Tek Bant İnce Topuk Ayakkabı

Tek bant ince topuk ayakkabı ayaklarına güvenen kadınların yaz mevsiminde vazgeçilmezleri olup, şıklıklarının en önemli parçasıdır.

Yüksek topuklu ayakkabı giymek yanlış tercihler nedeniyle acı verici olabilir. Ancak stiliniz için kendinizden vazgeçmek doğru değildir. Hem harika görünen hem de harika hissettiren, rahat bir ayakkabı giyebilirsiniz.

Resmi bir olay için, iş için ya sadece belirli bir kıyafetin topuklular ile daha iyi bir görünüm oluşturduğu için ince topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Sebep ne olsun, seçeceğiniz topuklu ayakkabının ayak ve ayak parmaklarınıza rahatlık ve konforu bir arada sunması gerekmektedir.

Ayakkabılarınız Ayaklarınızı Rahat Ettirmelidir

Asla ayaklarınızı acıtan bir ince topuk ayakkabıyı tercih etmemelisiniz. Ayaklarınızda spor ayakkabı rahatlığını sağlayan yüksek topuklu ayakkabılar hangisidir diye sorarsanız, bunlar için topuk malzemelerine bakmalısınız. Rahatlık için en iyi topuklu malzemeler, dolgu ve platform topuklulardır diyebiliriz.

Bu şekilde trend ve şık olmayı rahat bir şekilde birleştirebilirsiniz. Ayrıca alçak, topuklu ayakkabılar da istediğiniz etki de olup, aynı anda trend, rahat ve modaya uygun olabilirsiniz. İnce topuk giyim kombinlerinizi öncelikle ayak rahatlığınıza göre belirlemeniz daha doğru olacaktır.

Ayaklarınız İçin Doğru Topukluları Seçin

Herkes mutlaka harika görünen yüksek ince topuk ayakkabı almıştır ve bu ayakkabılar bir iki kere giyindikten sonra dolabın en arkalarında yerini bulmuştur. Peki neden böyle oluyor? Neden bu ayakkabılar bu kadar güzel görünürken, rahatsız edici olabiliyor, canımızı acıtıyor ve bir daha giymek istemiyoruz.

Ayakkabı seçimi yaparken hata yaptığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Öncelikle ince topuk çizme seçiminde bizim için rahat olan topuk yüksekliği yerine, çok daha yükseğini seçmek ilk hatamız olabilir. Sizi hem kadınsı gösterecek, hem de rahat ettirecek topuk yüksekliğiniz belirlemeniz gerekmektedir. Genel olarak, 2 ila 3 inç veya 5 ile 7 cm arasında bir yükseklik en ideal topuk boyu olacaktır. Orta boy bir topuklu ve kot pantolon ile harika görünebilirsiniz. Bu boyuttaki ayakkabılarda ince topuk elbise uyumu çok şık olacaktır.

Yastıklamalı Tabanları Arayın

Yüksek ince topuk ayakkabı ayaklarınıza, özellikle de ayak parmak uçlarına daha fazla baskı uygular. Yastıklamalı tabanları olan ayakkabılar ayak parmaklarınız için oldukça rahatlık sağlayacaktır. Konfor teknolojisi ile oluşturulan bir ayak tabanı yastıklaması sizi ince topuk ayakkabılarda oldukça rahat ettirecektir.

Ayakkabılarınızda daha fazla destek istiyorsanız, kemerli modeller doğru tercih olabilir. Ayakkabınızda doğru bedeni aldığınızdan emin olun. Bir ayakkabıda doğru uyumu bulmak önemlidir. Ayak topuklarınız, ayakkabının topuğuna tam oturmalıdır ve asla öne doğru kaymamalıdır. Bu şekilde ince topuklu bot seçiminizde sizin emniyetiniz de sağlanmış olacaktır.

Doğal Malzemeli Ayakkabılar

Doğal malzemeli ince topuk ayakkabıları edinin. Deri veya süet olarak tercih edeceğiniz ayakkabılar, ayaklarınızın şeklini daha rahat alacağı ve yumuşak olacağı için sizi daha rahat ettirecektir.  

Ayakkabıların burun kısımları da oldukça önemlidir. İnce topuk ayakkabı ve sivri bir parmak ucu zor olabilir, burun kısmı ayaklarınızı sıkacaktır. Özellikle sivri uçlu ayakkabılar ince topuk ile birleşince oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Bu nedenle ayak parmaklarınızın ezilmediğinden emin olmak için yuvarlak bir parmak ucu olan veya sıcak havalarda açık parmak ucu olan topuklu ayakkabıları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Ayakkabılarınızı Öğleden Sonra Satın Alın

Ayakkabınızı satın almaya mutlaka öğleden sonra gitmelisiniz. Gün boyu ayaklarınızda duracak olan ayakkabıların şişme riskine karşı hazırlıklı olmanızı bu şekilde sağlayacaksınız. Özellikle ince topuk bot alırken kış mevsimi için oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Sabah rahatça giydiğiniz bir ayakkabının, öğleden sonra dar gelmesinin nedeni budur.

Hele de tüm gün ince topuk ayakkabı ile çalışmanız gerekiyorsa, ayaklarınız bu yoğunluğa dayanamayacaktır. Bu durumda sizin ihtiyacınız olan tek şey ise ayaklarınız rahatlatacak konforlu ve rahat bir ayakkabı olacaktır. Ayakkabı satın alınırken en önemli kurallardan birisi bu alışveriş işleminin öğleden sonra yapılması gerektiğidir.

Topuk Kalınlığı

Çoğu zaman, daha geniş topuklu ayakkabılar daha rahattır diye bir genelleme yapabiliriz. Bu her zaman için geçerli bir durum olmasa da genel olarak sonuç bu şekildedir.

Ultra ince topuk ayakkabılar süper seksi görünebilir, ama ne yazık ki her zaman, her şeyle iyi görünmeyebilir ve her durum için uygun değiller. Ayrıca süper ince topuklu ayakkabılar rahatsız edici olabilir ve kilonuzu iyi dengelemek zor olabilir.

Öte yandan daha kalın topuklu ayakkabılar daha fazla destek ve neredeyse her zaman daha fazla konfor sağlar. Vücudunuzun dengede durmasını sağlayarak olası aksiliklere karşı daha emniyetlidirler.

Ayakkabı Tabanın Kalınlığı

İnce tabanlar ayağınızı zorlar. Kısacası, topuklarınızla zemin arasında ne kadar çok taban olursa, ince topuk ayakkabı giyerken kendinizi o kadar rahat hissetme ihtimaliniz artar.

Ayak üzerinde, onu yerden ayıran tek şey ince bir taban iken, daha kalın bir taban ayağın yerle temasını yumuşatırsa ayaklarınızda çok daha fazla baskı oluşur.

İdeal olarak kalınlık, bir bunyon yatağı ve hem dengemizi geliştirmek hem de ayakkabıyı korumak için her zaman bir zorunluluk olması gereken kaymaz bir tabanın varlığıyla da arttırılabilir.

Kabarcık Önleyen Ürünler

Acı çekmeden yüksek ince topuk ayakkabı giymenin en önemli noktalarından biri kabarcıklardan kaçınmaktır. Bir kabarcık oluştuğunda, aslında bunun nedeni ayağınızın ayakkabının malzemesine sürtünmesidir.

Piyasada su toplamasını önlemek için özel olarak üretilmiş ve ayağınızı doğru zamanda koruyabilecek ürünler bulunmaktadır. Uzmanlar bu amaçla, kabarcık oluşumunu önlemek veya durdurmak için çantanızda saklayabileceğiniz çok pratik yara bantlarını önermektedir.

Ancak yine de doğru olan, ayakkabınızın malzemesinin deri veya süet gibi kaliteli bir malzeme olması ve ayakkabınızın topuğunun tam olarak ayak topuğunuza oturması gerektiğidir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds