Kalın Topuklu Ayakkabı

Kalın topuklu ayakkabı dendiği zaman, akla ilk bot tarzı ayakkabı çeşitleri gelmektedir. Yüksek ve kalın topuk ayakkabılar kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Kalın Topuk Ayakkabılar

Günümüzde yüksek platformlu ve kalın topuk ayakkabı çeşitleri trend belirlemekte favori nitelikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Platform ayakkabılar ve kalın topuklu ayakkabılar bacaklara uyum katar, figürdeki kusurları etkili bir şekilde düzeltir ve çekiciliği vurgulamaktadır. Birçok kadın bu tür ayakkabıları kolayca giyebilmektedir.

Stiletto topukların aksine, kalın topuk çok sağlamdır ve platform tamamen ağırlıksızdır ve bu nedenle inanılmaz derecede rahat olmaktadır. Modaya uygun ayakkabılar genellikle düz renkler veya çok desenli modellerden oluşmaktadır. Açık ayakkabılar da özellikle sıcak havalarda oldukça kullanışlı olmaktadır. Kalın topuk ve açık ayakkabılar yazın vazgeçilmekleri olarak bilinmektedir. Ayrıca şortlar veya kısa pantolonların altına da oldukça yakışmaktadır.

Kalın Topuk Modeller

2021 senesi içerisinde çıkan kalın topuklu ayakkabı modelleri, fütüristik yüzeyleriyle diğerlerinden sıyrılmaktadır. Bu sezon platformun parlak tasarımı, genellikle kumaşın desenini devam ettiren bir baskıya dayanmaktadır. Podyumlardan gelen çok sayıda ayakkabı fotoğrafı, bu tür ayakkabıların seçimini öneren çeşitli durumları ve stilleri de göstermektedir.

Ayrıca kalın topuk ayakkabı, uygun bir yazlık elbise ile iş için giyilebilir, bir plaj partisine götürülebilir ya da akşam çıkarken giyilebilmektedir. Günümüzde kalın topuklu spor ayakkabı modelleri parlaktır ve yapay elmaslar, payetler ve aplikler ile dekore edilmektedir.

Bu tür seçenekler özel bir durum için ayrılmalıdır: örneğin, küçük siyah bir elbise veya parlak kırmızı bir elbise ile giymek kombini tamamlamaktadır. Kalın topuk modeller ofis pantolon takımları ve elbiseleri için de uygun olmaktadır. Hafta içi kalın topuklu ayakkabılar nasıl giyilir? Beyaz bir gömlek, blazer ve dar pantolonlar, muhteşem bir kalın topuklu ayakkabının mükemmel bir parçası olmaktadır.

Kalın Topuk Modası

Tasarımcılar geçen yüzyılın 70'lerinde popüler olan kalın topuklu ayakkabıların yeniden moda olduğundan bahsetmektedir. Kalın topuk stiletto bir mini etek, kot pantolon ve daha pek çok şeyle birleştirilebilmektedir. Boyu ne olursa olsun rahatlık verirken, bayanların şık ve feminen görünmesine de olanak tanımaktadır.

Yüksek kalın topuk zarif ince topuklu ayakkabı modeline mükemmel bir alternatif olmaktadır. Bu tür ayakkabılar geniş bacaklı kadınlara da uyum katmaktadır. Bunun için uzun elbiseleri tamamen bırakarak, ayak bileğini örtmeyen kısa etekleri veya elbiseleri tercih edebileceğiniz söylenmektedir.

Uzun boylu ince kadınlar, geniş pantolonların altında kalın bir topuk giyerek şıklık kazanabilmektedir.  Daha önce bu görüntü stilettolarla tamamlanmaktaydı ancak bu sezon tasarımcılar, modaya yeniden yorum katmaktadır. Kalın topuk dökümlü kumaştan yapılmış hafif etekli bir kıyafetle en iyi şekilde görünmektedir.

Kalın Topuk Ayakkabı Kombinleri

Kalın topuk bot veya farklı birçok tarzda ayakkabı modeline yakışan bir topuk olmaktadır. Genellikle rahat olduğu için kadınlar tarafından çok sevilmekte ve tercih edilmektedir. Uzun veya kısa boylarda olan kalın topuklar birçok ayakkabı modelinde görülmektedir. Kalın topuklu ayakkabılar farklı kombinler ile kolayca uyum sağlamaktadır. Genellikle düz siyah kalın topuk bir ayakkabı her kıyafetin, her tarzın altına yakışmaktadır.

Bu yüzden çoğu kadının dolabında en az bir tane siyah kalın topuklu ayakkabı olmaktadır. Kalın topuk ayakkabıların çeşitli renk kot pantolonlarla kombinlenmesi de uygun olmaktadır. Bununla birlikte daha dar pantolon veya tayt modeller de tercih edilmektedir. Kalın topuklu şortlar ve botlar, görüntüyü seksi ve kadınsı hale getirmektedir. Kalın topuk ayakkabı mini bir elbise ile de kişiye son derece şıklık katabilmektedir.

Kalın Topuk Ayakkabı Tercihi

Kalın topuklu bot için bir kadının en iyi arkadaşı olduğunu söyleyebiliriz. Doğru ayakkabı türü kendinize olan güveninizi artırabilmekte, görünümünüzü değiştirebilmektedir. Ayrıca siz odaya girer girmez insanların başının dönmesine de neden olabilmektedir. Tek soru şu: hangileri sizin için en iyisi? Çoğu insan muhtemelen iki veya üç farklı topuk tipini ayırt edebilmektedir.

Ancak aslında çok daha fazlası bulunmaktadır. Kalın topuk blok ayakkabılar sadece süper şık görünmenizle ilgilenmektedir. Aynı zamanda sağlam bir topuk ile vücudunuzun ağırlığını daha ince topuklulara kıyasla farklı şekilde dağıtma eğiliminde olmaktadır. Böylece ayağınızın ön kısmından bakıyı alarak, size daha rahat bir duruş sağlamaktadır.

Kalın Topuklu Ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar her zaman kadınlar arasında popüler olmaktadır. Silueti görsel olarak uzatarak, zarafet ve dişilik katmaktadır. Birkaç santimetre daha fazla uzun gözükmek uğruna, moda tutkunları yüksek ve genellikle rahatsız edici topuklu ayakkabı giymenin getirdiği rahatsızlığa da çoğunlukla katlanmaktadır. Kalın topuklu sandalet ürünleri, yazın kadınların vazgeçilmez modelleri olmaktadır.

Ayakkabı tasarımcıları hayal güçlerinin çılgınca çalışmasına izin verdiğinde ortaya etkileyici tasarımlar çıkmaktadır. Bu tarz tasarımlar genellikle her gün giyilmese de, özel günler için kurtarıcı olmaktadır. Topuklu ayakkabılar söz konusu olduğunda, alışveriş koridorları düşünülenden daha geniş olmaktadır. Genel olarak kalın topuk ayakkabılar kombini kolay birer ayakkabı modeli olmaktadır. Bu yüzden birçok kadının en sevdiği ayakkabılarının, kalın topuklu ayakkabıları olduğu bilinmektedir.

Topuk Çeşitleri

Alışılmadık hilal formu modaya uygun bir ifadedir ve inanılmaz derecede dikkat çekici olduğu bilinmektedir. Koni topuk, güvenli bir duruş için kalın, sağlam bir taban ve dar, hassas bir uç ile tanımlanmaktadır. Konik topuklular her türlü topuklu ayakkabı için kullanılabilir ve çeşitli yüksekliklerde olabilmektedir. Bu topuk stili çok yönlüdür ve zamandan bağımsız olmaktadır. Kalın topuk spor ayakkabı modelleri de son zamanlarda modaya yön vermektedir.

Küba topuğu olarak bilinen bir topuk çeşidi, aslında çocuklardan esinlenmektedir. Amaç burada şıklık ve rahatlık arasında olmaktadır. Genellikle kısa ila orta boydadırlar ve ayak bileği botlarında bulunmaktadır. Bu ayakkabılar genellikle kalın topuk modeline sahip ayakkabılar olmaktadır. Topuk görünüş olarak çok sağlam olsa da yukarıdan aşağıya doğru hafif bir incelme özelliğine sahip olabilmektedir. Bu şık topuk, virgül şeklinde olabilmektedir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds