Küt Burunlu Terlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Küt burunlu terlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Küt burunlu terlikler bu sene oldukça moda olmuştur. İster klasik ister spor her kıyafetle uyum sağlayan bu terlikler oldukça tercih edilebilir durumdadır. Küt burunlu terlik şekli gereği kaba görülebilmektedir. Ancak ayağınızda gördüğünüzde durum oldukça değişmektedir. Şeklinin farklı olması özgünlük kazandırmaktadır. Bu sayede trendleri de yakalamış olursunuz.

Ayağımızın sağlığı açısından terlik seçimini doğru bir şekilde yapmak oldukça önemlidir. Genel olarak internette terlik satışı çok fazla yapılır. Ancak her terlik modeli de alınmaz. Bu platformlarda terlik modelleri ayak yapısını bozar ve zamanla ayaklarınızda ağrılar oluşur. Bu nedenle terlik seçimini kaliteli yerlerden yapmak çok doğru olacaktır. Terlik alımı yaparken sağlığınız nedeniyle en uygun olan terliği almak gerekir. Bir terliğin şeklini beğendiyseniz de o şeklin en kaliteli ve sağlık açısından en düzgün olanını almalısınız.

Küt Burunlu Terlikleri Nasıl Seçmeliyiz

Satın alma kararını basit bir olay gibi görmemeliyiz. Doğru ölçüyü bulmak, istediğimiz görüntüde var olanı elde edebilmek çok zordur. Aynı zaman da terliklerin sağlığımızı kötü etkilememesi de çok önemlidir. Kalıba göre ayakkabılarda numaranız çok fark etmeyebilir ancak terliklerde numaralar oldukça oynayabilmektedir. Özellikle küt burunlu terlik modelleri numara konusunda oldukça yanıltıcıdır.

Topuk kısmı dışta kalıyorsa terlik numarası değişkenlik gösterir. Topuk kısmı ne kadar dışardaysa numara o kadar büyür. Bu göz önünde bulundurulup ona göre terlik alınmalıdır. Aynı zamanda küçük numaralar da oldukça sıkıntı çıkartabilir. Ayakların şişmesine, şeklinin değişmesine sebep olabilir.

Terlik üzerinde bulunan numara, ölçü konusunda tek başına yeterli ve sağlıklı bilgi vermeyebilir. Küt burunlu terlik kalıbı nedeniyle kimi zaman, kullandığınız numaraya sahip terlikler ayaklarınıza büyük ya da küçük gelebilir. O sebeple terliklerinizi mutlaka deneyerek almalısınız. Bu hem doğru numarayı bulmak hem de terliğin rahatlık durumu hakkında bilgi edinmek için gereklidir. Deneme yapacağınız zaman mutlaka her iki terliği de giyin ve biraz yürüyün. Oturarak deneme yapmanız terliğin rahatlığını anlamanızı sağlamayacaktır.

Topuklu Terlik Zararlı Mıdır

Özellikle yaz aylarında çatlak ve kuru görüntüye kavuşan ayaklarımız terlik giyince kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Küt burun modeller tercih ettiğimiz zaman genellikle modelin tabanına bakmalıyız. Çünkü taban sert ise topuklarımız da sertleşir ve kötü görüntüye sebebiyet verir. Bu da topuklarımızın altında sert bir tabaka oluşturur.

Özellikle yaz ayları için terlik kullanılacaksa terliğin hangi malzemeden olduğuna dikkat etmelisiniz. Çok terletici yapıda olan malzemedense eğer satın almamalısınız. Bunlar koku ve mantar oluşumuna sebep olur. Bunun yanı sıra terlik veya küt burun ayakkabı yapımında asla kimyasal madde kullanılmamalıdır.

Terlik kullanımında doğru numara seçimi de çok önemlidir. Yanlış numara seçimi yani büyük ya da küçük olması durumu çok önemlidir. Eğer küt burun terlik tercih edecekseniz numaranızdan küçük almamalısınız. Çünkü ayaklarda şişme yapabilir. Aynı zamanda küt burun terlik modelleri büyük numara seçilirse de kesinlikle sorun oluşur. Büyük olursa ayak parmaklarımız ön taraftan çıkar ve bu da kötü bir. Görüntü oluşturur.

Ayak Sağlığı ve Terlik Seçimi

Terlik numarası konusu terlik seçilirken en sık sorulan sorulardandır. Terlik seçimi yapılırken pek çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Terlik numarası ayak sağlığını ve estetikliğini korumaktadır.

Yanlış terlik seçimi yapmamak için göz önünde bulundurulması gereken konular şu şekildedir;

  • Denediğiniz saat akşam üstüne doğru olmalıdır. Çünkü ayak şişkinliği gün içerisindeki yoğunluktan dolayı olabilir. Bu da doğru numarayı almamızı engeller.
  • Terliğin konforuna önem vermelisiniz. Çünkü bu durum ayak sağlığınızı doğrudan etkilemektedir. Estetikliği de önemli olsa da öncelik rahatlığa verilmelidir.
  • Alacağınız terliklerin modeline dikkat etmelisiniz. Örneğin küt burun terlik modelleri dar kalıptır. Numaranızı ona göre ayarlamalısınız.
  • Alacağınız terliklerin numarasına dikkat etmelisiniz. Çok büyük ya da küçük terlikleri tercih etmemelisiniz. Kullanılan ayakkabı numarasına göre bir küçük numara terlik alınabilir.
  • Giyilecek terliğin hava aldığından emin olun. Terlik sonuçta hava alır düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Önü tamamen kapalı olan modellerden uzak durmaya çalışın ya da delikli olan modeller tercih edin.
  • Mevsime uygun olan terlikleri tercih etmeye dikkat edin. Bu kuralları dikkate aldığınız takdirde güzel bir terlik sahibi olabilirsiniz.

Küt Burunlu Terlik Kombinleri

Küt burun terlik modelleri 2021 yılında oldukça popüler olmuştur. Yaz kış fark etmeksizin terlikler artık her alanda kullanılmaktadır. Klasik, spor fark etmeksizin herkesin tercihi olan bu terlikleri kombinlemesi aslında oldukça basittir. Düz taban, topuklu, küt birçok çeşitte olmak üzere terlik modelleri vardır.

Terlikleri tercih ettiğimizde kıyafetlerimizin modellerini göz önünde bulundurmalıyız. Eğer klasik bir kombin yapmak istersek deri, süet; spor bir kombin yapmak istersek daha rahat terlikler tercih edebiliriz. Bu sayede kombinimizi tamamlayabiliriz. Aynı zamanda terliklerimiz sade seçtiysek kıyafetlerimi biraz şatafatlı seçebiliriz. Elbise giydiğimizde de terlik seçimi gayet uygun oluyor. Özellikle yazın çok fresh bir görüntü elde edilmiş olacaktır.

Günlük Hayatta Tercih Edilen Terlik Modelleri

Günlük hayatta tercih edilen terlik modelleri genellikle spor modellerdir. Yani topuklu modeller yerine daha çok düz taban modeller genel olarak kadınların tercihleri olmuştur. Bu aşamada en önemli olan nokta aslında topuk değil terliğin kalitesi ve ayak sağlığına duyarlı olmasıdır. Bu sayede topuklu ya da topuksuz istenilen model seçilebilir.

Topuk kısmı yumuşak ve çok dışarda olmaması dahilinde topuklu terlikler gayet rahat ve kullanışlı olmaktadır. Özellikle küt burunlu terlik modelleri günlük kullanıma gayet uygundur. Bu sebeple kadınlar tarafından gayet kullanılır biçimdedir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds