Süet Terlik Temizleme

Süet terlik temizleme, şık görünen harika bir malzemeyi korumak için oldukça önemlidir. Çünkü süet çok hassastır ve kolayca lekelenebilir veya pislenebilir.

Süeti Temizlemek Neden Önemlidir

Süetin hassas bir doku olması sebebiyle, süet terlik ürünlerinizin yeni ve temiz görünmesini sağlamak zorlu bir görev olabilir. Elbette, sadece kutuda bekletmek için harika bir çift süet terlik satın almanın hiçbir anlamı yoktur, bu nedenle süet terliklerin nasıl temizleneceğini bilmek önemlidir. Neyse ki, yazımızda bulunan yararlı ipuçları ve püf noktaları ile en sevdiğiniz süet terliklerinizin yeni ve güzel görünmesini sağlamanıza yardımcı olabiliriz.

Bir çift gerçek süet terlik sahibi olmak başlı başına bir lükstür. Ancak güzel süet terliklerinize gereken özeni göstermedikçe bu lüks uzun sürmeyecektir. Süet terlik modelleri yumuşak, rahat ve sıcaktır, ancak temizlenmesi biraz zor olabilir. Düzgün temizlenmezse süet zarar görebilir ve lekelenebilir. Neyse ki, nazik olduğunuz ve terliklerinizi makinede yıkamadığınız sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Süet terliklerinizin üzerindeki deriyi fırçalayarak, iç astarı temizleyerek ve lekeleri silerek, terliklerinizin neredeyse yeni görünmesini sağlayabilirsiniz.

Süet Terlikleri Uzun Süre Yeni Gibi Kullanmak Mümkün

Süet terlik ürünleriniz yıllarca dayanması için yapmanız gereken ilk şey dış yüzeye koruyucu bir kaplama uygulamaktır. Süet veya deri üzerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış leke ve suya dayanıklı bir kalkan görevi görecek bir kaplama ürünü seçmelisiniz. Silikonsuz yağmura karşı koruyacak içeriklerden oluşan bir sprey, terliklerinizi kirlenmeye karşı daha dayanıklı olmasını sağlamanın yanı sıra su lekelerine karşı da korunacaktır. Bu sprey özellikle siyah süet terlik çeşitlerini korumakta oldukça başarılıdır. Terliklerinizi ıslatmadan nemli bir bez kullanarak kolayca silebilirsiniz.

Bazen, özellikle de süet terlik ürünlerinizi dışarıda giyiyorsanız, süet terliklerinizdeki gevşek kir veya tozu daha sık temizlemeniz gerekebilir. Süet için özel hazırlanmış bir fırça kullanarak, herhangi bir kir veya tozu temizlemek için hafifçe ovabilirsiniz. Süet terliklerinizi uzun süre kullanmak için her kullanımdan sonra fırçayı temizlediğinizden emin olun.

Süet Terlikleri Tamamen Temizlemek Mümkün Mü

Terlikleriniz gerçek süetse, yalnızca elle temizlediğinizden ve çamaşır makinesine veya kurutucuya koymamanız onlar için hayati önem taşır. Özellikle süet sabo terlik ürünleri bu gibi durumlarda yıpranmaya ekstra müsaittir. Ayrıca, terliklerinizi temizlemeden önce etiketlerini veya temizleme talimatlarını kontrol edin.

Süet terlik derisi doğal bir ürün olduğu için üzerlerinde asla güçlü bir temizlik maddesi kullanmamanız önemlidir.

Süet topuklu terlik modellerinizi profesyonel bir temizleyiciye götürmek zorunda kalmamak için her zaman lekeyi hemen temizlemelisiniz. Bir lekenin günlerce orada kalmasına izin verirseniz, lekeyi çıkarmanız pek olası değildir.

Terliğinizin astarında bulunan bir noktayı temizlemek için hafif bir deterjan veya hatta saç şampuanı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir bez, biraz soğuk su ve temizleyici bir bez kullanmaktır. Temizleyici bez ile kirli alanı nazikçe silin. Daha sonra durulayabilir ve ardından fazla suyu kuru bir havluyla temizleyebilirsiniz. Suyun süet terlik ürününüzün içine girmesine izin vermemeye dikkat edin.

Süet Terlik Temizlemenin Püf Noktaları

Süet temizleyici veya saç şampuanı kullanmaktan daha çevreci bir yöntem tercih etmek isterseniz, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Yumuşak bir havluyu biraz nemlendirebilir, uygun temizleme fırçalarını satın alabilirsiniz. Havlunuzu nemlendirirken suyun soğuk olduğundan emin olmanız gerekir.

Terliklerinizin bakıma ihtiyacı olduğunda, onları çamaşır makinesine atmaya kalkmayın. Bunu yapmak süetin kurumasına neden olabilir. Ayakkabılarınız sertleşip rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda çatlayabilirler de!

Göründüğü kadar tuhaf, süete özel üretilmiş bir silgi süetteki lekeleri temizlemek için harika bir üründür. Süet terlik topuklu modellerine kadar her model için kullanabileceğiniz her boy silgi mevcuttur.

Bu ürünlerden bulamıyorsanız herhangi bir silgi kullanmanız da mümkün.Sade, kaliteli silgileri seçin. Çok fazla boyası olan ucuz yeni silgileri kullanmayın çünkü bu rengin bir kısmı süetinize geçebilir.

Doğal Yöntemler ile Süet Terlik Temizleme

Temiz bir havluya veya beze az miktarda sirke sürün ve lekeleri hafifçe ovalayın. Terlikleri sirke ile ıslatmayın. Sadece hafif nemli olacak şekilde uygulama yapın

Yumuşak hareketler yapıyor olmanız süet terlik ürünlerinizin bozulmaması için önemlidir, ancak lekeyi çıkarmak için yeterince kuvvetli bir şekilde ovalayın.

Elbette, terlikleriniz birkaç gün hafif sirke kokusuna sahip olabilir, ancak sonunda yeterince havalandığında yepyeni görünür. Bu yöntemi beyler süet terlik erkek modellerinde sıkça uygularlar.

Terliklerinizi her yıl ilkbaharda kutusundan çıkardığınız zaman ilk önce bu şekilde temizlerseniz, uzun yıllar güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

İnatçı kokular için terliklerinizin içine süete uygun üretilmiş bir koku giderici püskürtün. Süet deriye zarar vermemek için terliklerinizin süet dış kısımlarına sprey bulaşmamasına dikkat edin. Terliklerinizi giymeden önce spreyin kuruması için açık havada kurumaya bırakın.

Ayakkabılar veya süet terlik için koku giderici bir sprey çevrimiçi olarak veya bazı ayakkabı mağazalarında bulabilirsiniz.

Özetlemek Gerekirse Süet Terlikler Temizlenirken En Önemli Konular Nelerdir

Terliklerini benim gibi mutfakta giyersen bazı lekelerin hiç çıkmayacağını görebilirsiniz. Örneğin, yağ lekelerinin çıkarılması neredeyse imkansızdır. Bu konuda sizi boş yere ümitlendirmek istemeyiz.

Elbette ilk etapta lekeleri önlemek ayakkabınızı temizlemekten daha kolaydır. Bu nedenle mutlaka, yeni veya yeni temizlenmiş süet terlik ev ürünlerinize en başında bahsettiğimiz gibi bir su geçirmez koruyucu kaplama uygulayın.

En önemli kuralı tekrar söylüyoruz, süet terlik kesinlikle temizlik için çamaşır makinesine koyulmamalıdır. Bütçeniz uyuyorsa süet terliklerinizin temizliği için özel olarak tasarlanmış temizlik ürünlerine yatırım yapmanız önerilir çünkü başka bir şey kullanmak ömrünü kısaltabilir. Ancak mümkün değilse, hafif içeriğe sahip bir şampuan kullanabilirsiniz.

Temizlemek İçin Şampuan Kullanmaya Karar Verdiyseniz Bunlara Dikkat Edin

Şampuanınızı uygulamak için küçük bir bez veya yumuşak bir kumaş kullanın ve terliğin her köşesini ovduğunuzdan emin olun. Şampuanın yalnızca küçük bir miktarını kullanmanız önemlidir. Aksi takdirde, şampuanın iyice durulanması imkansız değilse dahi çok zor olacaktır.

Süet terlik ürünlerinizin içini temizlemeyi bitirdikten sonra, tüm sabun çıkana kadar içini temiz, soğuk suyla nemlendirdiğiniz havlu ile durulayın. İşiniz bittiğinde, havayla kurumaları için onları temiz ve kuru bir havluya koyun. Solmaya neden olabileceğinden onları doğrudan güneş ışığına yerleştirmeyin. Bu kadar hassas bir malzemeye, işlem sırasında terliklerinizin zarar görmemesini sağlamak için özen gösterilmelidir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds