Kalın Topuklu Stiletto Kombinleri

Kalın topuklu stiletto kombinleri diğer kombinlerden farklı olarak, günlük kullanıma oldukça uygundur ve kişiye konfor kaygısı yaşamadan da şık olunabileceğini gösterir.

Yüksek topuklu ayakkabılar, uzun ve olaylı tarihleri ​​boyunca birkaç farklı aşamadan geçti. En eski uygarlıklarımızdan beri zenginlik ve statü sergileyen öğeler olarak hizmet ettiler, yavaş yavaş her iki cinsiyetten alt sınıf vatandaşlar tarafından kabul edildiler ve sonunda zarafetlerini ve bedenlerini çok başarılı bir şekilde sergileyen yaygın kadın moda nesneleri haline geldiler.

Bir bütün olarak yüksek topuklu ayakkabılar, yalnızca orta çağda ve modern zamanlarda değil, aynı zamanda son birkaç on yılda modaya giren ve çıkan birçok dalgadan geçti. Sürekli popülerliğe geri dönmeyi başaran bu ayakkabı türü, hiç süphesiz 1950'lerde İtalya'daki başlangıcından bu yana tüm zamanların en popüler kadın ayakkabı tasarımlarından biri haline gelen topuklu ayakkabı stiletto tasarımıydı.

Stiletto Topukların Tarihi

Kadın ayakkabılarında ince yüksek topukluların ilk görünümü, bazı kadınların onları daha çok cinsiyet ve kadınlık sembolü olarak giymeye başladığı 19. yüzyılın sonlarına ve 20. yüzyılın başlarına kadar izlenebilir. Bugün bildiğimiz stilettonun tasarımı, 1954'te dünyadaki ilk stiletto ayakkabı modelleri yaratan Fransız moda tasarımcısının zihninden geldi. Kalın tahta topukluları bir kenara bırakıp, kadınların vücut hatlarını ve kadınsı duruşlarını çok daha fazla vurgulamalarını sağlayan uzun metal çubuklar ile değiştirdi. Ancak kalın topuklu stiletto kombinleri günümüze uyarlanan en konforlu hali olarak karşımıza çıkmaktadır.

Stilettonun Yıllar Boyunca Yükselişi

Bununla birlikte, bu tür baştan çıkarıcı güçle bile stiletto ayakkabı, popülerlikleri üzerinde büyük etkisi olan birkaç moda değişikliği geçirdi. 1950'lerde piyasaya sürüldüklerinden bu yana, 1960'larda yavaş yavaş stilden çıktılar, ancak 1970'lerde yeni bir “iğne” stilinin modaya girmesiyle, muzaffer bir şekilde geri döndüler. Stiletto ayakkabı modelleri, iş ve kolej kadınlarının neredeyse tamamen daha bloklu ve daha büyük topuklu yüksek topuklu ayakkabılara geçtiği 1990'lara kadar düzenli kullanımda kaldı. 21. yüzyılın ilk yıllarında iş ortamı biraz değişti ve kadınların çalışma ortamına ve gündelik giyime uygun kalın topuklu stiletto kombinleri getirmesini sağladı.

Stiletto Nasıl Giyilmelidir

Tüm kombinasyonların kurtarıcısı olan sevgili ayakkabımızın acımızı dindirmesi için bazı hileleri vardır. Bu ağrılar tamamen ortadan kaldırılamaz, ancak hafifletilebilir ve daha rahat hale getirilebilir. Örneğin; stiletto ayakkabı alırken ilk tercih hakiki deridir. Rahat kullanım sağlar ve ayaklarınızı daha rahat hale getirir. Stiletto ayakkabı online satış yapan mağazalardan alışveriş yapacaksanız, satın almadan önce deri cinsini mutlaka sorgulayın.

Stiletto kullanırken en büyük acıyı ilk defa giyerken yaşarsınız. Hiç giymediğiniz dar, sert stilettoyu yaymak için kalın çoraplar giyebilir, evde dolaşabilir ya da sert bölgelere fön makinası tutarak deriyi rahatlatabilirsiniz. Hiç giymediğiniz bir stilettoyu ilk giydiğinizde ayaklarınızın kaymasını engellemek için stilettonun altını zımparalamak önemlidir. Kalın topuklu stiletto kombinleri yaparken de yeni ayakkabının can yakabileceğini unutmayın.

Stiletto Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle çorapsız giyilen stiletto modelinin vurmasını önlemek için vuruş bölgesine roll-on uygulanabilir. Uzun süre üzerinde durduktan sonra sivrilen yapı parmaklarınızı incitecektir, bu yüzden giymeden önce ayaklarınızı iyice kremleyin. Uzun süre ayakta durursanız, tabanlarınızın ağrıması oldukça normaldir. Özellikle platform ayakkabılar yani stiletto topuklu ayakkabılar dışındaki ayakkabılar için de ayakkabıya uygun tabanlık satın alabilirsiniz. Bu tabanlık ayaklarınızı büyük ölçüde rahatlatacaktır. Kalın topuklu stiletto kombinleri bu tarz ayak sağlığı problemleri yaşayan biri için tercih edilmesi önemlidir. Eğer ayak sağlığınızı kaybederseniz, ileride kullanmak isteyeceğiniz her zorlu model problem teşkil edecektir. Stiletto ayakkabı instagram sayfalarında gördüğümüz şekilde rahat kullanılan bir tasarım değildir, bu tarz sayfalar sadece reklam amaçlıdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Stiletto ve Kalem Etek İkilisi

Stiletto'nun hemen hemen her kıyafet ile giyildiği bilinmektedir ve özellikle kalem etek ile kombinlendiğinde oldukça rahat bir atmosfer yaratır. Üzerine şık bir gömlek giyip işe gidebilirsiniz. Dilerseniz gün içinde yürüyüş yapmak için kot bir ceket giyebilir, bir akşam yemeği ya da parti için şık bir bluz giyebilirsiniz. Stiletto ayakkabı fiyatları model ve markaya göre değişiklik gösterse de, standart bir fiyat aralığında bu tarz ayakkabıyı kolayca temin edebilirsiniz. Kalın topuklu stiletto kombinleri içerisinde kalem etek kullanımı da oldukça yaygındır. Kalem etek formunda yırtmaç tercih edilebilir ya da standart kesim de kullanılabilir. Burada önemli olan, size uygun formu en sağlıklı ve uygun şekilde kullanmaktır.

Stiletto ve Zerafetin Birleşimi

Stiletto modelleri, zarafet ve sadeliği bünyesinde barındırır. Ayağınıza giydiğiniz anda ayak parmaklarınız havalanacak ve zarafet tavana ulaşacaktır. Yüksek topuklara sahip ayakkabıların getirdiği psikolojik ve fiziksel üstünlük yadsınamaz. Bunu bilen kadınların özgüveninin de aynı oranda artması kaçınılmazdır. Aynı şekilde kalın topuklu stiletto kombinleri de gereken zerafet ve çekiciliği yakalamaktadır. Ayakkabının parmaklarının keskinliği ve topuklarının inceliği birbirini tamamlayan iki rustik unsurdur. Her rengin kendine has bir güzelliği vardır. Rengi ne olursa olsun stiletto sıradan bir kot pantolonun altında bir yıldız gibi parlar ve şık bir gece elbisesinin altında kendini gösterir. Ne giyersen giy, sadece ayakkabı günü kurtaran kahraman olacaktır.

Stiletto Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stiletto ayakkabı modelleri ve fiyatları marka ve deri cinsine göre farklılık gösterebilir. Burada önemli olan ayakkabının fiyatı değil kalitesidir. Markaya verilen para kaliteyi işaret etmez. Kaliteyi belirleyen unsur, uzun süreli konforlu kullanımdır. Önemli bir gün için ilk defa bu tarz topuklu modeller kullanacaksanız, mutlaka araştırmanızı iyi yapmalısınız. Önem vermeniz gereken hususlardan biri, topuk ve deri kalitesidir. Topuk ve deri sağlam oldukça uzun yıllar süren kullanım kaçınılmazdır. Kalın topuklu stiletto kombinleri de aynı şekilde uzun ömürlü olacaktır.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds