Yeni Sezon Bayan Ayakkabısı

Yeni sezon bayan ayakkabısı kadınların modayı takip ederken atlamadığı bir unsur haline gelmiştir. Bu ayakkabılar gerek mevsime göre gerek renklerine göre trend olabilmektedir.

Yeni Sezon Bayan Ayakkabısı Fiyatları

Yeni Sezon bayan ayakkabısı için kullanılan malzemelerin ve ayakkabının modelinin de ayak sağlığı açısından çok önemli olduğunu vurgulayan doktor, günlük kullanımda ayak bileklerini sıkı tutan ayakkabıların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Bu tür ayakkabıların kullanılmaya devam edilmesi ayak bileği kaslarının zayıflamasına da neden olabilir. Ayakkabının önünde ve arkasında iki el arasında bükülmeye çalışırken ayakkabının kolay deforme olmaması gerekir.

Aynı zamanda bu ayakkabıları da ayak sağlığımız için fiyatları gereği çok ucuza kaçmadan tercih etmemiz gerekmektedir. Örneğin ünlü markalardan alışveriş yapmak ve trendlere uymak istiyorsanız minimum 300 tl gibi bir fiyat ayırmak gerekmektedir. Yeni sezon bayan ayakkabıları fiyatları elbette modeline göre de değişiklik göstermektedir. Spor ayakkabıları, stilettolar, sandaletler, babet ayakkabılar mevsimlere göre de fiyat açısından değişiklik göstermektedir.

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni sezon bayan ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gereken belirli maddeler vardır. Örneğin tabanın esnekliğine dikkat etmeniz, aynı zamanda ayağınızın şeklini bozmamak için topuk kısmı da sert olmak zorundadır. Yeni sezon kadın ayakkabı modellerinde seçiminiz topuklu ayakkabı olacaksa bu ayakkabının topuk yüksekliği 9,5 cm olmalıdır. Yer ve ayakkabı arasında mesafe ne kadar kısa olursa ayak parmaklarına o kadar fazla ağırlık aktarılmaktadır.

Genelde güzel ayakkabıların ayak sağlığını olumsuz etkileyeceği düşünülmemektedir. Esnek olmayan ve tabanı çok ince olan ahşap veya kalın malzemelerden yapılan ayakkabılar, ayağın eklemlerine aşırı baskı yaparak ağrıya neden olabilir. Sivri uçlu ayakkabılar ayak parmaklarında deformasyona neden olabilirken, dar yüksek topuklu ayakkabılar burkulmalara neden olabilir. Bu nedenle yeni sezon bayan ayakkabı seçerken bu önerilerimize dikkat ederek sivri topuk yerine geniş ve kısa bir topuk seçmelisiniz.

Yeni Sezon Ürünler ve Ayakkabı Sağlığı

Yeni sezon bayan ayakkabısı seçerken ayaklarınız çeşitli hastalıklardan dolayı diğer kişilerden farklıysa doktor tavsiyesi altında özel ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Örneğin topuk dikeni gibi bir rahatsızlığınız varsa ayakkabının topuğuna karşılık gelen kısma silikon destek ekleyebilirsiniz. Kışlık ayakkabıların nefesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle kışlık ayakkabı alırken iç ve dış malzemelerine dikkat etmeniz gerekir.

Özellikle kış aylarında yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanan ayakta ter ve hoş olmayan kokular gibi çeşitli sorunlar bulunabilir. Kışlık ayakkabılar genellikle daha kalın çoraplarla giyildiği için parmaklarınızın ayakkabıya sıkışmaması ve parmakların serbestçe hareket edebilmesi önemlidir. Ayakkabıların ayak parmakları çok geniş ise ayak ve ayak parmaklarının sağlığını böylece koruyabilirsiniz. Ayrıca yeni sezon kadın ayakkabı modelleri seçerken sadece görüntü olarak sizi tatmin etmesine değil sağlığınızı kötü etkilememesine de dikkat etmelisiniz.

 Spor Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilenler

Yeni sezon bayan ayakkabısı seçerken hangi sporu yaptığınızı ya da yapmak istediğinizi düşünmelisiniz. Örneğin tenis gibi kuvvetli ayak parmağı egzersizleri gibi sporlarda ayak yanında destek gerekir veya basketbol gibi atlama sporlarında topuk ve ayak tabanına destek gerekir. Yürürken veya koşarken kullandığınız ayakkabılar esnek olmalı, darbeyi tam olarak emmeli ve ayaklarınızı olabildiğince tutmalıdır. Halter gibi egzersizleri içeren yoğun bir antrenman programınız varsa; sert tabanlı ve yere yakın ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Egzersiz sırasında tansiyonunuz yükseldiğinden ayaklarınız için alacağınız önlemler, günlük çalışma ritminden sonra meydana gelen şişlikler olacaktır. Öte yandan, ayakkabı alırken çift olarak giymeyi atlamamalısınız. Yeni sezon bayan ayakkabı spor tercih ederken, önce topuklarınızı koymalı ve ayaklarınızı rahat hissettirmek için başparmağınız ile ayak parmağınız arasında yeterince boşluk bırakmalısınız.

Stiletto Kombin Önerileri

Yeni sezon bayan ayakkabısı modellerinden stilettolar ile kıyafetleri birleştirirken ayakkabının rengine dikkat etmelisiniz. Özellikle kısa bacak uzunluğuna sahip kadınlar, çıplak stiletto topuklu ayakkabı tercih ederek gerçekte olduğundan daha uzun bacak uzunlukları gösterebilirler. Ofisin şıklığını tamamlamak için kumaş pantolon ve rugan topuklu veya süet topuklu kalem etekleri kullanabiliriz. Altına giyilecek ince topuklu ayakkabılar ile gece ve gündüz rahatlıkla giyebiliriz.

Yüksek topuklu ayakkabıların birçok kombinasyonu vardır. Farklı renk ve dokulara sahip hemen hemen tüm eserlerle uyum içinde olacaktır. Modaya uygun ve modaya uygun stiller yaratmak için günlük seçimin harap olan ürünlerini deri stilettolarla birleştirebiliriz. Özellikle kot pantolonları farklı renkteki deri stilettolarla kombinleyebiliriz. Yeni sezon kadın ayakkabı modelleri kombinasyon sayesinde rengarenk ince topuklu topuklu ayakkabılarımız öne çıkacak.

Outdoor Ayakkabı Nedir

Yeni sezon bayan ayakkabısı türlerinden outdoor ayakkabılar sentetik malzemelerden veya deri malzemelerden yapılır. Bu nedenle ayakkabı üzerinde kısaltmalar ve teknik terimlerle adlandırılmıştır. Deri ayakkabılarda en iyi koruyucu madde sırçalı deridir. İnek ve koyun derilerinden yapılır. İyi bir koruma ve ısı direncine sahiptir, ancak ağırdır ve bakım gerektirir. Nubuk deri adı verilen malzeme sığır derisi veya dana derisidir.

Tam deriden daha hafif ancak daha hassastır. Çatlaklı deri, ince üçüncül deri olarak adlandırılır; nefes alabilir, uygun fiyatlı ve hafiftir, ancak su direnci ve soğuğa karşı direnci çok düşüktür. Sentetik malzemelerde en önemli konu koruyucu filmdir. Bazı markalar bu filmleri kullansalar da bu firmaların kalite kontrolünden geçemedikleri için belirli logoları kullanamazlar. Bu durumda ayakkabılarda kullanılan filmler daha uygun fiyatlı olabilir.

Vücut Yapısına Uygun Ayakkabı Modelleri

Yeni sezon bayan ayakkabısı seçimi yaparken vücut hatlarının da belirli derecede etkisi vardır. Bacaklarınız kısaysa ayak bileği kayışlı ayakkabı tipi size uygun değildir. Ayak bileğine takılan ayakkabılardan uzak durmanız gerektiğinden, T şeklinde askılı ayakkabı modellerinden de uzak durmanızda fayda var. Bu tür ayakkabı bacaklarınızı ayırır ve eskisinden daha kısa ve geniş görünmenizi sağlar. Kısa bacaklarınız varsa, en iyi seçim açık parmaklı veya çıplak yüksek topuklu ayakkabılardır.

Kalın ayak bilekleri ve baldırları olan kadınlar, kısa bacaklı kadınlar gibi ayak bileği kayışlarından da uzak durmalıdır. Ayrıca kısa botlar baldır veya ayak bilekleri için uygun değildir. Kargo denilen pantolonlar ile dolgulu ve kama topuklu ayakkabılar aynı anda kullanırsanız size daha şık bir görünüm kazandıracaktır. Bu modeller, hemen hemen tüm vücut tiplerine uygun olmaları ve daha uzun bacaklara sahip olmaları nedeniyle birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Yeni sezon bayan ayakkabı modelleri seçerken bu vücut hatlarında da dikkat etmek gereklidir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds