Kalın Topuklu Bot

Kalın topuklu bot modelleri kadınların kış mevsiminde sıklıkla tercih ettiği bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Botlar, soğuk günlerde şıklık katmaya yardımcı olmaktadır.

Kalın Topuk Botlar

Kalın topuk botlar, varlıklarının tarihinden bu yana, çok sayıda dönüşüm geçirmektedir, sadece topuk yüksekliği değişmekle kalmamaktadır. Tartışmasız lider, yüksek düz topuklu stiller olmaktadır. Son birkaç yıldır indirimde olan tüm modeller arasında en çok tercih edilen modeller de bunlar olmaktadır. Özellikle fütüristik bir tarzda çerçevelendiğinde sıklıkla kadınların tercih edilmesine neden olmaktadır.

Bazı kalın topuk ayakkabı modelleri, metal takı ve dekorlarla süslenmektedir. Gümüş rengi dekorlar ve çeşitli aksesuarlar, botların oldukça etkileyici görünmesine sebebiyet vermektedir. Elbette, doğal pahalı kumaş, süet, kadife ve deriden yapılan ürünler de tüketiciye sunulmaktadır. Oldukça çeşitli modellerle satışa sunulan bu botlar tüketicinin farklı tarz ve zevkine hitap etmektedir. İnsan zevkinin çeşitliliği ayakkabı sektörünü de çeşitliliğe itmektedir.

Kalın Topuk Bot Alışverişi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alışveriş yaparken kalın topuk konusuna ve bazı unsurlara son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Bot tercihiniz sırasında, ayakkabının kaliteli ve dayanıklı olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Alınan botların uzun seneler boyunca kullanılabilmesi için tüketicinin doğru tercih yapması son derece mühim olmaktadır.

Rahat olmayan bir ayakkabı sizi sağlığınızdan edebilmektedir. Günlük hayatında çok fazla yürüyüş yapmak durumunda kalan insanların, özellikle rahat ürünler tercih etmesi önerilmektedir. Yazın terletmeyen ayakkabı seçimi de son derece önemli olmaktadır. Kalın topuklu ayakkabı modelleri her zaman en çok satılan modeller arasında yer almaktadır.

Klasik Kalın Topuk Botlar

Kalın topuk modelli bir bot genellikle en çok satan botlar arasında yer almaktadır. Siyah ve kahverengi stiller en klasik botlar olarak kabul edilmektedir. Bu modellerde dekoratif fırfırlar bulunmamaktadır. Rugan botlar başlı başına şık ayakkabılardır ve genellikle üzerinde bir aksesuar taşımamaktadır. Kendi başına şıklık katması ile birlikte, rugan modeller genellikle sade şekillerde tasarlanmaktadır.

Kısa topuklu, uzun topuklu, bilekte biten veya çizme tarzı modeller oldukça fazladır. Tokalı, tokasız model seçimi de yine kişinin zevkine kalmaktadır. Günümüzde siyah botların yanı sıra farklı renkler de botlarda oldukça kullanılmaya başlamıştır, örneğin; beyaz renk botlar, bu kış ayında oldukça moda olmuştur. Kalın topuk bot modelleri ile hem şıklık hem de rahatlık korunabilmektedir.

Farklı Tarzlarda Kalın Topuklu Bot Modelleri

Farklı tarzlarda kalın topuk botlar, farklı gözükmek isteyen kişiler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Özellikle farklı kesimlerde tasarlanmaya başlanan topuk modelleri, ayakkabıları oldukça farklı bir boyuta taşımaktadır. Şık ve marjinal gözüken bu topuklar, botların ya da ayakkabıların bütün havasını da etkilemektedir. Böyle bir topuk ile tasarlanan ayakkabılarda, Gotik veya Punk tarzlarındaki görüntülerin görsel bir resmi ortaya çıkmaktadır.

Alışılmadık cesur kombinasyonlar, görünüşte kişiliğinizi vurgulamaktadır. Bu tarz ayakkabılar genellikle kalın platform boylar ile tasarlanmaktadır. Bu da kişinin boyunun uzun gözükmesi üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Ayrıca platformlar, düşünce özgürlüğü ile ilişkili olabilmektedir. Platform ayakkabılar kişinin daha özgür hissetmesine neden olabilmektedir. Kalın topuk stiletto modelleri ise daha şık gözükmesinden dolayı, kişilerin daha kadınsı hissetmesine neden olmaktadır.

Doğru Kalın Topuk Seçimi

Kalın topuk sayılabilecek topuk boyları, genellikle kişinin rahatlığı için üretilmektedir. İnce bacaklı ve kısa boylu olanlar büyük ayakkabı giymemelidir çünkü bu durum, komik görünmenize neden olabilmektedir. Ancak tabii ki bu durum kişinin zevki ve tarzına göre değişebilmektedir.

Yüksek topuklu bir ayakkabı seçimi yapıyorsanız, bu ayakkabının doğru bir matematiksel sistemle yapılması da önemli olan bir diğer konu olmaktadır. Genel olarak en doğru topuk seçimi kalın topuklar olmaktadır. Kalın topuklu spor ayakkabı modelleri günlük yaşama uygun olmaktadır. Bunun sebebi kalın topuğun ayaklara fazla yük bindirmemesi olarak bilinmektedir.

Kalın topuklu bot seçimleri günlük hayatta ya da özel günlerde tercih edilebilmektedir. Bu yüzdendir ki kadınlar kalın topuklu ayakkabı modellerini oldukça tercih etmektedir. Rahatlığına ve görünümüne önem veren kadınlar, kalın topuklu ayakkabı modellerine yönelmektedir. Bu sayede minimum rahatsızlık yaşanmaktadır.

Doğru Topuklu Ayakkabı ve Kombinasyonu

Kalın topuk boyu ile kombin yapmak her zaman daha kolay olmaktadır. Ancak her kombinasyonu ayrı ayrı ele almak gerekmektedir. Ayakkabı seçimi, yaşa, ten rengine, görünüm tarzına ve kişilik durumlarına uygun olmalıdır. Kombinleme yeteneği başlıca bir sanat olarak görülmektedir.

Kişi bu konuda yetenekli değilse, yıllarca öğrenmesi gerekebilmektedir. Doğru ayakkabı ile doğru kıyafetin eşleşmesi bazı koşullarda ya da bazı kişiler için oldukça zor olabilmektedir. Ancak ufak tüyolar ile kötü görüntünün önüne geçmek oldukça kolay olmaktadır. Kalın topuk spor ayakkabı ile kişi son derece rahat edebilmektedir.

Pantolon altına giyilen ayakkabılar ve etek altına giyilen ayakkabılar genellikle farklı olmaktadır. Ancak her tarza uyan klasik bir ayakkabı, her kıyafetin altına uyum sağlamaktadır. Bu tarz ayakkabılar, aciliyet içeren durumlarda hayat kurtarıcı olmaktadır. Kalın topuklu sandalet modelleri yazın en çok tercih edilen modellerden biri olmaktadır.

Ayak Bileği Botları Nasıl Olur

Kalın topuk boylar rahatlığı nedeniyle her gün kolaylıkla giyilebilmektedir. Çok yönlülüğü ve kolay tasarımı nedeniyle, ayak bileği botları kesinlikle diğerleri arasında en sevilenlerden biri olmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, ayak bileği bot stilleri, ayak bileği yüksekliğinin altında veya biraz üstünde bitmektedir. Genellikle pantolon altına çok yakışmaktadır.

Ayrıca eteklerin altına çok yakışan ayak bileği botları da bulunmaktadır. Çeşitli ayak bileği bot stilleri vardır ve bir botun, bir kıyafetle hangi şekilde giyilebileceğini bilmek önemli olmaktadır. Farklı tarzlarda yapılan botlar genellikle bağcıklı, kesik, fermuarlı, tokalı, kayışlı, düğümlü, kürklü, süslemeli ve detaylı olabilmektedir. Kalın topuk ayakkabı modellerinde sıkça eklemeli dekoratif ürünler bulunmaktadır.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds