Siyah Süet Çizme

Siyah süet çizme mi yoksa deri süet çizme mi diye düşündüğünüzde size en uygun olan formu bulabilmek adına öncelikle süet ve deri arasındaki farkları öğrenmeniz gerekmektedir.

Süet mi Yoksa Deri mi?

Geleneksel olarak çöl botları süet deriden yapılmıştır. Popüler varyasyonlardan biri, şık, parlak ve akıllı bir görünüm için pürüzsüz deri kullanmaktır. Gerçekleri bilmiyorsanız süet mi yoksa deri mi seçeceğinize karar vermek zor olabilir. Ayrıca süet çizme topuklu modelleri ile deri topuklu modelleri de karşılaştırabilmek, bu ayakkabıları nerede giyeceğimize bağlı olarak bizi yönlendirmede yardımcı olacaktır.

Tarz açısından bakıldığında, pürüzsüz deri, takım elbise ve diğer şık kıyafetlerle iyi eşleşen güçlü ve resmi bir görünüm verebilir. Süet çizme geleneksel olarak yumuşaktır ve özellikle kot pantolonlarda daha günlük görünümünden yararlanır. Nazik ve rahat süet, astarı ve tabanlıkları daha da rahat hale getirir.

Bakım Önerileri

Bu doğal malzemeler için bakım önemli bir konudur. Düz derilerin çoğu, genellikle daha az bakım gerektiren ancak daha pahalı olan yüksek kaliteli, hasar görmemiş deriden yapılır. Ortak özen, ayakkabıları çıkardıktan sonra havasını almak ve her türlü yıpranma veya kiri nemli bir bezle silmektir. Özellikle siyah süet çizme tercihi bu yapılan bakım aşamalarını aza indirgemek için tercih edilebilir.

Çoğu pürüzsüz derinin tabaklama fabrikasından bir miktar koruması (yüzey aktif madde) vardır ve aslında kimyasal temizleyicilerin aşırı kullanımı bu ilk korumayı tehlikeye atabilir ve ayakkabının ömrünü kısaltabilir. Fakat çeşitli ayakkabı kremleri ve cilaları da ilk alışverişinizin görünümünü koruyabilir.

Siyah süet çizme yumuşak ve ekonomiktir, ancak hasara karşı savunmasızdır. Hayvanın derisindeki ince iç çatlaklardan oluşan bu ürün, esnekliği büyük ölçüde artırır ancak dayanıklılığı azaltır. Su özellikle sorunludur ve koruma olmadan birkaç damla süetin yumuşaklığını tekdüze olmayan bir sertliğe dönüştürebilir ve rengini bozabilir.

Boyaların süetten kaçması diğer birçok malzemeye göre daha kolaydır. Neyse ki, koruyucu tedaviler ve temizlik maddeleri var, ancak bunlar dikkatli kullanılmalıdır. Aşırı temizlik hasara neden olabilir. Özellikle süet çizme bayan modelleri için kullanılan boyalara dikkat etmekte fayda var, çünkü çizmelerin boyutlarını göz önüne alırsak yapılan küçük bir hata büyük bir kayba yol açabilir.

Bunu akılda tutarak, süet ve deri arasındaki seçim gerçekten bir fikir meselesidir. Hepsi çizmelerinizden ne istediğinizle özetlenmiştir. Siyah süet çizme deri çöl botları daha ekonomiktir ve harika gündelik kıyafetleri tamamlayabilir veya vurgulayabilir.

Yumuşak ve esnek kaliteyi kaybetmemek için daha fazla özen gösterilmelidir. Pürüzsüz deri, daha resmi bir görünüm için mükemmeldir. Daha pahalıdırlar ve dayanıklılık için ödüllendirirler. Bu gerçekler göz önünde bulundurulduğunda, doğru seçim sizin için çok daha kolay olabilir.

Yaygın bir efsane, süet çizmelerin en iyi durumda tutmanın herkesin bildiği gibi zor olmasıdır. Ancak durum bu değildir, bu yüzden lütfen ertelemeyin. İster yeni bir çifti ister eski bir çifti canlandırmak istiyor olun, süet çizmelerinize nasıl özen göstereceğiniz ve onları nasıl koruyacağınız konusunda kesin bir rehber oluşturun, böylece yıllarca iyi durumda kalacaklar.

Süet Çizmeler Nasıl Temizlenmelidir?

Siyah süet çizme, çamur, yağmur hasarı ve sıyrıklar dâhil olmak üzere diğer tüm hammaddeler kadar hasara karşı savunmasız olabilir. Ancak süetin nasıl temizleneceğini bilmek, süeti iyi durumda tutmak için çok önemlidir ve size rehberlik edecek bir araç ve püf noktası listemiz var (bu listeyi kim sevmez?)

Süet Fırçası Hakkında

Çamur gibi kuru kirleri temizlemede üstün olduğu için kaliteli bir süet fırçaya yatırım yapmak süet çizmelerinizi etkili bir şekilde nasıl temizleyeceğiniz konusunda en önemli araçlardan biridir.

Ayakkabılarınızın tamamen kuru olduğundan emin olun ve süet bir fırça kullanarak kiri ve kiri hafif bir el ve küçük hareketlerle nazikçe silin. Gerekirse süet tüyleri fırçalayın, ancak pürüzsüz bir yüzey elde etmek için fırçalamayı her zaman doğal parçacıkların yönünde bitirin. Siyah süet çizme için de bu fırça kullanımı çok önemlidir.

Süet Silgi

Filigranlar, yağlar, gresler ve diğer üstesinden gelinmesi zor lekeler için süet silgi etkili bir nokta temizleme aracıdır. Silgiyi normal bir iz gibi ovalayın ve yalnızca orta derecede basınç uygulayın.

Süet Temizleyiciler

Süet çizmelerin fırçalanması ve leke temizliği işe yaramazsa, sonraki adım süet temizleyici olacaktır. Süet temizleyici şampuan gibi çalışır ve kiri temizler. Ayakkabılarınızı parlattıktan sonra hafif nemli bir bezle süngerle silin ve ardından süet temizleyiciyi en az 20 cm mesafeden püskürtün. Ardından süet bir fırça kullanarak ürünü ayakkabının üzerine çok nazikçe sürün ve bir bezle tekrar silin.

Ayakkabılarınız kuruduğunda, kestirmenizi yumuşatmak için tahıl yönüne doğru fırçalayın. Temizleme yöntemi ne olursa olsun süet çizmeleri ısıtmayın. Materyal zarar görebilir. Her zaman doğal olarak kurumasını bekleyin ve pürüzsüz görünmesi için süeti cilalayın. Siyah süet çizme modelleri için ayrıca kullanılan parlatıcılara da göz atmak isteyebilirsiniz.

Süet Çizmeleri Nasıl Koruyabiliriz?

Artık süet çizmelerin nasıl temizleneceğini biliyorsunuz, gelecekteki hasarları nasıl önleyeceksiniz? Süet çizmeleri korumanın birkaç kolay ve etkili yolu vardır. Süet çizme kadın kullanıcılarımızın bu konuya daha özenli yaklaştığını söyleyebiliriz. Bu sebeple onların ilgisiniz daha fazla çekeceğini düşündüğümüz birkaç önemli adımı paylaşmak istiyoruz. Belki böylelikle süet çizme erkek kullanıcılarımızın da bir nebze olsa dikkatini çekmiş oluruz.

Süet çizmeleri korumanın en iyi yolu, günlük yıpranmayı önlemek ve saya yüksek kaliteli süet koruyucu ile kaplamaktır. Yeni süet çizmelerinize yatırım yapar yapmaz, dışarıda giymeden önce su geçirmez bir koruyucu sprey uygulayın. Yağmura, su birikintilerine ve çamura karşı bariyer görevi görerek solmayı önler ve kirlenme potansiyelini azaltır. Siyah süet çizme formu için ayrıca kullanılan koruyucular bulunmaktadır.

Yağmurdan Kaçının

Süet mevsimliktir ve sonbahar / kış kıyafetinizle güzel bir uyum sağlar, ancak süet botlarınızı ve ayakkabılarınızı kirden korumanın en kolay yolu, yağmura veya diğer yağmurlu havalara(kar gibi) maruz kalabilecekleri günlerde onları giymemektir. Süet çizme kombinleri bu zamanlarınıza en uygun şekilde ayarlayabileceğinizi unutmayın.

Ahşap Ayakkabı Kalıbı Kullanın

Ayakkabılarınızı çıkarır çıkarmaz, şeklini korumak ve süet kırışıklıklarını önlemek için ayakkabı ağacını ayakkabınızın içine sıkıca yerleştirin. Sedir ağacından yapılan tahta ayakkabı ağaçları da ter kokusunu gidermeye ve süetteki kalan suyu emmeye yardımcı olur.

Süet Çizmeleri Nasıl Saklamalıyız?

Son olarak, süet çizmelerin bakımının son unsuru, süet çizmelerin nasıl saklanacağını bilmektir ve uyulması gereken bazı altın kurallar vardır.

  • Solmayı önlemek için doğrudan güneş ışığından kaçının.
  • Radyatör gibi ısılardan uzak tutun.
  • Islanırsa, havayla kurutun ve şeklini korumak için bir ahşap kalıp yerleştirin.
  • Kullanılmadığı zaman yüksek kaliteli bir ayakkabı çantasında saklayın.

Süet çizmelerinizin bakımı için bu adımları izleyin. Hava durumuna bakılmaksızın mümkün olan en iyi durumda tutabilirsiniz. Unutmayın; süet çizme kombin için en uygun formları yakalayabilmek önemlidir, ancak bu çizmeleri sağlıklı tutmak görünüşünüze ekstra güzellik katacaktır.

 


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds