Stiletto Ayakkabı

Bu bölüm tasarımla ilgili olarak toplumsal cinsiyet kavramına odaklanır ve yapma sürecini anlamın inşasıyla eşitlemeye çalışır. Stiletto topuğu, 1950'lerin başlarındaki başlangıcından on yıl sonra kitlesel bir moda öğesi olarak ölümüne kadar temsile ilişkin fikirlerin yanı sıra üretim ve üretim süreci açısından tartışır. Topuk, on dokuzuncu yüzyılda yüksek topuklu ayakkabıların 'kadın' ayakkabısı haline gelmesi ve erkek terzilik yasasına göre yasaklanmasıyla, toplumsal cinsiyetin en görünür ifadesi haline gelen ayakkabının bileşenidir. Feministler, genellikle kadınsı görünen diğer giyim eşyalarının yanı sıra stilettoyu bir sömürü nesnesi olarak kullanmışlardır.Yüksek topuklu ayakkabı giymek kas-iskelet sistemi üzerinde zararlı etkilere neden olabilir. Bu çalışmanın amacı, hem genç hem de orta yaşlı yetişkin kadınlarda alçak ve yüksek topuklu ayakkabı giyerken yürüyüş sırasında erector spinae kaslarının elektromiyografik (EMG) aktivitesindeki ve pelvis kinematiğindeki değişiklikleri değerlendirmektir.

Stiletto Topuklu Ayakkabı Modelleri

Stiletto Ayakkabı modelleri gün geçtikçe yaygın ve geniş bir yelpaze pazarına yol açtı. Bu modeller arasında “Pump modeli, Kedi Topuk Modeli , İskarpin Modeli Ayakkabı , Makara Topuklu Model , Platform topuk modeli” Olarak çeşitlenebilmektedir. Bu modeller her geçen gün artan ürün yelpaze çeşitleri olarak dünya pazarında kendisine yer buldu.

Stiletto Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek topuklu ayakkabılar, artan erector spinae kası biyoelektrik aktivitesi nedeniyle omurga için yıkıcı olabilir ve alt uzuvları ve omurgayı etkileyen artan yer reaksiyon kuvvetleri. Bu çalışmanın amacı, farklı yaş gruplarında düşük ve yüksek topuklu ayakkabılarda yürüyüş sırasında servikal paraspinal kastaki biyoelektrik aktivitedeki değişiklikleri değerlendirmektir. 31 kadında20-25 yaşları arasında ve 45-55 yaşları arasında boyun ağrısı olmayan 15 kadında servikal paraspinal kasın biyoelektrik aktivitesi düz yüzeyde yürüyüş sırasında doğal hızda üç koşulda değerlendirildi: ayakkabısız, düşük (4 cm) ve yüksek (10 cm) topuklu ayakkabılar. Yüksek topuklu ayakkabılarda yürüyüşe kıyasla yürüyüş sırasında daha yüksek biyoelektrik aktivite servikal paraspinal kas kaydedildi ayakkabısız. Değişiklikler, 45-55 yaş grubundaki deneklerde daha belirgindi. Ayakkabıların uzun süre giyilmesi

Boyun ağrısı olmayan kişilerde stiletto tipi topuklu ayakkabılar omurgaları için güvenli değildir ve kronik paraspinal kas oluşumuna neden olabilir.

Stiletto Ayakkanı Fiyatları

Stiletto Ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Marka, model ve üretim ham maddesine göre değişiklik gösteren Stiletto Ayakkabılar için kesin bir fiyat söylenmez lakin 125 – 600 Türk Lirası arası değişkenlik gösteriyor

Stiletto Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Stiletto ayakkabılar düz beyaz çorap ile ve babet çorap modelleri ile kombinlenebilir Ayakkabı için  üstünüze uygun gördüğünüz kıyafet modelleri ile daha açık renkte bir Stiletto tercihiniz sizi daha çok göz önüne çıkarır

Stiletto Ayakkabı Rahatsız Eder mi?

Kullanım: Ayakkabı tasarımı ile kullanım deformite ve ayakkabı kullanımı ile denge ve işlevsellik unsurlarından oluşur.  Ayakkabı uygunluğu için Ayakkabı Uygunluğu Formu (AUDF) Ayakkabı Uygunluğu. Ayak deformitesi, statik ayak deformitesi, statik denge testi, yürüme testi ve topuk teslim testi. Tüm işlevsel ayakkabılı ve ayakkabısız olarak kullanılmış ve ayakkabının işlevsel olana incelendi. gözlemlendi: AUDF parametlerinden ayakkabı tabani ve topuk öğrenci ileki deformiteler arasında olduğu görülüyor. uygulanabilecek performansta ve ayaksız olarak karşılamalı sürüşte dengede olmak, başarılı olmak, yürüme hızı ve aktivitesinde farklılık gösterken (p0.05). Tartışma: Ayakkabı seçimiyle arasında deformite ve kullanım için uygun olan seçimlerden oluşan seçimin ve performans performansında ayakkabı seçimi olumlu etki yaratırken odadaki performansta gösteriye uygun olmalıdır. alışverişe gitmek, yürüme hızı ve bitki fleksörlerin aktivitesi farklıken (p0.05). Tartışma: Ayakkabı seçimiyle arasında deformite ve kullanım için uygun olan seçimin hedefinden ve performansında performansta ayakkabı seçimi olumlu etki yaratırken gösteride de delık gösteriye dikkat edilirtir. alışverişe gitmek, yürüme hızı ve bitki fleksörlerin aktivitesi farklıken (p0.05). Tartışma: Ayakkabı seçimiyle arasında deformite ve kullanım için uygun olan seçimlerden oluşan seçimin ve performans performansında ayakkabı seçimi olumlu etki yaratırken odadaki performansta gösteriye uygun olmalıdır.

Stiletto Ayakkabı Seçiminde Renk Seçimi

Stiletto Ayakkabı seçiminde kullanılacak ayakkabının renk modeli çok önemlidir.

Kombin tercihiniz için kullanılacak ayakkabı modelinde eğer açık renk de bir tunik düşünürseniz. Siyah veya beyaz renkte bir Stiletto ayakkabı tercih etmenizi öneririz.

Uzun elbise modellerinde ise göze hitap edecek koyu siyah veya kahverengi deri kaplama modelleri tercih etmenizi öneririz.

 

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds