Stiletto Modelleriyle Yapılacak Yaz Kombinleri

Stiletto modelleriyle yapılacak yaz kombinleriyle yeterince rahat olmadıklarından günlük hayatta pek tercih edilmeseler de yazın istenilen şıklık yakalanabilir. Yüksek topuklu ayakkabıların ilk örnekleri 1533 yılında Floransa'da kısa boylu kızlar için tasarlanmıştır. Ancak günden güne gelişen stiletto modelleri tüm kadınların tutkusu haline gelmeye başlamıştır. Stiletto modelleri artık her yaştan ve tarzdan kadının tercih ettiği bir aksesuar olmuştur.

Stiletto Ayakkabı Tercihleri

Bu konuda verilecek ilk tavsiye, tercihin her kıyafetle uyumlu stiletto ayakkabı modelleri tarafında olmasıdır. Vitrinlerde tatlı, rengarenk ve mevsimlik stiletto modelleri her daim olacaktır. Yine de belli modellere sahip olmadan garantili şıklığı yakalamak zor olacaktır. Bu nedenle öncelikle klasik stiletto modelleri gardroba ve koleksiyona eklenmelidir.

Bunlar siyah ve ten rengi sandaletler, siyah ve ten rengi stiletto ayakkabı modelleridir. Ayrıca tercihe göre altın ve gümüş gibi stiletto modelleri de klasik modeller arasında sayılabilir. Ancak yine de topuklu ayakkabı ve stiletto modelleri giyilirken bazı faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Stiletto ayakkabı rengi, materyali, topuk yüksekliği kadar giyilen kıyafetin niteliği de bu faktörler arasındadır.

Stiletto Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle alışık olunmayan topuklu ayakkabı stiletto giymek için dışarıda uzun saatler harcanacak günleri seçilmemelidir. Çünkü amaç şık görünmekse bu rahatsızlık hissinin dış görünüşü pek şık olmayacaktır. Açık stiletto ayakkabı tercih ediliyorsa ayak bakımının ihmal edilmesi kötü bir görüntüye neden olur. Kadınsı bir görüntü elde etmek için giyilen topuklu ayaklar bakımsız ayakların gölgesinde kalmamalıdır:

Stiletto modelleri için ilk yıpranan bölgeleri genellikle yapışan topuklar ve bunların küt uçlarıdır. Bunun yegane çözümü yürünen yollara dikkat ederek merdivenlerde topuğun kör uçlarına zarar vermemeye çalışmaktır. Stiletto ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise malzemesidir. Gerçek deriden yapılan ayakkabılar kullanan kişinin ayağının şeklini daha kolay alır.

Aksi takdirde zaten ayakların alışık olmadığı bir pozisyonda ayakkabılar buna uyum sağlayamayabilir. Böyle bir durumda atılan her adım işkenceye dönüşecek ve istenen şıklığa gölge düşürecektir. Yürürken dikkat edilmesi gereken husus dik durmaya özen göstermek ve asla dizleri kırmamaktır. Bunları yapmak stiletto ayakkabı ile elde edilmek istenen çekici görüntüyü bozacak görüntülere neden olabilir.

Stiletto Modelleri Kombinleri

Aslında stiletto modelleri giyerken dikkat edilmesi gereken çok fazla önemli unsur yoktur. Dikkat edilmesi gereken tek önemli husus ayakkabı ve giysinin aurasının birbirini tamamlamasıdır. Bazen farklı stillerde veya geniş renk şemalarında topuklu ayakkabılar günlük kıyafetleri yavanlıktan kurtarabilir. Birkaç yıl önce dinamik topuklu ayakkabılar ve dinamik giysiler moda otoriteleri tarafından hoş karşılanmazdı.

Günümüzde bunun aksine bir tutumla çağdaş modaya göre farklı ve cüretkar renkler tercih edilebilir. Bazen bu tür kombinasyonlar, sanatsal tablonun bir kombinasyonu gibi ortaya çıkabilir. Günlük kıyafetleri ofis tarzına dönüştüren stiletto ayakkabı modellerinin özelliğini de unutmamak gerekiyor. Özel günler için gösterişli bir elbise seçildiyse, tercih edilen stiletto modelleri elbisenin rengini tamamlamalıdır.

Kokteyl davetlerinde, tasarım topuklu ve çantaları kısa elbiselerle kombinlemek uygun bir seçimdir. Alçak topuklu stiletto modelleri ise kombinlerken biraz daha farklı bir anlayış gerektirebilir. Kadınlarda kısa ve kalın topuklu ayakkabılar son zamanların trendlerinden biri olmuştur. Rahat ama şık olan bu stiletto modelleri havalı ama özensiz olmayan bir görünüm sağlar.

Farklı Stiletto Modelleri

Geometrik topuklu artistik stiletto modelleri, deneysel değişikliklere kucak açan moda tutkunlarının vazgeçilmez aksesuarı olmuştur. Audrey Hepburn'ün favori kedi topuklu ayakkabıları daima kıyafetlere hoş bir dokunuş katmaya devam edecek. Bu dönemlerin kadınlarının asaletini ve tarzını bu tarz stiletto modelleri anımsatacak. Son olarak vinil tarzı stiletto modelleri giyilen çoğu kıyafetle kusursuz bir uyum sağlar.

Stiletto ayakkabı online satış sitelerinde farklı stilettolar her renkte ve çeşitte bulunabilir. Stiletto ayakkabı fiyatları birçok faktörden etkilense de bu sitelerde her bütçeye uygun stiletto bulunabilir. Ayrica stiletto ayakkabı instagram sayfalarında da birbirinden farklı modeller bulunabilir. Ancak başta üretim yöntemi ve kullanılan malzeme olmak üzere fiyatları değiştiren pek çok etken bulunmaktadır.

Stiletto Ayakkabı için Kalite Kontrol

Stiletto ayakkabi modelleri ve fiyatlari, ayakkabının kalitesinden, üretim tekniğinden ve malzemesinden doğrudan etkilenmektedir. Bu nedenle yüksek kalitede üretilen stiletto modelleri bazı kalite kontrol yöntemlerine tabi tutulurlar. Stiletto ayakkabı üretimi artık çoğunlukla, özel tasarım olmadığı sürece, seri üretimle gerçekleştirilmektedir. Yine de tasarlanan stiletto modelleri her türlü kalite kontrol açısından değerlendirilmelidir.

Ortaya çıkan yan ürünler genellikle yüksek topuklu ayakkabı üretiminden kaynaklanmaz. Ancak üreticiler genellikle el çantası gibi eşleşen ürünleri de stiletto modelleri ile birlikte pazarlar. Örneğin, çeşitli tip ve boyutlardaki ürünlerin tek bir deri parçasına yerleştirilmesiyle atık azaltılır. Stiletto modelleri artık makineler tarafından seri üretilse de, tasarım ve üretimin tüm yönleri denetlenir.

Kusurlu derilerin ve diğer hatalı ürünlerin derhal tedarikçilere iade edilebilmesi için malzemeler dikkatlice incelenir. Tahta topuklar gibi dış tedarikçiler tarafından yapılabilecek bileşenler incelenir ve kabul edilir veya reddedilir. İlk üretim denemesi sırasında, bilgisayar tarafından kesilen ve monte edilen bölümler tasarım detaylarıyla karşılaştırılır. Üretim onaylandığında, kalite kontrol mühendisleri üretimin tüm yönlerini izler ve bileşenleri yerinde kontrol eder.

Test laboratuvarları ayrıca malzemelerin kalitesinin stiletto ayakkabı yapımına dahil edilmeden önceki değerlendirilmesinde kullanılır. Ayrıca bitmiş modellerin prototip aşamasında dayanıklılığının test edilmesi için de kullanılır. Tarza bağlı olarak, bitmiş ayakkabılar cilalanabilir veya işlem görebilir ve bu adımlar dikkatlice incelenir. Kutulu stiletto ayakkabı sevkiyattan önce açılabilir ve rastgele kontrol edilebilir.

Bilgisayar destekli tasarım gibi hassas yöntemler, stiletto ayakkabı üretiminden kaynaklanan israfı büyük ölçüde sınırlamıştır. Ortaya çıkan atık bertaraf edilmelidir ve geri dönüşümü engelleyen sentetik yapıştırıcılar içerebilir. Bütün bu atıkların azalması da stiletto ayakkabı fiyatları üzerinde olumlu bir role sahiptir. İsraf edilen malzeme azalmasıyla birlikte tüketiciye yansıyan stiletto ayakkabı fiyatları da düşecektir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds