Topuklu Ayakkabı Parfüm

Topuklu Ayakkabı Parfüm ile farklı işlere yarar. Temsil ettiği şeyler tamamen farklıdır. Topuklu ayakkabı şeklinde parfümler vardır.

Yüksek topuklu ayakkabılar, iş, tarih ve özel gün kıyafetlerini bir araya getirmek için giyeceğiniz mükemmel bir aksesuardır. Topuklular harika görünür ve sizi güçlendirebilir, ancak topukluların ayaklarınız için en sağlıklı (veya en rahat!) ayakkabı olmadığı bir sır değil.

Ancak bu ipuçlarıyla ayaklarınızı tehlikeye atmadan nasıl daha sağlıklı topuklu giyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

  • Yüksek topuklu ayakkabı giymenin nesi kötü?

İlk bakışta topuklular giyimi etkiliyor gibi görünse de bel, omurga, dizler ve kaslar üzerinde de ciddi etkileri olabilir.

Vücudunuzu doğal olmayan uzun yerlerde yürümeye adapte etmek, hareketlerinizi kesinlikle değiştirecektir. Kısacası, Topuklu Ayakkabı Parfüm dengesizdir ve bunu telafi etmek ve dik tutmak için kalçalar ve omurga öne doğru bükülür.

Topuklu Hangi Kasları Çalıştırır

Baldır, sırt ve alt sırt kasları gergin ve dengelidir. Topuklularınızı birkaç saat giydikten sonra muhtemelen alıştığınız acıya alışırsınız. Yani topuğun dengesini kaybetmesi ve kasların yorulması bir ağrıdır. Ayrıca, topuklularınızı sık sık giymeye devam ederseniz, baldır kaslarınıza kramp girebilir ve baldır kaslarının büyümesine neden olduğunu düşünüyoruz.

Yükselen topuklu ayakkabı modelleri, dengeyi korumak için vücudun geri kalanı ileri doğru itildiğinden sırt ve dizleri strese sokar. Korkutucu bir şekilde, bir omurun öne doğru yer değiştirmesi, omurganın lomber bölgesinde de meydana gelebilir.

Uzun vadeli problemler arasında sırt ve kas ağrısına neden olan zayıf omurga hizalaması da bulunur. Açıkçası, tekrarlanan yüksek Topuklu Ayakkabı Parfüm birçok soruna neden olabilir, ancak ya topuk alışkanlıklarınızdan sonsuza kadar vazgeçmek istemiyorsanız rahatça giyebilirsiniz.

  • Kalın topuklu giyin

Mümkünse aşırı yüksek ve sivri topuklu ayakkabılardan kaçınmaya çalışın. Bunun yerine, platformlar veya dolgu topuklu ayakkabı gibi kalın topuklu ayakkabılar seçin.

Seçtiğiniz gelinlik çok fazla işleme, takı veya detay içeriyorsa sade gelinlik ayakkabılarıyla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Detaylı A-line elbise, Mary Jane benzeri temiz ve yumuşak kaban ayakkabılarla güzel görünüyor.

Şüphe duyduğunuzda, dışarı çıkın ve bir elbise kadar detaylı ayakkabılar bulun. Ya tüm gücünle gidebilirsin ya da güvenle gidebilirsin!


Her Yere Giyebileceğiniz Topuklular

Takozlar her türlü parti ve etkinlik için mükemmeldir. Mantar gibi malzemeler ahşabın aksine yumuşaktır, bu da ayak tabanlarına çok fazla baskı uygulayarak onları ayak minderi olarak ideal hale getirir.

Geniş bir ayakta durma yüzeyine sahip olmak, dizlerinize daha az baskı uygulamak anlamına gelir ve Topuklu Ayakkabı Parfüm giymeyle ilgili birçok sorunun önlenmesine yardımcı olur. Araştırmalar, gençken yüksek topuklu giyen kadınların genellikle yaşlandıkça diz ağrısından şikayet ettiklerini gösteriyor.

  • Ayakkabıdaki Kayışın Önemi

Bazı kayışlarla topuklu ayakkabı almayı deneyin. Kayışlar ayak için özel destek sağlar ve bir bölgeye aşırı baskı yapılmasını önler. Ayrıca ayak bileğini stabilize eder ve ayak bileğini bükmenizi ve utanç verici ve ağrılı düşmenizi önlemeye yardımcı olur.

  • Doğru boyutu satın alın

Apaçık görünebilir, ama hepimiz biliyoruz. Mağazada rüya siyah topuklu ayakkabı denerken, sadece bir çifti kalmıştır ve bedenleri çok küçüktür. Ayaklarınızı ayakkabınıza koymak ve yeni bir satın alma işleminin acısını cesurca aşmak cazip gelebilir, ancak bu iyi bir fikir değil.

Ayak Sağlığınız Çok Önemli

Ayaklarınız için çok küçük ayakkabılar giymek, sadece ayaklarınızdaki basıncı artırarak, ayak parmaklarınızda ve altında kabarcıklar gibi küçük yaralanmalara ve rahatsızlıklara neden olabilir. Benzer şekilde, çok büyük Topuklu Ayakkabı Parfüm almak ayağınıza takılıp sizi yaralayabilir.

İdeal bir topuk alabilirsiniz, ancak ayak parmaklarınızda çok boşluk varsa veya ayaklarınızı sıkıştırıyorsa rafta saklayın. Uzun vadede, ağrı önemli ölçüde azaltılabilir.

  • 3 inçten az tutun

Topuklu ayakkabılar kaçınılmazsa veya onları gerçekten belirli kıyafetlerde giymek istiyorsanız, onları 3 inç'in altında tutun.

Daha yüksek Topuklu Ayakkabı Parfüm giymek, ayaklarınızdaki baskıyı önemli ölçüde artıracaktır. Topuklularınızı 3 inç'in altında tutmak, sağlığınızı bir öncelik olarak tutarken topuklularınızı korumak ve taviz vermemek için harika bir yoldur.

  • Kendine iyi bak

Düzenli egzersiz ayaklarınızı güçlendirir ve topuklularınızı giydiğinizde sizi güvende tutar. Kaslarınızı güçlendirmek ve gevşetmek için kalın topuklu ayakkabı giymeden önce ve sonra ısınma hareketleri yapabilirsiniz.

Topuklularınızı giydikten sonra, gerginliği gidermek için ayaklarınıza da masaj yapabilirsiniz.

Giydiğiniz Ayakkabıların Stilini Değiştirin

Topuklu ayakkabı giyme alışkanlığını en aza indirin ve her gün onlardan kaçının. Ayağınız için yeterli yastıklama sağlayan düz, destekleyici ayakkabılar giydiğinizden emin olmak için ayakkabılarınızı birleştirin.

Düz ayakkabılar ve daha destekleyici antrenör tarzı ayakkabılar giymek, topuk alışkanlıklarınızın önemli hasara yol açmasını önlemenin harika bir yoludur.

  • Yumuşak tabanlık giyin

Tabanlıkların Topuklu Ayakkabı Parfüm konması ayağı yastıklar ve çevredeki kaslar üzerindeki baskıyı ve gerginliği azaltır. En sevdiğin topukluları giymenin çok fazla acı vermediğini göreceksin.

Beyaz topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız pes etmeyin. Yaralanmayı veya uzun süreli acıyı önlemek için, her ikisinden de yararlanıp yararlanamayacağınızı görmek için yukarıdaki ipuçlarından bazılarını deneyin.

Diziniz, beliniz veya sırt ağrınız varsa, doktor sağlayıcılarından biriyle, sorunun kökenini bulmanıza ve sizi mümkün olan en iyi duruma geri döndürmenize yardımcı olması için randevu alın.

Ağrı Nasıl Durur

Ağrı şiddetli olsa bile, zaman zaman yürümeye çalışın. Topuklu Ayakkabı Parfüm ayakta durmak daha da acı verici. Bir süre oturup dinlenebilirsiniz, ancak ayakkabılarınızı çıkarmayın.

  • Uygun ayak bakımını unutmayın.

Topuklar çatlamışsa, cilt sertleşmişse veya nasır oluşmuşsa, yüksek topuklu ayakkabılar bu sorunları şiddetlendirir ve ağrıyı kötüleştirir. Bu nedenle ayaklarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Çocuk topuklu ayakkabı farklı ve zor bir yöntemdir. Sadece çocuğun ailesi ve çocuk bu kararları verebilecek durumdadır.

  • Sağ topuğu seçin.

Bu tarz ayakkabıları denemediyseniz, çok yüksek stiletto topuklu ayakkabı almak için acele etmeyin. Elbette cesur görünüyorlar, ancak sadece ayaklarınızı incitiyorlar.

Bunun yerine, inç olarak daha küçük ve daha kısa topuklu ayakkabı seçin. Önünde küçük bir platform veya kama bulunan ayakkabıları da tercih edebilirsiniz.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds