Topuklu Ayakkabı Stiletto Satan Yerler

Topuklu ayakkabı stiletto satan yerler yer olarak hemen her yerde bulunabilir. Stilettolar 25 santim yüksekliğe kadar çıkabilir ve farklı şekil, boyut ve malzemelerde yapılabilir. Bu, her kadının dolabında olması gereken bir ayakkabı türüdür. Hepimizin bildiği gibi stiletto sadece bir ayakkabı değil; aynı zamanda bir tavırdır.

Klasik ve zamansız stiletto, zemine ulaştıkça incelen ve sivrilen topuğuyla en popüler kadın topuk stilidir. Topuklu ayakkabı stiletto modelleri, birkaç santim ile yirmi beş santim arasında değişebilir. Yedi santimden daha uzun olan stiletto topuklu ayakkabılar ilk başta yürümek için biraz daha zor olabilir ve genellikle etkinlikler veya süslü bir akşam yemeği gibi daha şık durumlar için daha uygundur.

Daha yüksek stiletto ayakkabı modelleri, genellikle önlerinde, onları biraz daha rahat hale getirmek ve ayak kemerini çok fazla bükmemelerini sağlamak için bir platforma sahiptirler. Kazaları önlemek için dikkatli giyilmeleri gerekir.

Topuklu Ayakkabı Stiletto Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek topuklu ayakkabı stiletto seçeneklerini giymek için öncelikle alışık olmadığınız ayakkabılara uzun saatler harcayacağınız günleri seçmemelisiniz. Sandalet veya benzeri bir ayakkabı tercih ediyorsanız ayak bakımınızı da ihmal etmemelisiniz. Yüksek topuklu ayakkabıların ilk yıpranan bölgeleri her zaman topuklar ve burunlardır. Yapabileceğiniz tek şey olabildiğince dikkatli yürümek ve ayaklarınızı bir yerlere çarpmamaya çalışmaktır.

Stiletto alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ayakkabının kumaşıdır. Gerçek deri tercih etmek her zaman iyi bir seçimdir. Çünkü gerçek deriden yapılan stiletto ayakkabı modelleri ayağınızın şeklini daha kolay alır. Topuklu ayakkabı stiletto satan yerler size çeşitli yüksekliklerde stiletto tercihleri sunar. Hangisinin size uygun olduğunu bulmak için hepsini deneyebilir ve onlarla yürümeye çalışabilirsiniz. Yürürken dikkat etmeniz gereken konular; dik durmaya çalışmak ve dizlerinizi mümkün olduğunca kırmamaktır.

İdeal Topuklu Ayakkabı Stiletto Seçimi

Bazı topuklu ayakkabı stiletto modelleri fermuarlara, açıklıklara ya da bağcıklara sahip olabilir. Fermuarlar bu ayakkabıların topuklarında olma eğilimindedir. Her an giyip çıkarabileceğiniz askılı bir stil istiyorsanız, bunlar harika bir seçimdir. Fermuarlı stiller zamandan tasarruf sağlar; bu, acele etmeniz gerekiyorsa mükemmeldir. Ancak, ayakkabı üzerinde baskın bir özellik olabilirler.

Tokalı stilettolar, onları üst ayak bileği kayışında bulundurma eğilimindedir. Aynı zamanda açık bir stilde, bu, ayak bileği şeklinize yıllarca uyacak değiştirilebilir bir uyum sağlayabilir. Uzun saatler topuklu ayakkabı giydikten sonra ayaklarınız şişiyorsa, rahatlığa uyum sağlamak sizin için vazgeçilmez olacaktır. Çeşitli stiletto seçeneklerini stiletto ayakkabı online satış saydalarında bulabilirsiniz.

Kaydırmalı veya geçmeli stilettolar bir diğer seçenektir. Fermuarlı stiller gibi, bunlar da ayaklara hızlı bir şekilde oturması için harikadır. Bu stilettolar için kullanım kolaylığı ve rahatlık benzersizdir. Dezavantajları, daha gevşek veya daha sıkı bir uyum için ayarlayamamanız ve destek için ekstra kayışlardan yoksun olmanızdır. Peki sizin için daha önemli olan şey: rahatlık ve kullanım kolaylığı mı, yoksa ayarlanabilir konfor veya güvenlik mi? Bu soruya vereceğiniz cevap sizin için en uygun stiletto modelini ortaya çıkartacaktır. Stiletto ayakkabı fiyatları seçeceğiniz mağazaya göre değişir.

Uygun Bir Topuklu Ayakkabı Stiletto Yüksekliği Seçin

Yüksek topuklu ayakkabı stiletto giymek her zaman kolay değildir. Ayaklarınız için doğru topuklu ayakkabı türünü belirlemek için çok araştırma yapmanız gerekir. İlk olarak, uygun bir yükseklik seçerek başlayın. Birkaç çeşit topuklu keşfedin, ne kadar yükseğe çıkabileceğinizi görmek için giyin ve yürüyün. Tüm topuk yüksekliklerinin tüm kullanıcılar için uygun olmadığını unutmayın. Amaç, seçtiğiniz topuklularla düşmeden yürüyüp yürüyemeyeceğinizi kontrol etmektir.

Topuğunuzun sizi rahatsız etmediğinden emin olun. Bir nedenden dolayı çok yüksek topuklu ayakkabılar sizin için fazlaysa, daha kısa olanları tercih edin. Omurganız ağrımaya başlarsa on santim bir topuklu ayakkabı stiletto giymeniz gerekmez. Araştırmalar, uygun topuklu ayakkabı giymenin ayaklarınıza veya omurganıza zarar vermediğini gösteriyor.

Farklı topuk boylarını stiletto ayakkabi instagram mağazalarından bulabilirsiniz. Her elbiseye ve duruma farklı topuk yüksekliği uyabilir. Özellikle abiye alışverişlerinizden önce ayakkabınızı alarak elbisenizin boyunu ayakkabınıza göre ayarlatmanız gerekir.

Açık veya Kapalı Topuklar Arasında Seçim Yapmak

Her iki seçenek de ayaklarınızda eşit derecede havalı göründüğü için bu seçimi yapmak zordur. İdeal topuk, ayak parmağınıza tam olarak uyan bir topuktur. Her iki türün de kendi özelliklerine sahip olduğunu unutmayın. Kapalı topuklu ayakkabılar daha çekici görünüp çoğu kullanıcıya yakışırken, açık topuklu ayakkabılar ayağınıza daha fazla rahatlık verir ve ayağınızı sıkmaz. Her iki durumda da, topuklu ayakkabı stiletto modellerinden birini seçmek, gelecek yıllar boyunca sürecek harika bir yatırım olduğunu kanıtlayacaktır.

Ayrıca yüksek topuklu ayakkabıların bir amaca hizmet etmesi, yani ayaklarınıza stil ve zarafet katması ve kişiliğinizi geliştirmesi gerektiği gerçeğini de gözden kaçırmayın. Bildiğiniz topuklu ayakkabı markalarını tercih etmeniz tarzınızdan ve rahatlığınızdan emin olmanızı sağlar. Stiletto ayakkabi modelleri ve fiyatlari seçeceğiniz markaya göre değişecektir.

Topuklu Ayakkabı Stiletto Seçerken Yapılan Yanlışlar

Topuklu ayakkabı stiletto giyenlerin yaklaşık yarısı, yürüyebileceğinden daha yüksek topuklu ayakkabılar giydiğini itiraf ediyor. Bu, vücut ağırlığını öne doğru kaydırabilir ve ayak tabanına ve ayak parmaklarına artan bir baskı uygular. Yedi santimden yüksek topuklu ayakkabıları seçerken dikkatli olmanız gerekir.

Sivri, kapalı burunlu yüksek bir topuklu ayakkabı stiletto, ayaklarınız için en doğru ayakkabı türü olmayabilir. Bunun yerine, derin ve geniş burunlu ve mümkünse ön tarafta ekstra yastıklamalı topuklu ayakkabılar seçin. Platform topuklu ayakkabılar giyerken dikkatli olun, çünkü bu stiller dengenizi tehlikeye atabilir. Çok yüksek ayakkabılar ayak bileği burkulmalarına ve düşmelere neden olabilir. Ayak bileği kayışlarıyla sabitlenen stilettoları seçin.

Sıcak havalarda, kadınlar güzel pedikürlerini sergilemeyi tercih eder. Ancak burnu açık stilettoları sürekli kullanmak parmakların öne kaymasına veya üst üste binmesine neden olabilir ve hatta tırnak kenarlarını deriye itebilir. Bu, tırnak batmasına ve hatta ayak parmakları arasında ağrılı nasırlara yol açabilir. Burnu açık stilettolar giymeyi seviyorsanız, çok uzun saatler kullanmayacağınıza emin olmanız gerekir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds