Kristal Topuklu Ayakkabı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kristal topuklu ayakkabı kullanımında dikkat edilmesi gerekenler oldukça önem taşımaktadır. Bu tip ayakkabıların kullanımında kalite çok önemlidir. Kaliteli olmayan topuklu ayakkabı seçimlerinde ayak sağlığımızı tehlikeye atmış oluruz. Aynı zamanda bel ağrılarına ve istenmeyen kazalara da yol açabilmektedir. Bu da olumsuz sonuçları beraberinde getirecektir.

 Kristal topuklu ayakkabı son zamanlarda oldukça revaçta olan bir ayakkabı modelidir. Ayakkabı seçimleri arasında döneme damgasını vurmuştur. Ancak ayakkabı oldukça trend olsa da kullanacağınız takdirde dikkatli olmanız gereken durumlar vardır. Bu tarz ayakkabıları kullanırken kaliteye dış görüntüden daha çok önem vermelisiniz.

Bu ayakkabılar tercih edileceği zaman özellikle günlük kullanımda tehlike yaratmaktadır. Eğer tabanı sert bir ayakkabı alırsanız tehlikeli olacaktır. Kristal topuklu ayakkabı tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken unsur kesinlikle tabandır. Tabanının yumuşak bir cisim ile yapılmış olması oldukça önem taşır. Aksi takdirde sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı zamanda topuk kısmı da önemlidir ve kaliteli olmazsa varis, karıncalanma gibi problemlere yol açabilir.

Kristal Topuklu Ayakkabı Günlük Kullanıma Uygun Mudur

Kristal topuklu ayakkabılar son dönemde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen bir model olmuştur. Bu modellerde en çok merak edilenler ise günlük kullanımda yarattığı konfordur. Tabi ki her ayakkabıda olduğu gibi bu ayakkabı çeşidinin de kaliteli olanlar ve olmayanları mevcuttur. Bu tip ayakkabıların günlük kullanıma uygun olması için belirli şartlar vardır.

Kristal topuklu ayakkabı modelleri oldukça fazladır. Birçok markada mevcut olan bu topuklu ayakkabıları tercih edecekseniz ve saatlerce ayakta kalmanız gerekiyorsa kesinlikle kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Kalitesiz bir topuklu ayakkabı istenmeyen birçok kazaya sebebiyet verebilir. Aynı zamanda saatlerce ayakta kalacağınız için bacak bölgesinde, topukta, ayakta ve bel kısmında şiddetli ağrılara yol açar.

Topuklu ayakkabı modelleri her ne kadar konfordan önde olsa da aslında bu yanlış bir durumdur. Kesinlikle bu çeşit ayakkabılarda konfor önemlidir. Sağlıklı olabilmek adına görünüşü yerine konforlu bir ayakkabıya sahip olmak daha mantıklıdır ve daha ekonomiktir. Uzun yıllar yeni gibi kalacak bir ayakkabı seçimi tamamen kaliteden geçer.

 Uygun Topuklu Ayakkabı Seçimi Nasıl Olur

 Uygun topuklu ayakkabıyı seçmek istiyorsak ilk olarak güvenilir bir marka belirlemeliyiz. Belirlediğimiz markada genellikle ayakkabının türüne, çeşidine göre bir seçim yaparız. Daha sonraki araştırmalarımızda ise ayakkabının taban malzemesini bilmemiz gerekir. Bu topuk ve ayak sağlığımız için oldukça önemlidir. Daha sonrasında ayakkabıyı deneyip, konforuna göre seçim yapabiliriz.

 Uygun bir marka belirlemenin en güzel yolu denemektir. Denemeden alınan topuklu ayakkabılar genel olarak kalitesiz çıkabiliyor. Ayakkabının dış görünüşünden daha önemli olan şey kalitesi ve rahatlığıdır. Çünkü sağlık açısından bu çok önemli bir unsurdur. 

Bu yılın en trend ayakkabılarını göz önünde bulunduracak olursak; kristal topuklu bot, ayakkabı, sandalet olarak belirtebilir. Birçok marka bu trendleri göz önünde bulundurarak model üretir. Bu ayakkabıları tercih edeceğimiz zaman rahat oluşuna daha çok dikkat etmeliyiz. Aksi halde ayak sağlığımız tehlike altında olacaktır. 

 Ayakkabı Tercihi Esnasında Topuk Dışında Nelere Dikkat Etmek Gerekir

 Topuklu ayakkabı tercihlerinde topuk kısmı kadar orta ve ön taraflarda oldukça önemli olarak bilinmektedir. Bir ayakkabının kalitesini sadece topuktan değil ön ve arka kısım beraberinde belirlenmektedir. Ayakkabı kişi tarafından büküldüğü zaman ayakkabının şekli bozulmamalı ve bilek kısmını olduğu gibi kavramalıdır. Bu sayede ayakkabı ayağa iyice oturmuş olacaktır.

Kristal topuklu ayakkabı seçimlerinde ise ayakkabının yapı bakımından yumuşak olması çok önemlidir. Eğer ayakkabı sert bir yapıda ise kesinlikle 1 saatlik kullanım sonrasında ciddi ağrılara yol açacaktır. Bu nedenle bu tip kristal topuklu ayakkabılarda olduğundan daha dikkatli olmak gerekir. Ayakkabıyı giydiğiniz anda ayak rahat olmalı ve kesinlikle sıkma yaşanmamalı.

Topuklu ayakkabılarda sıkma problemini ise aslında hiç giyilmemesinden kaynaklıdır. Bu yüzden iki sıkma arasındaki farkı da en uzun ayak parmağınızın ayakkabının ucuna değmemesi ile anlayabilirsiniz. Ayakkabı size küçükse ya da ayarlarınız taraflı bir yapıya sahipse ayakkabı sizi sıkabilir.

Topuklu Ayakkabılarda Uygun Ayakkabı Numarası Nasıl Belirlenir

Uygun ayakkabı numarasını belirleyebilmek için öncelikle ayak yapımıza hakim olmamız gerekiyor. Bu tip durumlarda şüpheci iseniz kesinlikle internet alışverişi yapmamalısınız. Numaranızda değişiklikler oluyorsa, kalıba göre fark ediyorsa internet alışverişi size göre olmayacaktır. Bu nedenle ayakkabı numaranızı net belirlemeden bu tip işlemlerden uzak durmalısınız.

 Aslında ayakkabı ölçüsü en uzun parmak ölçüsüne göre yapılmaktadır. Topuklu ayakkabı tercihi yapılacaksa genellikle en uzun parmağımız 1 ya da 2. Parmaktır. Bu durumlara göre ayakkabı numaranız belirlenir. Ancak topuklu ayakkabıda, spor ayakkabıda farklılıklar meydana gelebilmektedir. Topuklu ayakkabının modeline, spor ayakkabının modeline göre de numaralar yarım numara kadar oynayabilmektedir.

Bunun yanı sıra taraklı ayaklarda da ayakkabı modeli ile numaralar değişebilmektedir. Sadece ayaktan değil üretilen ayakkabı kalıpları da bazen bir numara küçük olabiliyor. Bu nedenle deneme yapılmadan uygun ayakkabı numarasını bulmak biraz zordur.

Topuklu Ayakkabı Seçerken Sık Yapılan Hatalar

Topuklu ayakkabı seçerken yapılan birçok hata vardır. Bu hatalardan en belirgini de kalitesizliktir. Kalitesiz topuklu ayakkabılar ciddi sağlık problemlerine ve kazalarına yol açmaktadır. Bu tarz kazaların yaşanması olasıdır. Özellikle son dönemde trend olan kristal topuklu ayakkabı seçimlerinde sık sık bu tip hataları gözlemleyebiliyoruz.

 

Kristal topuklu ayakkabı model açısından ilgi çekici olduğundan dolayı genellikle kalite arka plana atılarak satın alınır. Ancak bu tarz ayakkabılarda daha çok kaliteye önem vermemiz gerekir. Bu ayakkabılarda en çok karşılaşan problemler öne doğru sıkma yapmasıdır. Bu tarz problemlerin önüne geçebilmek için ayakkabıları deneyerek tercih etmeniz gerekmektedir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds