Parmak Arası Topuklu Terlik Modelleri

Parmak arası topuklu terlik modelleri günlük hayatımızda konforlu modelleriyle birçok kadının gardırobunu süslemektedir ve yaz aylarının en çok tercih edilenleri arasındadır.

Kısa Topuklu Terlik

Topuklu terlik denilince aklımıza genellikle konforun eksik olduğu ama bacak boyunu daha uzun ve vücudu daha fit gösteren modellerin olduğu gelir. Bu nedenle topuklu terlik modellerini genellikle daha şık ve formal bir görüntü elde etmek istediğimizde tercih ederiz. Bu yanılgıya son noktayı kısa topuklu terlik modelleri ile koyabiliriz. Kısa topuklu modellerin topuk boyu tamamen sizin kullanış rahatlığınıza göre değiştirebilir şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin plaja, günlük alışverişlerinizi halletmek için dışarıya ya da yorgun bir günün ardından katılacağınız arkadaşlar arası bir davete giyebilmek için minimum kısalıkta topuklu terlik modelleri bulunmaktadır. Özellikle kalın topuk formunu kullandığınızda sağlığınız ve konforunuz için olumlu dönüşler alacaksınız. Parmak arası topuklu terlik modelleri de ayrıca kısa topuklu formda kullanış sağlamaktadır.

İnce Topuklu Terlik

Topuklu terlik kombinleri arasında gardıropları en çok zorlayan modellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü ince topuklu formların giyim açısından yaşatabileceği zorluklar göz önüne alınarak kombin tercihlerini genişletmelisiniz. Örneğin, uzun bol paçalı kot pantolonlar ve zarif bluzlar ile ince topuklu terliklerinizi gece ve gündüz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Parmak arası topuklu terlik modelleri arasında ince topuklu terlikler, çok tercih edilmeyen bir model olsa da arzu ederseniz bu model terliklere de rastlayabilirsiniz. İnce topuklu terliklerde dikkat edilmesi gereken topuk rengi ve pantolon/etek uyumudur. Çünkü renk geçişini yakalamakta zorluk yaşayabileceğiniz türde bir topuklu terlik ayakkabı ile bütün ilgiyi terliklerinizde toplayıp, kıyafetinizin ihtişamını kapatma imkânınız mevcuttur. Buradaki öncelikli amacımız kıyafet-ayakkabı uyumu ile bir bütün oluşturmaktır.

Burnu Kapalı Terlik

Bu terlik formu, eğer ayakkabı kullanmaya alışmış biriyseniz sizin için daha konforlu hissettirebilir. Bu sebeple burnu kapalı terlik formlarını ayakkabı formuna benzetebiliriz. Rahatlık açısından ise, yine tercih tamamen size bağlı olacaktır. Arzu ederseniz, kalın ve kısa topuklar ya da uzun topuklar tercih edebilirsiniz. Önceliğiniz ayak sağlığınız olmalıdır. Bu noktada size ortopedik olarak en büyük kolaylığı sağlayan terlik, kombinlerin yıldızıdır. Parmak arası topuklu terlik modelleri bu formda geçerliliğini kaybetmektedir. Peki, kombin konusunda nasıl tercihler yapabileceğimize bakalım.

Burnu kapalı terlikler özellikle midi ve mini etekler ile çok güzel kombinlenmektedir. Özellikle ilkbahar ve yaz döneminde, eğer terliğinizin malzeme kalitesinden şüphe duymazsanız gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Ayağınızda oluşabilecek terleme ya da çeşitli sağlık sorunlarının önüne malzeme kalitesiyle geçilebilir. Ayrıca düz kesim elbiseler ve hafif yırtmaçlı formdaki elbiseler ile de güzel bir uyum yakalayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Dolgu Topuklu Terlik

Topuklu terlik fiyatları içerisinde biraz daha uygun olduğunu düşündüğümüz bir modeldir. Bu modelde konforunuzdan hiçbir şekilde ödün vermeyeceksiniz. Bu sebeple dolgu topuk her zaman kurtarıcınız olacaktır. Parmak arası topuklu terlik modelleri dolgu topuk modellerinde genellikle çalışılmaktadır. Dolgu topuklu terlikler çoğu zaman daha spor ve günlük kullanım için düşünülse de, aslında kalitesine ve modeline göre kombin sayısınızı fazlasıyla arttırabilirsiniz. Örneğin, gündüz bir davete katılırken ya da gece arkadaşlarınız arasında bir yemeğe giderken de kullanabilirsiniz.

İnce topuklu terlik modellerini kombinleme konusundaki önerimiz, mutlaka topuk boyuna uygun bir kıyafet seçilmesi gerektiğidir. Çünkü bunu sağlayamadığınız takdirde yaşanabilecek olası kazalara hazırlıklı olmasınız. Bu noktada parmak arası terlik modelleri sizin için oldukça zorlayıcı olacaktır. Ya da ince topuklu üzerinde rahat hareket edebildiğinizi düşünüyor iseniz, önceliğiniz topuk rengi ile ayakkabı tonlarını ya da seçtiğiniz alt parçadan renk geçişini yakalamanız çok önemlidir.

Parmak Arası Topuklu Terlik

Parmak arası topuklu terlik modelleri birçok modelin üretimi ile birleşerek karşımıza çıkmaktadır. Bunun için birçok firmanın yüzlerce çeşit farklı boylarda çıkardığı ürün modellerini incelemek isteyebilirsiniz. Topuklu terlik siyah renkteki modellerin daha sık tavsiye edilmesinin nedenlerinden biri hemen hemen her kombine rahatlıkla uyum sağlayabilmesi olabilir.

İster dolgu formda ister kapalı formda isterseniz de dolgu topuklu formda çeşitlerini gözlemleyebilirsiniz. Genellikle parmak arası terlik giymeye alışmış olan ayaklar için idealdir. Aksi halde satın almadan önce topuksuz formda parmak arası terlikler ile deneme yapılmalıdır. Bu tür terliklerin ortopedik açıdan da sakıncaları bulunabilmektedir. Bu yüzden denemeden bu ürünü almanızı önermiyoruz.

Parmak Arası Terliklere Alışkın Mısınız

Parmak arası topuklu terlik modelleri ve topuksuz terlik modellerine alışkın iseniz size birçok farklı şekilde kombin yapabileceğiniz bir ürün skalası sunar. Modelin kullanışlı olduğu zamanlar ilkbahar ve yaz mevsimleri ise doğru tercih olacaktır. Bu iki mevsim boyunca gönül rahatlığıyla kullanım sağlayabilirsiniz.

Örneğin, yazın bir plaj partisine katılmanız gerektiğinde, ya da öğlen vakti düzenlenen bir etkinliğe davet edildiğinizde farklı bir görünüm sağlamak isterseniz bu terlik modelleri tam size göre. Gündüz plajda mayonuz ile uyum sağlarken, akşamüstü plaj partisine geçerken ayakkabı derdiniz olmadan şıklığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Şeffaf Topuklu Terlik

Parmak arası topuklu terlik modelleri arasında bu formdaki topuklu terlikler için ise limitli kombin önerimiz bulunmaktadır. Şeffaf topuklu terlik modelleri genellikle belirli bir moda anlayışına hitap eden, farklı tarzları kombinleyebileceğiniz cesur bir modeldir. Ürünün fiziksel görünüşünden dolayı, iddialı sayılabilecek bir terlik formudur.

Bu sebeple genellikle bunu kombinlerken dikkat etmeniz gereken husus, fazla iddialı kaçmamaktır.  Çünkü bu iddialı parça başlı başına dikkat çekmenizi sağlayacakken, geri kalan parçaların bütün olmasını temenni etmeliyiz. Bu da bize daha sade renklerde etekler ve şortlar ile, daha sade ama sofistike bir görünüm oluşturabilirsiniz.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds