Siyah Süet Terlik

Süet terlik için bir seçenek olmaya son zamanlarda başlamıştır. Geleneksel olarak çöl botları süet deriden yapılmıştır. Klasik tarzı benimseyen süet, standart formül ile yeni terlik formatında karşımıza çıkıyor. Popüler, şık, parlak ve akıllı bir görünüm için süet terlik kullanabilirsiniz.

Süetin Yaz Mevsiminde Kullanımı

Süet sadece sonbahar ve kış mevsimleri için değildir. Lüks malzemeler, sandalet ve terlik gibi yazlık ayakkabılara sıcaklık katar. Harika Süet terlik seviyoruz ve iki kadifemsi kayışlı topuğu güzel siyah süetle hemen her şeyi kombinleyebiliriz.

En iyi özelliği ise taraması (ve bakımı) kolay olmasıdır. İki bantlı süet terlikleri, şık bir gündüz-gece görünümü için yazlık bir elbise veya kırpılmış kot pantolonla birleştirin.

Süet Terlik

Yazın süet giyebilir misiniz? Yüzünüze ter damlayan uzun süet bir elbise giydiğizi hayal edin, bu şekilde cevap vermeniz biraz zaman alabilir. Sonra özellikle Süet terlik düşünün. Konu terlik olunca, yaz aylarında süet giyebilirsiniz (mantıklı olduğunda)!

Dış kısmı 100 derece olan uzun süet bir elbise anlamsızdır. Peki ya bir çift siyah süet terlik? Geceleri klimanın patladığı kapalı bir restoranda giymek mantıklı! Şimdi mavi bir yazlık bir renk seçebilirsin ve kombinlemeye başlayabilirsin.

Süet Nasıl Temizlenir

Süet giymesi eğlencelidir ama temiz kalması için biraz özel bir özen gerekiyor. Birçok insan bundan kaçınır. Süet terlik temizleme uygulamasının düşündüğünüz kadar zor olmadığını garanti ediyoruz!

Süetten Tuzu Çıkarın

Aslında, su süette lekeye neden olur veya en azından görünüşünü değiştirerek kötü görünmesini ve hissetmesini sağlar.

Süetinizi düzgün bir şekilde temizlemek için, bu ucuz süet temizleme kitlerinden birini çevrimiçi olarak satın almanız uygundur. Bu kitler genellikle sadece birkaç liraya mal olur ve bir temizleme fırçası ve özel bir sprey. Süet terlik güzel görünmesi için bu araçları lifleri temizlemek ve kabartmak için kullanın.

Süet Ne Kadar Kirliyse Ona Göre Temizlenmelidir

Süetin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, öğeyi temizlemek için tüm adımları uygulamanız gerekmeyebilir. Bu işlemi deneyelim ve süetin ne kadar temiz olduğunu görelim!

Süet terlik çok kirliyse bezi beyaz sirke veya ispirto ile nemlendirin. Alanın tamamen kurumasını sağlamak için lekeye nemli bir bezle dairesel hareketlerle sürün. Kuruduktan sonra, bezi kabartmak ve gevşek kirleri temizlemek için bir fırça kullanın.

Süet fırçayla kuvvetli bir şekilde fırçalayın. Kirli kısmı tek yönde hafifçe parlatın. Tek yönde fırçalamak, kir yüzeyinin liflerden temizlenmesine yardımcı olur.

İşin bittiğinde, kiri tekrar parlatmak için ileri geri hareketlerini kullan. Eğer biraz daha çabayla silerseniz yüzeyin altında hapsolmuş toprak-kire ulaşırsınız.

Sabit Leke İçin Bir Leke Bezi Kullanın

Süet terlik çok kirli değilse, daha ileri gitmenize gerek yoktur. Ancak üzerinde gerçekten leke veya leke varsa süet temizleme kitinizle birlikte gelen bezi kullanmanızı öneririz.

Silgiyi lekenin üzerine sürmekten ve baskı uygulamaktan korkmayın! Bir havluyla yaptığınızdan veya dışarı çıkardığınızdan emin olun!

Lekelere Beyaz Sirke Uygulayın

Lekeniz henüz kaybolmadıysa, büyük silahı çıkarma zamanı! Sade beyaz sirke alın ve biraz beyaz bir el bezine dökün. (Sudan farklı olarak sirke leke bırakmaz!)

Lekenin üzerine nemli bir bez sürün ve alanın tamamen kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra, bezi kabartmak ve gevşek kirleri temizlemek için bir fırça kullanın.

Süet terlik erkek modelleri bir süre sonra biraz iplenebilir, ancak eski moda bir tıraş bıçağı kullanmak kolaydır. İpi, fark ettiğiniz her yerde kumaştan nazikçe kazıyın. Jileti kullandıktan sonra, ipliği fırçalamak için bir fırça kullanın.

Süeti "Kabartmak" İçin Bir Fırça Kullanın

Her şeyi fırçaladıktan ve ovaladıktan sonra süet biraz donuk görünebilir. Bu biraz sirke veya alkolle düzeltemeyeceğin bir şey değil! Süetin tamamını sirke veya alkolle nemlendirilmiş beyaz bir bezle ovalayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Kuruduğunda kabartmak için bir fırça kullanın. Ve bittiğinde, süet terlik topuklu temiz, parlak ve harika görünür.

Süet Koruyucu Sprey Uygulayın

Son adım, süeti gelecekte fazla kirlenmemesi için korumaktır. Süet terlik modelleri koruyucu spreyleri internette bulabilirsiniz ve çoğu oldukça ucuzdur. Paketin üzerindeki talimatlara göre süet koruyucu sprey uygulayın. Bu ekstra adım sadece süetin daha uzun süre temiz kalmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gelecekteki temizliği de kolaylaştırır!

Bu işlem, çoğu süet ürün türündeki kiri gidermeye yardımcı olur.

Çeşitli Lekeler ile Savaşmak

  • Yağ veya gres

Yağı emmesi için lekenin üzerine mısır nişastası serpin. Kiri nemli bir fırça ile hafifçe nemlendirin ve ardından süet sabo terlik ürününü silin.

  • Çamur

Öğeyi temizlemeden önce çamuru kurutun. Kuruduktan sonra, onu parçalara ayırabilmelisiniz.

  • Kan

Bir kağıt havluya veya pamuklu bir pedin içine biraz hidrojen peroksit dökün ve lekeler görünene kadar hafifçe vurun.

  • Mürekkep

Mürekkep kuruduktan sonra temizlemek için tuvalet ispirtosu kullanmayı deneyin. Ayrıca özel bir süet beziyle ovalamanız gerekebilir.

Süet Terliklerinizi Nasıl Su Geçirmez Hale Getirirsiniz

İlk adım Süet terlik ve ayakkabılarınızı fırçalamaktır. Terlikleri fırçalamanın amacı, ayakkabıyı kapatmadan önce kiri çıkarmaktır.

Artık terliklerinizi su geçirmez spreyle püskürtmeye hazırsınız. Şişeyi ayakkabılarınızdan 6-10 inç uzakta tutarak başlayın. Su geçirmez spreyi ileri geri hareket ettirirken eşit şekilde uygulayın.

Ya Süet Fırçam Yoksa

Mümkünse Süet terlik ve ayakkabılarınızı süet fırça ile fırçalamanız önemlidir. Bunun nedeni, birçok fırçanın sert lekeler için kullanılabilen bir silgiye sahip olmasıdır. Ancak acil durumlarda temiz bir diş fırçası kullanabilirsiniz, ancak yumuşak tüylü bir diş fırçası kullandığınızdan emin olun.

Buhar kullanın. Özellikle kuru ve mat görünmeye başlayan terlikleri canlandırmanın bir başka harika yolu da buhar kullanmaktır. Hayır, dışarı çıkıp pahalı bir temizleyici satın almanıza gerek yok. Su ısıtıcılar, tencere ve hatta ütülerden buharı kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için ayakkabılarınızı bir buhar kaynağının üzerinde tutun ve buharla hafifçe nemlendirin. Nemlenirlerse, yukarıdaki önerileri izleyin. Islak noktaları ıslatın ve kestirmenizi canlandırmak için süet bir fırça kullanın.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds