Şeffaf Stiletto

Şeffaf stiletto denince akla Cindrella masalındaki geride unutulan ayakkabı gelebilir. Stilettolar kadınların hayatında çok önemli yere sahip ayakkabılardır.

Stiletto topuklu ayakkabılarınızın insanlar tarafından dikkat çekmesini istiyorsanız renk seçiminde cesur olmalısınız. Kıyafetinizi dengelemek için stiletto topuklu ayakkabılarınızla aynı renkte başka aksesuarlar satın alabilirsiniz. Parlak ruj, uyumlu kolyeler veya püskül küpeler kullanabilirsiniz. İstediğiniz küpeye uygun, istediğiniz tonda, beğendiğiniz bir çantaya ya da elbiseye uygun ayakkabı seçebilirsiniz. İster şeffaf stiletto ister dolgu topuk, çok fazla topuklu ayakkabı modeli vardır. Taşlı stiletto topuklu ayakkabılar size özel zamanlarınızda ekstra ışıltı kazandırır. Bu şekilde ışıltılı mücevherler takmanız için mükemmel bir fırsat elde edersiniz.

Topuklu Ayakkabıların Kötü Tarafı

Topuklu ayakkabı stiletto kadınların özel günlerde sık sık tercih ettiği bir ayakkabı modelidir. Topuklu ayakkabılar çok sevilse de bazıları için topuklu ayakkabılar hoş olmayan sonuçlar doğurur. Omurganın düzleşmesi, ayak tabanlarının ağrıması ve ayak üzerinde istenmeyen artan basınç, hepsi topuk giymenin sonucudur. Ayakta duran, yürüyen, dans eden veya yüksek topuklu ayakkabılar giyen herhangi bir kadın, ayakta zonklama, baskı ve uyuşma ağrılarını bilir.

Şeffaf stiletto gibi topuklu ayakkabılarla yürümek birçok kadın için bir geçit töreni gibidir. Kırık topuklarla, ağrılı ayaklarla ve beklenmedik taşlarla döşenmiş zor bir yolda yürümek işkence gibi olabilir. Bu gibi durumlara karşı kendinizi korumaya alabilirsiniz. Mesela topuğunuzu destelemek için bir taban ekleyebilirsiniz.

Neden Topuklu Ayakkabı

Topuklu ayakkabıların kadın çekiciliğini nasıl etkilediğini görmek için araştırma yapan bir psikoloğun, topuklu ayakkabı giymenin yürüyüş biçimini değiştirdiğini söylediğini biliyoruz. Kadınların daha dik durmalarına neden oluyor. Şeffaf stiletto da sık sık tercih edilen bir modeldir.

Bir iş görüşmesine gittiğinizi düşünün. Düz tabanlı balerin tarzı bir ayakkabıyı mı tercih edersiniz, yoksa hafif de olsa topuğu olan ve boyunuzu biraz yükseltecek şık görünen bir ayakkabıyı mı? Tabii ki bu noktada çoğu kadın daha şık görünecek, biraz daha yüksek bir topukluyu tercih eder. Her ayakkabı her durum için uygun olmayabilir, ancak her duruma uygun topuklu ayakkabı modeli vardır. Stiletto ayakkabı fiyatları her yıl, modele ve aldığınız yere göre değişim gösterir.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Yüksek topuklu ayakkabılar, kelimenin tam anlamıyla yerden daha yüksek olan bir ayakkabı türüdür. Modaya önem veren kadınların bacaklarını gözle görülür şekilde daha uzun yapmak ve ayrıca daha çekici görünmek için topukluları tercih ettiğini biliyoruz. Yüksek topuklu ayakkabıların tüm dünyada birçok çeşidi, stili, rengi, malzemesi vardır. Şeffaf stiletto bunlardan sadece bir tanesidir. Yüksek topuklu ayakkabıların tarihinin, günümüzden yaklaşık 1000 yıl öncesine kadar uzandığını da biliyoruz. Topuklu ayakkabı giymek bazen ağrılı olsa da modern kadınlar bunu nadiren umursuyor ve topuklu ayakkabı talebi her geçen gün artıyor. Modayı takip etmeyi seviyorsanız yeni çıkan modelleri takip edip, size uygun olanını satın alabilirsiniz. Bu ayakkabıları isteğinize göre farklı kombinler ile birleştirebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabıların Tarihi

  1. yüzyıl Batı Asya'sında at sırtında savaşan askerler, ayaklarını üzengilerde tutmak için topuklu ayakkabılar giyerlerdi. 18. yüzyılın sonuna kadar cinsiyetten bağımsız olarak herkes tarafından giyilen topuk, daha sonra modanın kadın hafifliği ile ilişkilendirilmeye başlamasıyla erkeklerin gözünden düştü. Sadece kadınların ilgi alanına girdikten sonra, topukların yüksekliği de arttı.

Pek çok topuklu ayakkabı modeli eski zamanlardan beri giyiliyor olsa da şeffaf stiletto 20. yüzyılda hayatımıza giren bir modeldir. 1950'lerde, Marilyn Monroe'yu giydiği dört inçlik stilettolar ile tanıyoruz. 1960'lara geldiğimizde ise stilettonun çoğu kadının tercih ettiği bir ayakkabı haline geldiğini görüyoruz. Ancak 1970'ler, stilettoyu reddeden bir dönem olsa da, 1980'lerde stiletto ayakkabı kadınların hayatına geri döndü.

Stiletto Ayakkabılar

Stiletto topuklu ayakkabılar, düğünler, iş partileri ve özel günler için tercih edilen klasik ve zarif bir görünümdür. İnce topuğu ve güzel silüeti, ister transparan bir elbise, ister dökümlü bir tulum olsun, en sevdiğiniz resmi kıyafetle mükemmel uyum sağlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, şeffaf stiletto topuklular tüm bu zaman boyunca hala gelinlerin favorisi. Düğün ve nişanlarda gelinler, nedimeler ve misafirler için mükemmel bir seçimdir. Sade bir renkte, simli yada farklı renkleri barındıran seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Siyah bir model özellikle edinmelisiniz çünkü çok fazla kıyafet ile kombin yapabilirsiniz. Stiletto ayakkabı online satış tercih ederseniz daha uygun fiyatlara da ayakkabınızı alma şansınız vardır.

Topuklu Ayakkabı Seçmek

Yüksek topuklu ayakkabılar geleneksel olarak asalet, güç ve zenginlik anlamına gelir. Stiletto ayakkabi modelleri ve fiyatlari sıklıkla değişir, bazen internet üzerinden daha uygun fiyatlara da bulabilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabıların insanlar üzerindeki etkisini hafife almamalısınız. Ayaklarınızın altında olmaları, görünmez oldukları anlamına gelmez.

Bazı insanlar için hangi ayakkabıyı giydiğinin hiçbir önemi yoktur. Bazı insanlarsa kıyafetlerine, kıyafetlerinin renklerine yada kumaşına göre ayakkabı seçerler. Uyumlu görünmek isterler. Güzellik ve moda söz konusu olduğunda, kadınların oldukça zevkli olduğunu biliyoruz. Saç ve küpelerden topuklu ayakkabılara kadar pek çok konuda çok zevklidirler. Farklı modeller farklı kombinler yapabildiklerini biliyoruz. Stiletto ayakkabi instagram üzerinden pek çok görsele erişebilir, satan sayfalar bulabilirsiniz.

Rahat Ayakkabı Modelleri

Düz sandaletler, hayatında rahat olan ve rahatlık seven kişilerin daha çok tercih ettiği bir ayakkabı modelidir. Bazen de işi gereği ayakta uzun süre geçiren kadınların mecburen bu ayakkabıları seçtiğini biliyoruz. Dolgu topuk ayakkabılar topuklu olsalar da şeffaf stiletto gibi ayakkabılara göre daha konforludur. Üstelik güzel kombinler ile şık ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Topuklu ayakkabı giyerken sorun yaşamamak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Ayak şeklinize göre bir ayakkabı modeli seçebilir, destek vermek için bir tabanlık ekleyebilirsiniz. Stiletto ayakkabı modelleri tercih ettiğiniz renk, model ve tasarıma göre oldukça çeşitlidir. Ayakkabınızı seçerken taban destekli bir model tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds