Örgü Çanta Modelleri

Örgü çanta modelleri her kadının gözdesi olmaktadır. Hem satın alınmaktadır. Hem de evde kendimiz yapılabilmektedir. Örgü çanta modası çok geçmişe dayanmaktadır. İlk olarak küçük keseler ve cüzdanlar yapılmaktadır. Böylece ortaya çıkmaktadır. Ancak  daha sonra file olarak yapılmaktadır. Günümüzde ise çok farklı modellerde ve tarzlarda örgü çanta modelleri mevcut olmaktadır. Bir dönem popülerliğini yitirse bile yakın zamandan günümüze şu an popüler konumda olmaktadır. Bayanlar tercih ettiği çanta modelleri arasında yer almaktadır. Aynı zaman da birçok tasarımcı tarafından da ilgi görmektedir.

Örgü çanta modelleri son zamanlarda aşırı derecede gündemde olmaktadır. çünkü crochet olarak da bilinmektedir. Örgü çantalar hem tığ işi hem de örgü olarak bilinmektedir. Tığ işi çantalar ile büyük, küçük çantalar yapılmaktadır. Ufak temel eşyaları taşımak için tığ işi ile küçük çantalar yapılmaktadır. Alışveriş çantası olarak kullanılmak için ise oldukça büyük örülebilmektedir. Yılın her gününde rahatlıkla, kolaylıkla kullanılmaktadır. Fakat günlük yaşam için oldukça fazla tercih edilmektedir.

Bayanların en büyük tutkusu örgü örmektir. Çünkü el işi yaparak kendilerine vakit ayırmaktadır. Çoğu bayanın hobisi olmaktadır. Farklı desenler de ve modellerde örgü ören bayanlar çanta konusunda oldukça marifetli olmaktadır. Örgü çanta modelleri hakkında bilgi almak isteyenler dergilerden nasıl yapıldığını öğrenmektedir. Çünkü aynı zaman da televizyon, internet gibi teknolojik ortamda kolayca öğrenebilmektedir. Videolu ve resimli anlatımlar ile örgü çantaları yapılmaktadır.

Bayan Örgü Çanta Çeşitleri

Çanta modelleri örgü arasından yapılması en zevkli olan el işleri olmaktadır. Böylece çantaları yapmak kesinlikle zevk işi olmaktadır. İsteyen herkes yapabilmektedir. Aynı zaman da bayanlar kendi tasarımları ile de çanta yapabilmektedir. Evlerinde olan danteller ile harika sanat eseri olabilecek nitelikle çantalar yapabilmektedir. Çünkü aynı zaman da arta kalan yumaklardan örgü çantalar örülmektedir. Hatta isterlerse merserize yumaklarla bile çanta yapılabilmektedir.

Örgü ile yapılan çantaların birkaç tane yapılış şekilleri mevcut olmaktadır. Böylece bunlar tığ işi yapılan örgü çantalar, şiş işiyle yapılan örgü çantalar, makrome ile yapılan çantalar olmaktadır. Ayrıca penye ipten yapılan çantalar ve file gibi çeşitli kumaşlardan da örgü çanta modelleri yapılmaktadır. Çünkü el işleri ile yapılan çanta modelleri bayan en şık ve zarif aksesuarları arasında yer almaktadır. Sizler de evlerinizde bu tekniklerden herhangi biriyle örgü çanta yapıp kombinlerinizi tamamlayabilmektedir. Aynı zaman da yapmak yerine satın da alınabilmektedir.

Bu yazın en çok tercih edilen örgü çantaları olmaktadır. Ancak özellikle sahil ve plajlarda tercih edilmektedir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bu örgü çanta modelleri 2021 sezonun en gözde çantası olmaktadır. Örgü çanta modelleri kullanırken kişileri terletmemektedir. Kumaşı ve dokusu gereği yaz aylarının vazgeçilmezi olmaktadır. Çünkü çantalar kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaktadır. Örgü çantalar ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu edebilmektedir. El işini seven kadınlar için örmek çok zevkli olmaktadır.

Örgü Çanta Çeşitleri

Soludos Merida Hasır Çanta silindir şeklinde yapılmaktadır. Sade ve şık hasır tarzıyla alıcılarına al beni demektedir. Fakat yaz aylarının trend çanta listesinde yer almaktadır.

Kaanas Akumal Yuvarlak Hasır Çanta bu yaz çok moda olmaktadır. Küçük boyutuyla gözleri doldurmaktadır. Hasırı farklı şekilde kombinlemektedir.

Rae Feather Lucy Straw Küçük El Çantası her daim elinizde rahatlıkla kullanacağınız efsane bir çanta olmaktadır. Yazın keten bir elbise ile kombininizi tamamlamaktadır. Ayrıca pantolon ile kullanıldığında ise sizi efsane farklı yansıtmaktadır.

Doen Tasket Sepet Çanta örgü çantalar arasında en iddialı olmaktadır. Böylece basket sepet çanta olarak da bilinmektedir. Tarzınızı farklı göstermek ve şık olmak istiyorsanız bu basket sepet çantalar tam size göre olmaktadır.

Razafindrabe Collections Pon Pon Tote Çanta en basit örgü çanta modelleri arasında yer almaktadır. En büyük özelliği ponpon ile detaylandırılmaktadır. Üzerinde ki ponpon detaylar sizin eğlenceli yönünüzü ortaya çıkarmaktadır.

Rouje Seau Sepet Çanta hem ufak hem de kaba olmamaktadır. Çünkü o büyük sepet çantalar gibi taşınmamaktadır. Ne büyük ne küçük çanta arayanlar için ideal olmaktadır.

Kayu Elena Çanta farklı, değişik tarzlarda örgü sepet çanta arayanlar için ideal çanta olmaktadır. Çok şık ve zarif olan çantalar arasında yer almaktadır. Bir sepet çantasından beklediğiniz her şeyi size sunabilmektedir.

Örgü Spor Çanta

Çanta modelleri genç için en çok tercih edilen çanta türü spor örgü çantalar olmaktadır. Spor kullanım için ideal olmaktadır. Spor örgü çantalarda büyüklüğe önem verilmektedir. Çünkü öreceğiniz spor çantaları hemen örmek ve kullanmak istiyorsanız haroşa örgü ile yapılmaktadır. Aynı zaman da şiş ile de büyük çanta modelleri sırt çantası yapılabilmektedir. Ayrıca penye ip kullanarak da bu çanta modelini tasarlayıp örülebilmektedir.

Örgü çanta modeli yapmak için fazla maddiyat gerekmemektedir. Çünkü harcayacağınız maliyet yapacağınız çantanın detaylarına göre değişmektedir. Klasik bir çanta yapmak için klasik bir ip ve fermuar ile ufak bir çanta yapılabilmektedir. Penye iplik kullanarak da çanta yapılmaktadır. Burada detayları olan süslenmiş, zincirli bir çanta için biraz ücret ödenmektedir. Ayrıca örgü örmekten hoşlanan, el emeğinin kıymetini bilenler için çanta örmek son derece keyifli bir iş olmaktadır.

Arkadaşlarınıza hediye etmek için örgü çanta modelleri tam size göre olmaktadır. Eviniz de kolayca hazırlaya bileceğiniz örgü çantalar ile sevdiklerinizi mutlu edilmektedir. Çocuğunuz için de çanta modelleri okul için de yapılmaktadır. Yapacağınız sırt çantası ile çocuğunuz okulda rahatça kullanabilmektedir. Örgü çanta modelleri hem yapımı kolay hem de maliyeti uygun olduğundan tercih edilmektedir. Aynı zaman da kullanışlı oldukları için tercih edilmektedir. Yaz mevsiminde kullanımı rahat olduğu için satın alınmaktadır.

 

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds