Stiletto Topuklu Ayakkabı ile Business Kombin

Stiletto topuklu ayakkabı bayanları uzun, şık ve zarif gösteren en hoş ayakkabı modellerinden biridir. Sizler için bu yazımızda stiletto ile ilgili çeşitli bilgiler hazırladık!

Stiletto Topuklu Ayakkabı Nedir?

Stiletto yıllardır kadınların dolabının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Sivri burun, uzun topuklu, kadını güçlü ve uzun gösteren ayakkabı modellerinden biridir. Stiletto topukları iki buçuk santimetre ile yirmibeş santimetre arasında değişiklik gösterebilir. Davetlerden, etkinliklere, düğünlerden, iş yemeklerine her yerde tercih edilebilen bir ayakkabı türü olan stilettolar yıllardır en çok rağbet gören türlerden biridir.

Stiletto kadınlar için şıklığın bir sembolü haline gelmiş, kurtarıcı parçalardan biridir. Doğru kombinlendiğinde stiletto topuklu ayakkabı kadınlarda hem zarif hem şık hem de özgün bir hava yaratmaktadır. Sizde doğru bir stiletto tercihi ve kombini ile tarzınızla adınızdan söz ettirebilir, güçlü ve çekici bir görünüm ortaya koyabilirsiniz.

Stiletto Topuklu Ayakkabı Nasıl Ortaya Çıktı?

II.Dünya Savaşı'ndan sonra kadınların moda anlayışı değişmeye başladı. Artık kadınlar feminen yani kadınsı görünmek istediklerine karar verdiler. Bunun üzerine moda dünyasında bir devrim başladı.

Christian Dior, zamanın fikir ve ruhunu yakalayan ilk isimlerden biri oldu. İlk önce bele oturan balon etek tarzı ile New Look adlı yeni bir siluet yarattı. Daha sonra bir ayakkabı tasarımcısı olan Roger Vivier, bu siluete yakışması için ince topuklu ayakkabılar yarattı. Ancak o zamanlar bu ayakkabıların topukları tahtadan yapılmıştı. Bu tahtadan topuklar, ince ve kırılgan bir yapıdaydı.

1954 yılında İngiltere’nin Londra şehrinde,  Kıbrıslı göçmen Mehmet Cardash bir ilke imza attı. Ayakkabıların topuğuna bir alüminyum çubuk sokarak bugünün terminolojisinde stiletto topuklu ayakkabı yaratmış oldu. İki yıl sonra, bir İtalyan ayakkabı ticaret panayırında, bir İtalyan ayakkabı satıcısı, bu tasarım harikasını dünyaya tanıttı. O günden bu güne kadar stiletto ayakkabı tüm dünyada kadınların dolabında en sevilen parçalar halini aldı.

Stiletto Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Günümüzde her kadının dolabında yer alan stilettolar, kadını zarif ve uzun gösteren, ince uçlu ince topuklu göz alıcı ayakkabılardır. Stiletto modelleri içlerinde çok farklı tarz ve tür bulundurmaktadır. Eğer stiletto modelleri ve markaları hakkında bilgi almak istiyorsanız sizde sitemizi inceleyerek, size uygun model ve markaları bulabilirsiniz.

Size en çok yakışacak stiletto topuklu ayakkabı modelini bulmak ve tarzınıza en uygun olan ayakkabıyı seçmek size sadece bir tık uzakta! Stiletto ve diz hizası bir elbise. Günlük bir elbiseyi, stiletto topuklu ayakkabı gücü ile kombine ettiğinizde çok farklı ve zarif bir hava yakalayabilirsiniz. Özellikle lacivert, siyah, camel, koyu gri ve vizon gibi klasik renkler sizi hem sade hem de son derece şık gösterecektir.

Stiletto Bot Nasıl Kombinlenir?

Stiletto bot bir diğer ismi ile bootie, kış ve sonbahar aylarında şıklığından ödün vermek istemeyen kadınların en çok kullandığı parçalardan birisi olmuştur. Bootiler kendi içinde pek çok çeşitli tasarımlara sahip olan bir ayakkabı türüdür. Çok şıktan asi ve sportifliğe kadar birçok farklı seçeneği bulunmaktadır. Stiletto topuklu ayakkabı türlerinin kış ayı favorilerinden olan stiletto bootiler kadınları kış aylarında hem şık hem cesur hem de zarif gösteren türler arasındadır.

Bu ayakkabılar, dar pantolonlardan boyfriend tarzo kot pantolonlara kadar çeşitli stillerde giyilebilir. Aynı zamanda bootiler son derece rahat ve şık bir ayakkabı türüdür. Genellikle spor ayakkabı ile giydiğiniz günlük kıyafetlerinizin altına bottie giyerek stilinizi daha şık bir hale dönüşebilirsiniz. Kısa etekler ve bir bol bir kazak ile kombinlenebilecek botlar bu sezonun trendlerinin arasında!

Kurtarıcı Parça; Stiletto Topuklu Ayakkabı

Stiletto siyah her kadının dolabında yer alan, olmazsa olmaz parçalar arasındadır. Siyah stilettolar davetlerden, düğünlere, iş yemeklerinden, kokteyllere pek çok yerde sizi hem şık hem zarif gösterecek bir ayakkabı modelidir. Siyah stiletto eğer bir düğün ya da etkinlikte kullanılacaksa bir elbise altında son derece hoş duracaktır.

Eğer siyah stilettonuzla business kombin yaratmak istiyorsanız, bir kalem etekle tercih edebilirsiniz. Veya ceket, dar pantolon ikilisinden yararlanarak göz alıcı bir stil oluşturabilirsiniz. Eğer siyah stiletto topuklu ayakkabı modeline sahip değilseniz, sitemiz üzerinden pek çok farklı ve kaliteli ürünlere ulaşabilir, sizde hayalinizdeki stilettoya kavuşabilirsiniz.

Doğru Stiletto Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ayakkabı satın alırken, doğru stiletto seçimi kadınların dikkat etmesi gereken unsurlardan biridir. Stiletto seçimi yaparken en önemli kısım, stilettonun topuklarının sağlam bir malzemeden yapılmış olmasıdır. Kalitesiz bir malzemeden yapılmış olan topuklar hem ayaklarınızı ağrıtacak hem de gün içerisindeki hareketinizi sınırlayacaktır.

Stiletto topuklu ayakkabı seçimi yaparken eğer ince bilek ve ayak yapısına sahipseniz hemen hemen her türlü stiletto modeli size yakışacaktır. Ama eğer kalın bilek ve ayak yapısına sahipseniz, çok ince uçlu modeller tercih etmemenizi öneririz. Uç kısmı hafif daha yuvarlak modeller bilek ve ayak yapınızı daha ince göstermeye yardımcı olacaktır. Bir tüyo daha vermek gerekirse, eğer ayakta çalışan bir insansanız daha kısa stiletto topuklu ayakkabı ve eğer bacaklarınızı ince göstermek istiyorsanız bacak iç kısmı daha açık stilettolardan yana tercihinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Stiletto Günlük İş Yerinde Nasıl Kombinlenir?

Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz iş yerlerimiz, ofisler ve iş yemekleri. Tüm bunlara yetişmeye çalışırken, bir yandan da bakımlı ve şık olmak hepimizin zaman zaman zorlandığı durumlardan biri. İşte sizler için iş yerinde giyebileceğiniz basic ama şık business kombinleri. Stiletto topuklu ayakkabı ile ceket ya da klasik bir elbise ofis ortamı için harkia bir kombin olabilir.

Bildiğiniz üzere, ceket elbiseler 2020’ye en çok damgasını vuran elbise türlerinden biri. Sizde şık ve zarif bir stiletto ile ceket elbisenizi kombinleyip iş yerinde şıklığınız ile adınızdan söz ettirebilirsiniz. Stiletto, siyah dar kumaş pantolon ve gömlek. Kırmızı bir stiletto, siyah dar bir kumaş pantolon ve beyaz bir gömlek ile business şıklığını yakalamamak elde değil. Sizde bu basit üçlü ile ofis stilinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds