Süet Terlik Nasıl Temizlenir

Süet terlik temizlenmesi ve bakımı ayakkabının ömrünü uzatmak için harika bir yoldur. Stil ifadesi ne kadar güçlü olursa, çalışma o kadar hassas olabilir. Bu kesinlikle süet ayakkabılar için geçerlidir. Her gardıropa sevilen bir yatırım ve şık bir eklenti, ancak muhtemelen her ortamda kullanmak doğru değil.

Süette Oluşabilecek Lekeler

Süet terlik giymek, kahve sıçramalarını ve terliklerinize su düşüşünü görmek yıkıcı olabilir, ama endişelenme. Süet ayakkabılarınızı temizlemek ve korumak için kanıtlanmış püf noktaları denedikten sonra, en sevdiğiniz ayakkabılarınızı güvenle giyebilirsiniz. Öte yandan onlara hak ettikleri özeni sağlamış olursunuz.

Bu makalede, size süet terliklerin temizlemenin güvenilir yolunu göstereceğiz (ayrıca süet spor ayakkabıları, ayak bileği botları ve diğer temizlemesi zor ayakkabıları temizlemenin bir yolu da var). Ayrıca bu teknikler düzenli temizlik yapar, küçük lekeleri çıkarır ve hatta ağır lekeleri çıkarır. Süet terlik temizleme aslında çok kolaydır.

Bu basit adımlar, en sevdiğiniz süet terliklerinizi düzenli olarak yenilemek için yeterlidir (Ayrıca kadınlar ve erkekler için popüler süet botlar için de kullanılabilir).

Temizlemeden Önce İçine Bir Ayakkabı Kalıbı Veya Buruşuk Kağıt Koyun

Temizleme işlemi boyunca, terliklerinizin şeklini koruyabildiğinden emin olmanız gerekir. Bu, tuvali temizlemeyi kolaylaştırır ve iş bittiğinde terlikler daha hızlı kurur. Bunu gazete kağıdı alıp ezerek başarabiliriz ama daha doğa dostu ve sürdürülebilir çözümleri tercih ediyoruz. Süet terlik erkek ya da kadın farketmeden aynı şekilde temizlenir.

Bu prosedür kolaydır, ancak yine de dikkatli olmalısınız. Çok sert sürtmekten kaçınmanız gerekir, sonuçta süet hassastır. Süet yönünde ovmalısınız. Bu size daha sert bir "ovalama, hareket ettirme, sürtme" eylemi sağlar. Ama unutmayın, bunlar harika terliklerdir. İncelik ve büyük bakıma ihtiyaçları var.

Bu adımda iki şeyi başarmaya çalışıyorsunuz. İlk olarak, Süet terlik ayakkabınızı kirletebilecek herhangi bir yüzey malzemesini kaldırın. Daha sonra süetteki görünmeyen tozu gidererek bir sonraki temizleme prosedürünü daha etkili hale getirir.

Süet Temizleme Fırçasıyla Hafifçe Fırçalayın

Süet terlik tekrar giymeye gelince, iyi, dayanıklı bir süet fırça sağ eliniz olacaktır. Genellikle süet renk değişikliği ve parlak noktalar yüzey seviyesindedir. Ayakkabılarınızı düzenli olarak cilalarsanız, kısa sürede iyileşirsiniz.

Süet temizleyicileri, hafif lekeler ve derinlemesine temizlik için farklı türlere sahiptir. En sevdiğimiz kısım nedir? Ekli ince çıkıntılı fırça. Bu aletle terliğin her köşesine girip iyice temizleyebilirsiniz.

Süeti Sprey İle Koruyun

Son olarak, temizleme protokolündeki son adım bir bitirme spreyi içerir. Saç spreyi veya oje son kat gibi düşünün. Kaç gün önce yapılırsa yapılsın sıkı çalışmanızı korur.

Düşük maliyetli seçimler için uygun fiyatlı bir ürün deneyin. Süet terlik su geçirmez hale gelir ve ayakkabınızın sinir bozucu tuz lekelerine karşı dayanıklı olmasına yardımcı olur. Ayrıca tamamen kokusuzdur ve renksiz kurur. Ayakkabılarınızın görünümünü bozma konusunda endişelenmenize gerek yok, onları biraz koruyabilirsiniz (her ikisinin de faydaları vardır).

Küçük Lekeler İçin: Süet Silgi Kullanın

Süeti nasıl temizleyeceğinizi de bilmiyor olabilirsiniz. Küçük lekelerin terliğinizin profesyonel ve şık görünümünü bozduğunu düşünüyorsanız, bunu engellemenin bir yolu var.

Çoğu Süet terlik bakım kitinde bu silgilerden bulabilirsiniz. Garip parlak noktalar, lekeler veya çizik izleriyle uğraşıyor olsanız da bu silgi çabucak halleder.

Minimal ve zararsızdır (grimsi tuğla şeklindedir), bu nedenle evinizde fazla yer kaplamaz. Yine de ihtiyacınız olduğunda, bu silgiyi süet üzerine birkaç kez hafifçe sürün ve ayakkabılarınız hemen tazelenecektir.

Sadece süet terlik topuklu değil süet giysilerinizi ve çantalarınızı korumanız gerekiyorsa, bu temizleyici tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. (İşiniz bittiğinde, süet tüylerinin temizlendikten sonra doğru yönde olmasını sağlamak için süet bir fırça kullanın.)

Çok Kirliyse Beyaz Sirke Kullanın

Özellikle erkek ve kadın Süet terlik sıklıkla daha fazla leke tutar. Ayakkabı lekesi veya pisliği ne kadar büyükse, çözümün maliyetinin o kadar yüksek olduğunu düşünmek isteyebilirsiniz. Neyse ki, durum bu değil. Süet terliklerin ev eşyalarıyla temizleyebilmek çok kolaydır.

Şarap, tuz ve su gibi en inatçı kirlerle savaşmak için mutfağa gidin. Beyaz sirkenin bu tamamen doğal formülasyonu tamamen çok yönlüdür. Tek seferlik bir temizlik maddesi görevi görecek kadar güçlü, ancak çok asitli değil (bittiğinde, lezzetli marinatlarda ve soslarda güvenle kullanılabilir).

Beyaz sirkeyi ayakkabıya yumuşak bir temizleme beziyle uygulayın, ardından süet sabo terlik ayakkabısının temizlenmesi gereken kısmını (oldukça nazikçe) sirke ile silin. Çok etkili görünmeyebilir, ancak sabırla bekleyin.

Etkilenen bölgenin tamamen kurumasına izin verin. (Bu önemli bir adımdır. Sirke nemliyken ayakkabınızın rengini değiştiriyormuş gibi görünebilir, ancak kuruduğunda geri gelir!) Geri döndüğünüzde süet fırçayla lekeyi sertçe fırçalayın.

Leke ilk kez görünmezse tekrar deneyin. Bu strateji birkaç deneme gerektirebilir. İşe yaradığında, inatçı lekelerden kurtulmuş ve mutlu olursunuz.

Süet Ayakkabı Temizliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Süet ayakkabıları en iyi yolla nasıl temizlenir?

Süet terlik temizlemenin en iyi yolu, iyi bir süet fırçası kullanmaktır. Çoğu durumda, ayakkabılar üzerindeki küçük lekeler ve parlak noktalar iyi bir fırçalama ile kolayca çıkarılabilir. Farklı kıl türlerine sahip fırçaları arayın. Bu şekilde terliklerinizi de olabildiğince kapsamlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

  • Süet fırçasız süet terlikler nasıl temizlenir?

Siyah süet terlik süet fırçası olmadan temizlemek için yumuşak bir bez ve bazı yaygın ev malzemeleri (sirke gibi) kullanılabilir. Eğer ilgileniyorsanız süet temizleme tuğlası da satın alabilirsiniz. Bunu sihirli bir silgi gibi düşünün.

Süet Ayakkabılarımı Temizlemek İçin Sabun Ve Su Kullanabilir Miyim

Güzel süet terlik modelleri temizlemek için sabun ve su kullanmaktan kaçının. Maalesef süet koruyucu bir sprey ile işlem görmedikçe süet doğal olarak su geçirmez değildir. Temizlik amacıyla sirke, temizlik blokları ve süet için özel olarak önerilen diğer ürünlere yönelmeniz en iyisidir.

Süet ayakkabılarınızı güvenli ve koruyucu bir şekilde yıkadığınız sürece yıkayabilirsiniz. Süet ayakkabıları temizlemek için su kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, süet ayakkabılarınızın yeni gibi görünmesi için temiz bir bez, süet temizleme tuğlaları ve sirke kullanın.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds