Şeffaf Bantlı Topuklu Ayakkabı

Şeffaf bantlı ayakkabı günümüzde çok moda ve kadınların sürekli tercih ettiği bir ayakkabı türüdür ve yazın gelmesinin işaretlerinden biridir.

Bir yıl boyunca ev kıyafeti ve pijama ile yaşadıktan sonra, sokağa çıkma yasağının yol haritası yürürlüğe girerken, hepimiz yeniden "giyinmek" için sabırsızlanıyoruz. Şirin yazlık elbiseler, topuklu ayakkabılar- Adın bu, gösterişli kıyafetlerimizi giyip yeniden eski benliğimiz gibi hissetmenin heyecanını yaşıyoruz.

Hatırladığımız kadarıyla ayaklarımız terlik ve spor ayakkabı arasında gidip geliyor. Bu yüzden, topuklu ayakkabılarınızı ilk giydiğinizde biraz rahatsız hissetmenizi bekliyordum ama öyle olmak zorunda değil.

Neyse ki, yüksek topuklu ayakkabılarınızı daha rahat ve daha az sürtünecek hale getirmek için birçok ürün ve tüyo var. İşte en iyi ipuçlarından ve püf noktalarından bazıları.

  • Yüksekliği düşür

Bir topukluya aşık olduysanız ve beş inçlik bir topuğun ayağınıza zarar verebileceğini biliyorsanız panik yapmayın. Bir Şeffaf bantlı ayakkabı tamircisi, onu daha rahat ettirmek için ayakkabının tipine bağlı olarak topuk yüksekliğini 1 inç'e indirir.

Nasıl Yürüyeceğinize Odaklanın

Yüksek topuklu ayakkabılarla yürümek sadece bilimdir. Spor ayakkabılarla yürüyüş yapmak geceyi Şeffaf bantlı ayakkabı geçirmekle aynı şey değildir. Vücudunuzun geri kalanı için daha fazla ödemeniz gerekiyor. Başlıca eşyalarınız nelerdir? El Woods gibi pürüzsüz bir yürüyüş için karın kaslarınızı sıkın ve tepeden tırnağa yürüyün.

  • Topuklularınızı giyin

Topuklularınızı giymeden önce kalın çorap giyin, evde birkaç saat dolaşın ve topuklularınızı giyin. Bu, ayağınızı sıkıştırabileceğiniz tüm alanları uzatır.

  • Ayağınıza uygun bir topuk şekli seçin

Kulağa saçma geliyor, ancak geniş parmaklı, sivri topukluların rahatsız olduğunu veya ayaklarınızın düz olduğunu ve 3 inçlik bir topuğun üzerinde ağrıdığını biliyorsanız, bunu kendiniz yapmayın. Şansınız varsa, geçmişte en rahat bulduğunuz topuklu stiline yatırım yapın ve gelecekte bu stile ulaşma olasılığınız daha yüksektir.

Moleskin Kullanın

Moleskin'i yalnızca ayakkabılarınızı astarlamak için kullanmakla kalmaz (reşoyu önlemenin kolay bir yolu), aynı zamanda bu gizemli malzemeyi doğrudan demleme kabarcıklarına ve sorunların ortaya çıkabileceği alanlara da kesebilirsiniz. Ayrıca başvurabilirsiniz.

 

  • Platform topuklu ayakkabılar satın alın

Genel olarak, şeffaf bantlı ayakkabı modelleri ayakkabılar daha uzundur ancak daha az açılıdır, bu da onları topuklu topuklulardan daha rahat hale getirir. Her seçeneğiniz olduğunda platformunuzu seçin.

  • Nereye giderseniz gidin yanınızda kabarcıklar bir ilaç taşıyın

Göze hoş gelmeyen kabarcıklı bandajlardan endişe ediyorsanız, genellikle sorunlara neden olan bölgeleri yağlamak için şeffaf bir çubuk kullanmayı deneyin. Bunun güzel yanı, acil bir durumda evden çıkarken çantanızda tutabiliyor olmanız.

Dolgulu Ekler Giyin

Ana sorun ayağınızın arkasıysa, bölgeyi yastıklayan yapışkan bir jel dolgu şaşırtıcı derecede etkilidir. Sadece ayakkabılar biraz fazla büyükse tam bir yerleştirme yapın. Aksi takdirde ayak bölgesi daralacaktır.

  • Güvenlik anahtardır

Her an ayağınızdan kayma ihtimali olan ayakkabılar rahat oturamaz. Ek olarak, ayağın çeşitli kaslarını yerinde tutmak için zorlamaya çalışabilir. Ancak yapabileceğiniz bir şey daha güvenli bir topuk stili satın almaktır.

İnce bacaklarınız varsa veya topuklu ayakkabılar üzerinde yürümekte zorluk çekiyorsanız, ek destek için ayak bileği kayışlı bir çift deneyin.

  • Ayaklarınız darsa topuk tutacaklarını kullanın

Bu özellikle şeffaf bantlı beyaz ayakkabı veya kayışı olmayanlar için önemlidir (balet ve loafer'lar için de kullanılabilir). Bu kulplar ayağınızın ayakkabınızda kaymasını önler.

Birbirimizi tanımıyoruz ama ikimizin de topuklu ayakkabılarla bir aşk-nefret ilişkimiz var. Ekstra yükseklik size daha fazla güven verir ve kalçalarınızı çömelmeden hızlı bir şekilde kaldırabileceğinizi inkar edemezsiniz, ancak bazen bir topuklu üzerinde durmak, düz olduğunuzda olduğu kadar rahat değildir.

Topuklu ayakkabılarla yürümek, özellikle alışkın değilseniz ve biraz bilgi birikimi gerektiriyorsa, garip gelebilir. Neyse ki, biz burada devreye giriyoruz.

Rahat Ayakkabılar

En rahat Şeffaf bantlı ayakkabı burnu şeklinden önerilen topuklara kadar, başlangıç ​​yüksekliğinden başlangıç ​​yüksekliğine kadar yürüyüşünü geliştirmek isteyen herkes için en iyi ipuçlarını topladı.

 İster topuklu ayakkabı giymeye yeni başlamış olun, ister yeni bir düz ayakkabı ile yaşayıp yenilenmeye ihtiyacınız olsun, sizi koruyacağız. Yeni başlayanlar ve yeni doğanlar için topuklu ayakkabı giyme kılavuzunu okumaya devam edin.

Kabul edelim. Yüksek topuklu ayakkabılar doğal gelmiyor. Çünkü değil. Amerikan Osteopatik Derneği, yüksek topuklu Şeffaf bantlı ayakkabı giymenin vücudun doğal yer değiştirmesi nedeniyle ağrıya ve yaralanmaya yol açabileceğini bile belirtiyor. Çok teknik olmaktan kaçınmak için topuklularınızı yükseltmek ayağınızdaki top üzerindeki baskıyı artırır ve vücudunuzu öne doğru iter.

Ancak vücudumuzu zorlayan bu düzenlemelere rağmen topuklu şeffaf tek bantlı ayakkabı giymeye devam ediyor. Acı güzelliktir, güzellik acıdır, değil mi? Yanlış.

Buradaki anahtar aşırı egzersiz yapmamaktır. Çünkü vücut üzerinde olumlu bir etkisi yoktur. Yapmanız gereken tek şey, beceriksiz bir yürüyüşten zarif bir kuğuya geçmek için biraz pratik ve sabır gerekir.

Tüm Gizli Ayrıntılarla İlgili

Neyse ki, farklı topuklu ayakkabı modelleri giymeyi daha keyifli hale getirecek pek çok akıllı tüyo var. Rahat tabanlık, stilettolar ve diğer yüksek ve pahalı seçenekler için bir cankurtaran.

Ayrıca daha özel bir uyum elde etmek için kayma korumaları, topuk pedleri ve ayak koruyucuları ile uğraşabilirsiniz (bu eklemeler kabarcıkları ve sürtünmeyi önlemeye yardımcı olur). Topuklularınızı giyerken şişlik ve ağrıya eğilimliyseniz, Arnica ve aloe gibi iltihap önleyici maddeler içeren ayak spreyine bakın.

  • Giyinmek

Şeffaf bantlı topuklu ayakkabı istediğiniz zaman istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Işıltılı tüllü ve renkli çizgili astarlı sevimli çoraplar, sandaletlerini kalın bir platforma mükemmel bir şekilde dönüştürüyor (artırılmış rahatlığın büyük avantajıyla).

Aynı şey hava soğuduğunda eğlenceli baskılı taytlar ve çoraplar için de geçerlidir. Yaz geri döndüğünde, bir kılıç üzerinde güzel bir altın halhal veya topuklu espadrillerle aksesuarları deneyin.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds