Yüksek Topuklu Parmak Arası Terlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek topuklu parmak arası terlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler içinde en önemlisi doğru ayak numaranızda ürünü satın almanızdır.

Yüksek Topuklu Parmak Arası Terlik Seçmek

Tüm kış boyunca ayaklarımızı ağır çizmelerden kurtarmak için yazın gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hafif, havadar sandaletler ve parmak arası terlikler belki de ayaklarımıza yazın en güzel hissini vermektedir. Ancak yüksek topuklu parmak arası terlik seçerken ayak sağlığına da dikkat etmek oldukça önemlidir. Yanlış seçilen bir terlik ayaklarımızda nasır oluşuma neden olabilir, hatta ayak ve bel ağrısı gibi kronik sorunlara yol açabilir.

1. İpucu: Doğru Numara Ayakkabısı Satın Alın

Yüksek topuklu parmak arası terlik seçerken ayak tabanının sonunda biraz boşluk bırakmalısınız, böylece topuğunuz ayakkabının ucundan sarkmaz. Bu özellikle parmak arası terlikler için geçerlidir. Öte yandan, ayakkabı çok büyükse, ayağınızdaki küçük kemiklere ve eklemlere aşırı bir baskı uygulayarak ayağınız etrafta sallanacaktır. Sıcakta ayaklarınızın hafifçe şişeceğini unutmayın, bu yüzden biraz kıpırdatma boşluğu bıraktığınızdan emin olun. Ayakkabı satın alırken temel olarak rahatlık ve fitlik hakim olmalıdır. Ayakkabıları deneyebileceğiniz ve bir ayakkabı satış temsilcisinden uzman tavsiyesi alabileceğiniz bir mağazaya gitmek her zaman iyi bir fikirdir, böylece ayaklarınız için mükemmel ayakkabıyı satın alma konusunda iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu 3 temel alışveriş ipucunu takip etmek sizi eğlenceli, keyifli bir yaza hazırlayacak ve gereksiz ayak problemleri yaşamamanızı önleyecektir.

2. İpucu: Ayak Kemeri Desteği Hakkında

Yüksek topuklu parmak arası terlik iyi görünmek ve iyi hissetmek için tasarlanmıştır, ancak bu mutlaka ayaklarınız için iyi oldukları anlamına gelmez. Sandaletler ve parmak arası terlikler daha hafif ve daha esnek olacak şekilde tasarlandığından, bazen kemer desteği çalışırken kaybolur. Ayak kemeri desteği, iyi ayak sağlığı, rahatlama ve rahatlığı korumak için çok önemlidir. Daha belirgin bir kemer desteğine sahip sandaletler veya parmak arası terlikler seçmek oldukça doğru olacaktır. Daha büyük ayak kemeri destekli ayakkabılar ağırlığı ön ayaktan uzaklaştırırken kemer kaslarını desteklemek için anatomik olarak tasarlanmıştır. Ayaklarınız ve vücudunuz, onlara ihtiyaç duydukları anatomik desteği verdiğiniz için size minnettar olacaktır.

3. İpucu: İyi Topuklu Ayakkabı

Yüksek topuklu parmak arası terlik ve sandaletler yazın en sevilen tercihlerimizdendir. Çok düz ayakkabılar giymek topuklarınıza, aşillerinize ve sırtınıza aşırı baskı uygular. Amerikan Podiatrik Tıp Derneği (APMA), kadınlar için 3/4'den fazla olmayan topuk veya kama ile ayaklar üzerindeki baskıyı hafifletmek için yeterli yastıklama önermektedir.

Terlik Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Şey

Ayaklarınız için rahatlık ararken, parmak arası terliklerden başka bir yere bakmanıza gerek yoktur. Ancak doğru çifti seçmek zorlu bir karşılaşma olabilir. Sonuçta, iyi bir parmak arası plaj terliği için bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Size yardım etmek istediğimiz yer burası. Parmak arası terlik seçerken gerçekten önemli olan 7 faktörü ayırdık.

1. Konfor

Herhangi bir ayakkabıda olduğu gibi, rahat değilse, muhtemelen buna değmez. Kabarcıklara ve sıkışık bir yapıya sahip olmak asla ideal değildir ve ayaklarınız her zaman görünür durumda olduğundan, bu tarz terlikleri almanızı önermiyoruz.

Parmak arası plaj terlik modelleri hem kadın hem de erkekler için  birçok konforlu seçenek sunmaktadır.

2. Malzeme

Tüm giyim türlerinde ve özellikle ayakkabılarda, malzeme iyiyi kötüden ayırır. Daha ucuz malzemenin size kısa vadede biraz para kazandırdığını düşünebilirsiniz, ancak bunu rahatsızlık ve değiştirmek zorunda kalma riskiyle tamamen yok edebilir ve kazancınızın hiçbir faydası olmadığını görürsünüz.

Kayış: Topuklu parmak arası plaj terliği seçerken en çok dikkat edilmesi gereken malzemelerden birisidir. Daha rahat kayışlar seçeneklerinden bazıları sentetik ve daha kalın olanlardır. Bunlar kesinlikle uzun mesafeli yürüyüşler veya ayak sorunları olanlar için daha uygundur. Kayış rahatlığınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, belki süet / deri üst kısmı olan bir çift aramalısınız.

Taban: Herhangi bir ayakkabının en önemli kısmı tabandır - özellikle topuklu parmak arası plaj terliği türleri için. Tabanlar daha ince olma eğilimindedir, bu da ayağınızın zeminle daha yakın temas halinde olduğu ve her adımda daha fazla darbe alacağı anlamına gelir. Bu nedenle, destekli veya şok emici tabanlı bir ayakkabı bulmak, ayağınızın şekline göre kalıplamak, kabarcıklar ve düşmüş kemerleri önlemek önemlidir.

3. Renk

Klasik terliklerin aksine yüksek topuklu parmak arası terlik için renkler oldukça önemlidir. Parmak arası terlikler hem içeride hem dışarıda giyildiği için, muhtemelen süpermarkette pembe, kabarık bir parmak arası terlik ile dolaşmak.

En güvenli bahis, siyah, beyaz, lacivert ve haki gibi standart ayakkabı renklerine bağlı kalmaktır.

4. Marka

Yüksek topuklu parmak arası terlik seçerken en sevdiğiniz markaların parmak arası terlikleri seçiminiz işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun nedeni, iyi markaların parmak arası terliklerin ne kadar kullanışlı olduğunun farkında olmasıdır.

5. Dayanıklılık

Çoğu zaman, yüksek topuklu parmak arası terlik için karşılaşılan sorunlar sağlamlıklarına iner. Genellikle, daha ucuz parmak arası terliklerle kayışın koptuğunu veya tabandan çıktığını göreceksiniz.

Çoğu dayanıklı parmak arası terlik, daha yüksek kalite nedeniyle ve ayak sağlığınız düşünülerek tasarlandıkları için daha pahalı olma eğilimindedir. Ancak, uzun vadede, muhtemelen paradan tasarruf edeceksiniz, çünkü evden her çıkışınızda onları değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Parmak arası plaj terliği erkek için rahatlığın temsil etmektedir.

6. Durum

Parmak arası terliklerinizi onu kullanacağınız durumlara göre farklılıklar gösterecek şekilde tercih edebilirsiniz.

Örneğin, uzun mesafelerde yürümeyi bekliyorsanız, rahat tabanı ve desteği olan bir çift parmak arası terlik almanızı öneririz. Bununla birlikte, sadece havuz kenarında veya plajda dolaşmak istiyorsanız, suya dayanıklı, şık ve temizlenmesi kolay bir çift isteyeceksiniz. Özellikle parmak arası plaj terliği kadın için plajların vazgeçilmezidir.

7. Fiyat

Son olarak, yüksek topuklu parmak arası terlik satın alırken fiyat konusu da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Hiç şüphesiz, parmak arası terlikler söz konusu olduğunda paranızın karşılığını en iyi şekilde almanız sizi ve ayaklarınızı mutlu etmelidir.

Ancak, belirli bir fiyat noktasının altındaki herhangi bir ürün, muhtemelen oldukça dayanıksız bir malzemeye sahip olacaktır.  

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds