Süet Boyanır mı?

Süet ayakkabı, şık tasarımı ve kaliteli dış görünüşüyle ilgi çekici önemli ürünlerden bir tanesidir. Bu süreçte şık ve gösterişli bir ayakkabı türü olarak bilinir.

Süet Ayakkabı Kullanımı

Süet ayakkabı artık cilt olamayacak derinin zımpara işlemi yapılarak kadifemsi bir yapıya dönüştürülmesi ile meydana gelir. Görünüm olarak oldukça hoştur. Renkleri diğer ayakkabılara oranla daha net olur.  Bakışta kadife görüntüsü onu oldukça çekici hale getirmiştir. Süet ayakkabı veya bot modelleri sadece görsel olarak güzel gözüktüğü için değil aynı zamanda normal derilerden daha esnek ve rahat yapıya sahip oldukları için tercih edilirler. Süet ayakkabı özellikle siyah ve kahverengi ve tonlarında daha özel bir görünüm sergiler.  

Süet ayakkabı ve ya süet botlar oldukça rahat ve esnek bir yapıya sahiptir. Süet ayakkabı ya da botlar kış ayları içinde oldukça elverişli ve kullanımı rahattır. İlk başta su geçiriyor gibi bir görüntü ve ya izlenim veriyor gibi dursa bile endişe edilecek hiçbir şey yoktur evet çünkü süet ayakkabı ya da botlar su geçirmez. Günümüz insanı her zaman daha yeni ve daha güzel şeyler keşfetmek yolundadır. Yine bu insanlar buldukları bu yeni şeylerin diğer olan şeylerden daha farklı olmasını ister kadifemsi bir ayakkabı elbette farklılık yaratacaktır hem de istenildiği gibi şık ve güzeldir. Bu yüzden oldukça tercih edilesidir.

Süet Ayakkabı Temizliği

Sahip olduğumuz her ürünü, her eşyayı, her malzemeyi nasıl ki kullanıyoruz, kullandığımız gibi de o malzemenin ya da eşyanın her ne ise bakımına ve temizliğine de dikkat etmemiz gerekir Bu dikkat kullandığımız malzemenin ya da eşyanın ömrünü de işlevini de uzatacaktır. Bu yüzden süet ayakkabı  temizliği çok önemlidir. Peki, süet ayakkabı nasıl temizlenir.

Öncelikle bu ayakkabılar suyu oldukça hızlı bir şekilde emer kuruduktan sonra temizleme işlemine geçilebilir. Ayakkabıyı kurutmak için ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur ayakkabıyı sadece oda sıcaklığında tutmak ayakkabının yeterli derecede kurumasını zaten  sağlayacaktır. Ayakkabının tam olarak kurduğunu anladığımız zaman artık ayakkabının temizleme aşamasına geçilir. İlk olarak  ayakkabının temizleme malzemesi olarak özel süet fırçaları satılmaktadır. Bu süet fırçalarını satın alarak temizleme işleminde kullanılır fırçayı ayakkabıya uygulama yönteminde ise fırça ilk olarak yukarıdan aşağıya doğru tarama suretiyle ayakkabının üzerinde bulunan tozlardan kurtarılır.

 Sonrasında ise gelinen yönünün tersi istikametinde yine taranarak ayakkabının üzerindeki tozlardan Bu kez tamamen kurtarılır sonrasında ise sprey ya da canlandırıcı boyalar ayakkabıya uygulanır. Bu işlem neticesinde artık ayakkabılarımız yeni ve taze görünür artık rahatlıkla yeni giyimine hazırdır.

Süet Ayakkabı Boyası

Herkesin bildiği gibi normal deri ayakkabılar rahatlıkla boyanabilir ancak kadifemsi yapısından dolayı süet ayakkabı boyama işlemi sanıldığının aksine farklı bir işlem olarak yapılır. Evet süet ayakkabıda boyanır ancak süet ayakkabı boyası diğer ayakkabı boyalarından farklı olarak yapılır. Bu işlem için öncelikle ayakkabının üzerindeki tozlar temizleme yönteminde anlatıldığı gibi temizlenir. Bu işlem ayakkabının boyayı da emmesini sağlar bu işlemi süet ayakkabı fırçası ile yapabileceği gibi süet silgisi ile de yapılabilir daha sonrasında ise artık boyama işlemine geçilebilir.

Süet ayakkabılarının modellerine göre kendilerine has süet ayakkabı spreyi bulunmaktadır. Öncelikle süet ayakkabına en uygun boya çeşidi bulunmalıdır Sprey boyalar, boyanın süet ayakkabının tüm yüzeyine homojen bir şekilde yayılmasını sağladığı için herhangi bir renk farklılığına neden olmaz. Ayakkabınızın boyama işlemini tamamladıktan sonra bir süre kurumasını beklemelisiniz. Yeterince kuruduğundan emin olduktan sonra ayakkabınız artık kullanıma hazır! Ancak her ihtimale karşı, eğer aceleniz yoksa, ayakkabınızı giymeden önce 24 saat beklemeniz yaptığınız işlemin verimini artıracaktır. Bütün bu işlemler bittiğinde artık ayakkabı yeni görünüme sahip olmuş bununla beraber dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Süet Ayakkabı Kullanım Oranları

En önemlisi süet ayakkabı boyası uygulanırken kesinlikle normal ayakkabı da kullanılan boyalar kullanılmamalıdır çünkü normal ayakkabı boya fırçaları ile uygulanacak boya süet ayakkabının yüzeyinde dalgalanmalara çirkin görüntülere neden olacaktır. Bu görüntülerin ve bu bozulmaların geri dönüşü olmayabilir ayakkabıyı bu yeni halinde kullanmamak için kurallara uygun bir boyama işlemi yapılmalıdır. Kurallara uygun sağlıklı bir boyama işleminin ardından ayakkabı yeni ve güzel görünür.

Süet Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Süet ayakkabı görüntüsü bakımından diğer ayakkabıları nazaran farklıdır. Süet ayakkabı daha şık, daha zarif ve daha zengin bir duruşa sahiptir. Bu yüzden daha fazla tercih edilir. Süet ayakkabı erkek müşterileri de oldukça fazla olan bir üründür özellikle de düğün, nişan ve toplantı gibi durumlarda görüntüsünün güzelliği bakımından sıklıkla tercih edilen bir model türüdür.

Renklerin netliği kıyafetleri daha güzel bir uyum sağlar ve daha estetik bir görüntü ortaya çıkar. Kadınlar için ise her zaman rahatlıktan çok güzellik önemlidir söz ayakkabı zaten esnek bir yapıya sahip olduğu için rahatlığını diyecek yoktur ancak görüntü olarak diğer ayakkabılardan daha zarif görünmektedir. Bu sebepten ötürü süet ayakkabı kadın müşterilere de oldukça çok olan bir ürün haline gelmiştir.

Süet Ayakkabı Ürünlerinde Kalite

Şıklık ve zarafetten öte sürekli bir temizlik ve bakım aşamasında olan kadınlar için elbette ki aldıkları ürünün temizlik ve bakımı da rahat ve kolay olmak zorundadır  Süet ayakkabı bakımı oldukça rahat ve kolay olduğu için de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Süet ayakkabı oldukça kaliteli bir üründür ürünün tamiri de diğer ayakkabılarda olduğu gibi rahattır süet ayakkabı ile veya süet bot ile rahatlıkla yağmura ve karlı havalara da çıkılabilir herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir.

Süet ayakkabıya ulaşmak oldukça kolaydır bugün adım başı her yerde mağaza bulunmaktadır Bu mağazalarda çeşitli modellerde süet ayakkabı bulunabilir dışarı çıkmak istemeyen kişiler içinse online alışveriş sitelerinde yine bu ayakkabıları bulmak ve satın almak oldukça kolay bir işlemdir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds