın topuk stiletto ayakkabılarla kısalma eğilimindedir, bu nedenle başlangıçta uzun adımlar atmaya çalışmayın. Dizlerinizin fazla bükülmemesine dikkat edin.

Yavaş yavaş hızı artırın ve tüm bunları topuklu olmadan yaptığınız gibi dönme, oturma, durma, yön değiştirme ve dans etme pratiği yapın.

Blok Topuklu Ayakkabı

Blok topuklu nedir? Blok topuklar sağlam, belirgin bir topuğa sahiptir ve yürümesi en kolay topuklardan bazıları olabilir. Ayrıca farklı tedavileri denemek için de idealdirler. Lüsitten yapılmış blok siyah stiletto topuklu ayakkabılar, çıtçıtlar gibi süslemelere sahip seçenekler ve zıt malzemeler şu anda trend. Bütün mağazalar Ayak bileği kayışlı sandaletlerden blok topuklu ayak bileği patiklerine (ve aradaki her stile) kadar her şeye sahiptir, böylece herkes için bir şeyler vardır. Düşük blok topuklu ayakkabılar gündüz için harikadır. Zara simli stiletto ayakkabıları bir çift kot pantolon (veya kot pantolon) ve basit bir tişört giymek için mükemmeldirler.

Topuk Anatomisi

Yüksek topuk birçok parçadan oluşur, ancak bugünün parçası bu tarz zara simli stiletto ayakkabıyı giymenin rahatlığını büyük ölçüde etkileyen beş bölüme odaklanmaktadır.

Göğüs: Tabanın kemerinin altında bu öne bakan kısmı bulacaksınız.

Sayaç: Ayakkabının şeklini korumaya yardımcı olan astar ile saya arasında konumlandırılmış sert malzeme.

Topuk: Tabanın ten rengi stiletto ayakkabının arka kısmını yükselten, 2” ile 6” arasında değişen ve tercihe göre bir genişliğe sahip kısmı.

Taban: Ayakkabının, kullanıcının ayağının dayandığı kısım (iç taban) ve tabanın zemine (dış taban) temas eden açıktaki kısmı.

Üst Parça: Topuğun zemine temas eden kısmı.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Beyaz stiletto da Topuk nereye yerleştirilir?

Beyaz stiletto ayakkabıda Topuğun yerleştirilmesi hayati önem taşır. Çok geride ise, kilonuzu tam anlamıyla desteklemeyecektir. Topuğun doğru yerde olup olmadığını belirlemek için hızlı bir referans, topuğun merkez çizgisinin doğrudan kendi topuğunuzun merkezinin altına oturup oturmadığını kontrol etmektir.

  • Kırımızı stilettonun tabanı ne kadar kalın olmalıdır?
    Biraz ekstra dolgu verildiğinde daha rahat hissedeceksiniz. Bu özellikle sert yüzeyler için geçerlidir. Aldığınız Kırmızı stiletto ayakkabıyı uygun dolgu için kontrol edin; değilse, bir jel iç taban eklemeyi düşünün. Platform tarzı bir dış taban, ilave darbe emilimi sayesinde rahatsızlığı azaltmaya da yardımcı olabilir.
  • Bu yıl partilerde en trend olan ayakkabılar nelerdir?

Bu yıl partilerde ve davetlerle sıklıkla zara simli stiletto ayakkabı modeli kullanılmaktadır. Uzun ve rahat topuklarıyla her elbisenin altına uyum sağlayabilir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds