Saten Ayakkabı Kombin Önerileri

Saten ayakkabı kombin önerileri pek çok moda dergisinde ya da moda ile ilgili içerik üreten sosyal medya alanlarında bulunabilir.bBaşarılı tasarımcıları da takip edebilirsiniz.

Saten

Saten topuklu ayakkabı gibi modellerde sıkça karşımıza çıkan saten dokuma, kökenini, dünyanın farklı bölgelerine ihraç edildiği Çin'deki Zayton veya Zaitun şehrine borçludur. Orijinal Saten, ipek ipliklerden dokunmuştur. Saten'in lüks etkisi, Romalılar tarafından kraliyet giysilerine getirdikleri zarafet için 12. ve 13. yüzyıllarda hemen İtalya'ya büyük bir ithalat haline geldi. Bu maliyetli kumaş, zengin olmayan nüfus için ancak güç dokuma tezgahının ve Sanayi Devrimi'nin icadından sonra daha erişilebilir hale geldi. Saten esasen bir örgünün adıdır ve belirli bir hammaddeye verilen ad değildir. Dimi dokuma işlemi kullanılarak düşük bükümlü iplikten oluşturulur. Dört yatay iplik olan atkı iplikleri, tek bir uzunlamasına iplik ile kaplanır, bu da satine karakteristik pürüzsüzlüğünü veren daha az örgü oluşumuna yol açar. Polyester, yün, pamuk ve ipekten saten oluşturulabilir. Bununla birlikte, ikincisi en iyi seçimdir ve polyester yakın bir saniyedir. Yine de saten ile saten birbirine karıştırılmamalıdır çünkü saten, pamuğa saten dokuma uygulandığında oluşturulan bir kumaştır.

Kumaşın ipek mi yoksa Saten mi olduğunu anlamak zor değil. Saten, parlak ve pürüzsüz olan çok belirgin bir parlaklığa sahiptir. Kumaşın bir tarafı çok pürüzsüz ve parlak, diğer tarafı mat veya mattır. 

Saten Ayakkabı

Yüzyıllardır giyim de kullanılan saten son yıllarda ayakkabılarda da yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Ayakkabı moda dünyası bu parlak ve yumuşak dokulu satene kayıtsız kalamamıştır. Saten ayakkabılar günlük kot pantolonların altına giymekten en özel gecelerde şık elbiselerle giyilmesine kadar pek çok kombinle karşımıza çıkarlar.Günümüzde saten topuklu ayakkabı modelleri özellikle her alanda ve kombinde sıklıkla kullanımaktadır.Tasarımcılar yaratıcılıklarını konuşturup değişik taş ya da saten aksesuarlarla saten topuklu ayakkabılara farklı tarzlar katmaktadır.Saten spor ayakkabılarda bir diğer çok sık tercih edilen ayakkabı modelidir.Sokakta günlük hayatta rahatlıkla giyebileceğiniz gibi aynı zamanda da kombininize şıklık katmanıza yardımcı olmaktadır.Her renk ve tarz da saten ayakkabı bulmak mümkündür.

Saten Ayakkabı Kombinlemek

Saten ayakkabı kombinlemek için moda dergileri size pek çok tarz seçenekler sunacaktır. Giymek istediğiniz duruma göre sosyal medya içerikleri ve hazır kombinleri modeller üzerinde görmekte mümkündür. Saten topuklu ayakkabı kombinleri gece kıyafetlerinin altında görülmek istenirse ünlü gece elbise markalarının yayınları da takip edilebilir.Tasarımcılar artık kıyafet ve ayakkabı olarak bir bütün kombinler yaratmaktadır bu sebeple beğendiğiniz tasarımcının saten ayakkabı tercihleri de size kombin konusunda bir fikir verecektir.

Günlük saten ayakkabı kombinlerini güzel havalarda tercih etmenizi tavsiye ederiz.Saten bir kumaş dokuma türü olduğu için ıslanmaması ayakkabının ömrü açısından önemlidir.Islanıp kirlenirse bakım gerektirir ve doğru bir bakım yapamazsanız üzerinde leke kalması be ren dalgalanması söz konusu olabilir.

Saten Ayakkabı Günlük Kombinleri

Saten topuklu ayakkabı kadar sık tercih edilen bir diğer saten ayakkabı modelide saten spor ayakkabı modelleridir.Günlük hayatta gerek ofise giderken gerekse market alışverişine ya da arkadaşlarınızla güzel bir günde kahve içmeye çıkarken rahatça tercih edebileceğiniz bir modeldir.Her renkte  ve bütçeye uygunsaten spor ayakkabı bulmak mümkündür.Kot ya da pamuklu gibi kalın kumaş dokularının altında da oldukça şık durmaktadırlar.Son yıllarda sokak modasına bakıldığında da saten spor ayakkabıları karşımıza çok sık çıkmaktadır.Hem spor ayakkabının rahatlığı hem de satenin şıklığını çok güzel birleştiren bir ayakkbı modelidir.Sokakta da şıklığından taviz vermek vermeyen kadınların da önce gelen tercihleri arasında yerini çoktan almıştır.Sadece spor ayakkabı olarak değil aynı zamanda deri spor ayakkabı modellerinde kullanılmak üzere saten ayakkabı bağcığı da oldukça popüler bir aksesuardır.Saten bağcıklar tarzınızı bir anda şıklaştıran güzel detaylar olarak hayatımıza girmiştir.

Saten Ayakkabı Gece Kombinleri

Saten ayakkabı modelleri her zaman şıklığın vazgeçilmez birer parçası olmuştur.Özellikle özel gecelerde giyilen kostümlerin en göze çarpan parçalarından biridir.Mesela sade siyah renkli bir ipek elbise kırmızı saten ayakkabı ile tamamlandığında nasıl çarpıcı bir tarz yaratmaktadır.Yüzyıllardır şıklığın ve lüksün bir göstergesi olan ipek son yıllarda gelişen tekstil teknolojisi ile polimerik karışımlarla her bütçeye uygun saten dokumasıyla pazarda yerini almaktadır.Parlak ve şık dokusunu her zaman koruduğu için lüks algısı hiç değişmemektedir.O yüzden hangi kombinin altına tercih ederseniz edin her zaman giyen kadına bir asalet ve şık bir hava kazandırmaktadır.Özel davet ve partilerde giyilen gece kıyafetlerinin de en çok tercih edilen ayakkabı modeli saten topuklu ayakkabı modelleridir.

Saten Ayakkabı Gelinlik Kombinleri

Saten topuklu ayakkabı gelinler arasında da çok tercih edilmektedir. Gelinliklerin tül,ipek gibi zarif kumaş dokularına son derece uyan saten tercih edilmelerindeki önemli bir etkendir.Saten de bir dokuma türü olduğu için bu kumaşlarla yakaladığı uyumla sanki ayakkabı da gelinlikten bir parça ile yapılmış havası vermektedir. Bu sayede gelinlik ve ayakkabı adeta birbirleri için yaratılmış havası vermektedir. Beyaz saten ayakkabı her gelinin ayakkabı seçerken ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Rahat topuklu saten bir ayakkabı gelinlere düğün boyunca konforlu bir şıklık sağlamaktadır. Tasarımcılar kristal taşlar ve satenle ayakkabılara değişik tarzlar da katmaktadır. En sade gelinden , düğününde prenses gibi olmak isteyen her gelin zevkine göre saten ayakkabı bulmak mümkündür. 

Saten Ayakkabı Temizliği

Saten topuklu ayakkabı giydiniz ve şimdi ilk giydiğiniz gibi mükemmel görünmüyor. Endişelenmeyin, saten ayakkabıların rahatlıkla uygulayacağınız temizlik metotları vardır.

Saten ayakkabı temizliği için ön hazırlık çok önemlidir, bu nedenle başlamadan önce kir izlerinin kuru olduğundan emin olun. Yumuşak bir fırça veya kuru bir bez kullanarak olabildiğince çok kiri fırçalayın. Daha sonra bir parça mutfak havlusu üzerine az miktarda temizleyici püskürtün. Kuru temiz bir fırça kullanarak, her seferinde az miktarda uygulayın ve lekeleri nazikçe giderin. Temizleyiciyi doğal olarak kurumaya bırakın ve leke hala kalırsa işlemi tekrarlayın. Leke ve kirleri tamamen gidermek için işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Ayakkabılarınızı evde temizlemenin en etkili yolunun bu olduğuna inanıyoruz, ancak sonuçları garanti edemiyoruz, bu nedenle riski size ait olmak üzere devam edin. Hala şüpheniz varsa, profesyonel tavsiye verebilecek uzman bir kuru temizlemeci ile görüşün.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds