Topuklu Sandalet Modelleri

Topuklu sandalet modelleri; en sevilen ve rahatlığı ile öne çıkan sandaletlerin, yaz aylarında kadınların vazgeçilmezi kombinlere de kolaylık sunan topuklu modellerini ifade etmektedir. Yaz mevsimi için kurtarıcı olarak sayılan sandalet tarzının topuklu seçenekleri arasında yer almaktadır. Rahatlığın ön planda olduğu sandalet modelleri, bu anlamda topuklu seçeneklerinde de konfor sağlamaktadır.

Topuklu sandaletler, kombini taşıyan ve şıklaştıran seçenekler arasındadır. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmektedir. Güzelliğin peşinde, bacakların rahatlığını da unutmamak gerekmektedir. İlgili yazımızda; topuklu sandalet modelleri ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Bu sayede, alım sürecinde net kararlar ve kusursuz görünüme sahip olmanız kolaylaşacaktır.

Topuklu Sandalet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Topuklu sandalet modelleri çok şık ve rahat seçeneklerdir. Ancak, seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Sandaletin taklit olmaması, bunların başında gelmektedir. Taklit ürünlerden uzak durmak, ayak sağlığı için çok önemlidir. Bunların dışında seçim kriterlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Blok, topuk sabitlenmeli, aşağı kaydırılmamalı ve parmaklar açık ağızdan çıkmamalıdır. Diğer bir deyişle, parmaklar, tabanın dışına çıkmamalıdır.
 • Ağırlık: Ayakkabılar ne kadar hafif olursa, bacaklar rahat olur ve yorgunluk hissedilmez.
 • Bağlantı elemanı tipi ve ayakkabının ayağına sabitlemenin güvenilirliği, aşınma rahatlığı buna bağlıdır. 
 • Amaç; modelin stilini ve şeklini etkilemektedir. Gündelik ayakkabılar, ofis veya spordan farklı tasarımda olacaktır. Spor sandalet ise seyahat etmeye, gezmeye uygun şekilde tasarlanmıştır.

Yukarıda sıralanan tüm unsurlar dikkate alınarak, doğru seçim yapılabilmektedir. İlgili yazımızda yer alan başlıklarda, birçok ipucu ve önemli noktaya değinilmektedir. Bu sayede, rahat ve şık görünümünüze katkıda bulunabilirsiniz.

Topuklu Sandaletler Nasıl Bir Görünüm Verir

Her modern kadın, gardırobunda olması gereken pratik, konforlu ve şık aksesuarların peşinde koşar. Sıcak bir yaz gecesinde sandalet topuklu vazgeçilmezdir. Modaya uygun kadın sandaletleri, çeşitli modeller ve benzersiz bir tarzla öne çıkmaktadır. Bunlardan hangilerinin popüler olduğunu anlamak için sokak modasını takip etmek yeterlidir.

En popüler modeller arasında olan topuklu sandalet modelleri, stilleri ve renkleri ustalıkla birleştirmektedir. Bu noktada; topuklu sandaletlerin nasıl bir görünüm verdiğini, şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Bacakların, olduğundan çok daha uzun görünmesini sağlamaktadır.
 • Doğru kombin parçaları ile birleştiğinde, zayıf bir görünüm vermeye katkıda bulunmaktadır.
 • En güzel kombinlerin ışıldaması, sandaletin duruşu ile birlikte zarafet de katmaktadır.
 • Basen bölgesinin istenen şekilde görünmesini sağlar. Bu sayede, daha sıkı bir görüntü sunar.
 • Rahatsız topuklulardan olmadığı için yaşadığınız konfor, yüzünüze yansır.
 • Özgüveninizin daha da artmasını sağlayan zarif bir duruş sergiler.

Topuklu Sandaletler ile Yapılabilecek Kombin Önerileri

Konfor, zarafet ve şıklık sunan topuklu sandalet modelleri, en güzel anlarınızın mükemmel tanıkları olabilmektedirler. En son koleksiyondan yüzlerce ayakkabı modeli sunan topuklu sandaletler, bu anlamda her ihtiyaca cevap vermektedir. Beklentileri karşılayarak konforlu ve şık bir görünüm sağlayan tarz, birçok kombin seçeneğini de beraberinde getirmektedir.

Gece şıklığı için tercih edeceğiniz elbise ile uyumlu topuklu sandaletlerinizi, şık bir çanta ile kombinleyebilirsiniz. Sandalet ayakkabı modelleri içerisinde gündüz sokak modası için de seçenekler bulunmaktadır. Dar paça jean pantolon ve gömlek ile sandaletlerinizi tamamlayabilirsiniz. Avantajları arasında yer alan renk seçenekleri, her kombin için kusursuz bir uyum sağlamaktadır.

Topuklu Sandalet Nasıl Taşınmalıdır

Topuklu sandalet modelleri her zevke uygun seçenekleri bünyesinde barındırmaktadır. Ancak, aksesuarın güzelliği kadar, taşıması da çok önemlidir. Şık topuklu sandaletleri doğru taşımak, şıklığınızı katlayacaktır. Sandalet kadın modelleri için taşıma ipuçlarını, şöyle sıralayabiliriz:

 • Duruş, sağlık açısından da önemi olan ve kombini gösteren bir unsurdur. Dik ve kendinden emin bir duruş, ışıltınıza katkı sağlayacaktır.
 • Yürürken karşıya bakmak, öne bakmaktan çok daha özgüvenli bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle, kombini ve sandaleti taşıma ipuçları arasında yer almaktadır.
 • Dik duruş ve doğru yürüyüş için tam ayak numarası seçilerek satın alım yapılmalıdır. Bu sayede, en kusursuz ve dikkat çekici görünüme sahip olabilirsiniz.

İyi görünüm için yukarıda ve yazımızda belirttiğimiz gibi, ayak sağlığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Her yaşa ve her tarza uygunluk sağlayan topuklu sandalet modelleri, çok sevilmiştir. En güzel renk seçenekleri ile herkesin beğenisini toplayan sandaletler, bu şekilde doğru kullanım sunar.

Sandalet Erkek Detaylar

Topuklu sandalet modelleri dışında da birçok model seçeneği mevcuttur. Sandalet tarzı, erkekler tarafından da çok sevilmektedir. Bu nedenle erkeklere uygun şekilde tasarlanmış modeller de oldukça fazladır. Bu sayede, renk ve model sıkıntısı çekmeden, istenen kombini yapmak da kolaylaşmaktadır. İlgili başlık altında, kombin ipuçları da vardır.

Parmak kısmı açık ve kapalı şerit olmak üzere oldukça fazla sandalet erkek modelleri bulunmaktadır. Tam ayak numarasını karşılayan ürün seçimi sonrası, konforlu ve rahat görünüm sunmaktadır. Açık renk pantolon ve gömlekler ile gündüz sokak modası için çok uygundur. Bunun yanı sıra, gece ve özel davet şıklığında da kullanılabilecek tasarımlar vardır.

Sandalet Tercihi Yaparken Özen Gösterilmesi Gereken Noktalar

Topuklu sandalet modelleri tercihi yaparken, çoğunlukla sadece görünüşüne önem veririz. Ancak, ayak sağlığı açısından da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiği takdirde, istenen görünümü elde edebilirsiniz. Ayak şekli ve yapısı, tercih aşamasında önemli bir yer tutmaktadır. Ayak sağlığı açısından ayak şeklinizi bilmeniz gerekmektedir.

Sandalet terlik gibi bir seçim yaptıysanız, özellikle aksesuarın hafifliğine önem vermeniz şarttır. Tabanı çok sert ve aşırı ağır olan ürünler, ayak sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bunların yanı sıra, özellikle topuklu modellerde seçim çok önemlidir. Alışık değilseniz, çok yüksek topuklar yerine daha orta boy topuk tercih etmelisiniz. Bu sayede yürüyüşe alıştıktan sonra, platform sandalet modellerini deneyebilirsiniz.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds