Kalın Topuk Stiletto

Kalın topuk stiletto ayakkabılar rahat ve şık gözükmek isteyen kadınlar için en iyi tercihler arasında olmaktadır. Kalın topuklar ile şıklık, en rahat şekilde korunmaktadır.

Kalın Topuk Ayakkabılar

Defilelerde kalın topuk ayakkabılar görmek son derece mümkün olmaktadır. Sivri burunlu ve kabartma desenli geniş, sabit topuklu veya daha yumuşak, feminen modellerinde yuvarlak burunlu ayakkabılar sıkça defilelerinin aranan modelleri olmaktadır. Bazı ayakkabılar koyu altın, bordo, parlak kırmızı seçenekler sunduğu için renkleri nedeniyle lüks görünmektedir.

Keskin ve sivri burun şıklığına önem veren kadınların vazgeçilmez tercihi olmaktadır. Bu seçenek 36 numara ve üzeri ayakkabılar için her zaman uygun olmamaktadır. Kalın topuklu spor ayakkabı modelleri artık en popüler olanlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak yağışlı havalarda giyilmesi pek önerilmemektedir. Bu tip ayakkabıların uygun hava koşullarında giyilmesi önerilmektedir. Çok şık görünen rugan ayakkabılar da kalın topuklara yakışan bir ayakkabı modeli olmaktadır.

Kalın Topuk ile Şıklık

Kalın topuk ile etkili ve şık bir görünüm için en başarılı seçenek etek olmaktadır. Şık bir görüntü oluşturmak için siyah ayakkabılar ve bunlara ek olarak dar taytlar seçimi yapılabilmektedir. Bu görüntü, dar kesimli kısa bir etek ve beyaz bir bluz ile birleştirilebilmektedir.

Aksesuar olarak, uzun kayışlı küçük bir çanta seçilmesi arzu edilebilmektedir. Giysilerin ayakkabılarla ustaca kombinasyonu, farklı görüntüler oluşturmanıza da olanak tanımaktadır. Kalın topuklu sandalet yaz akşamlarının vazgeçilmez parçaları arasında olmaktadır.

Kapalı ve kalın topuk ayakkabı modelleri klasikler arasında yer almaktadır. Dekorla ilgili ek ayrıntılara sahip olmamaktadır. Ayakkabılar ayağa tam oturur ve giyildiğinde rahatlık sağlamaktadır. Kayışlı veya fiyonklu kalın topuklu ayakkabılar buna örnek olabilmektedir. Kadınsı bir görüntü oluşturmak için bu seçenek, en uygun seçenek olmaktadır.

Kalın Topuk Çeşitleri

Tıpkı kloş kotlar gibi kalın topuk ayakkabılar da giyim sektöründe en sevilen ayakkabı çeşitlerinden olmaktadır. Bu ayakkabı modeli 70'lerde oldukça popülerlik kazandı. Fransız topuğu, makara topuğunun bir çeşidi olmaktadır. Tıpkı ikincisi gibi, Fransız topuğunun geniş bir üst kısmı, ince bir orta kısmı ve hızlı kıvrımlı bir alt kısmı bulunmaktadır. Dahası, tipik olarak daha kısa topuğa sahip olmaktadır.

Yüksek ve kalın topuklu ayakkabı modelleri her türlü şekil ve yükseklikte olmaktadır. En az 10 cm veya daha fazla olan her topuk bu kategoriye girebilmektedir. Daha uzun topuklu giyilen en yaygın ayakkabı türleri, ince topuklu ayakkabılar ve topuklu sandaletler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüksek ve Kalın Topuk Ayakkabılar

Kalın topuk ayakkabılar çoğu kişinin tercihi olsa da, herkesin tercihi olmamaktadır. Yüksek topuklularla yürümekten rahatsızsanız veya uzunsanız, bu nedenle de güzel topuklu ayakkabılar giymekten kaçınmak istemiyorsanız, kedi topukluları sizin için harika olmaktadır. Bu tür topuk tipik olarak incedir ve her zaman 5 cm’in altında yer almaktadır.

Orta topuklu ayakkabılar mükemmel bir ofis ve günlük yüksekliğe sahip olmaktadır. Boyları 5cm ile 10 cm arasındadır, bu da onları ideal iş ayakkabısı yapmaktadır, çünkü ayaklarınızı çok fazla zorlamadan duruşunuzu geliştirmektedir. İnce topuklu ayakkabılar, şehirdeki bir gece veya şık bir gün için etkileyici bir seçim olmaktadır. İnce, uzun topuk bacaklarınıza görsel uzunluk ve adımlarınıza biraz eminlik katmaktadır. Kalın topuk stiletto ayakkabılar hem şık hem de rahatlık katmaktadır.

Kalın Topuk Modelleri

Blok topuklara benzeyen kare topuklu ayakkabılar tipik olarak daha kalın topuk görünümünde ve dikdörtgen şeklinde olmaktadır. Bu stil, sivri uçlu bir çift pompa ile kombinlendiğinde ekstra şık görünmekte ama aynı zamanda genellikle patik ve diğer ayakkabı modellerinde de bulunmaktadır. Kalın Küba topuğu, Küba topuğunun daha ince bir çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genellikle kalın topuk bot veya ayak bileği botları, diğer sağlam ayakkabı türleri için de kullanılmaktadır. Çok yüksek topuklu ayakkabılar 10 cm veya daha fazla yüksekliğe ulaşabilmektedir. Bu ayakkabılar, ayağı fazla zorlamamak ve yürüyüş deneyimini daha konforlu hale getirmek için genellikle ön kısımda bir platform ile donatılmaktadır.

Farklı Topuklu Ayakkabı Türleri

Topuklu ayakkabılar söz konusu olduğunda, hangi kıyafetin hangi tür ayakkabıyla gideceğine dair bir kural bulunmamaktadır. Her kadının gardırobunda havalı bir çift ayak bileği botu bulunmaktadır. Sezonlar arası giyinme için mükemmel bir seçim olmaktadır. Kalın, orta topuk ile ayaklarınız gün boyu dayanmaktadır. Kalın topuk ayakkabılar kullanım rahatlığı açısından en rahat ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır.

İnce topuklu ayakkabılar ise genellikle şıklığın ekstra olması gerektiği durumlarda, davet veya yemek gibi programlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Her kadının dolabında bir adet ince topuklu şık bir ayakkabısı olması gerekmektedir. Çoğu kadının dolabında siyah ince topuklu bir ayakkabı bulunmaktadır. Her kıyafet ile kombinlenebilmesi siyah ayakkabıların seçimini arttırmaktadır. Kalın topuklu bot tercihi de kişiyi son derece şık göstermeye yardımcı olmaktadır.

Yüksek Tabanlı Ayakkabı Seçimi

Kendimizi en azından daha uzun göstermek için en basit yol, daha kalın topuk ayakkabılar giymek veya bir çeşit boy uzatan tabanlık giymektedir. Bazen belki de yapabileceğimiz en kolay şey, kısa boylu olduğumuz için psikolojik sorunlarımıza geçici bir çözüm bulmaktır.

Bunların yanı sıra, boyunu uzun göstermek isteyen insanlar kendinden yüksek tabanlı ayakkabılara yönelmektedir. Bunun için birçok model piyasada bulunmaktadır. Bu topuklu ayakkabılar için platformlar ile karşımıza çıkmaktadır. Kalın topuk spor ayakkabı modeli veya yüksek tabanlı bir ayakkabı seçimi, kısa boylular için en iyi tercih olduğu bilinmektedir.

Günümüzde birçok tarzda yüksek tabanlı ayakkabılar ön planda yer almaktadır. Özellikle yüksek tabanlı spor ayakkabılar, hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla kullandığı bir ürün olmaktadır. Yüksek tabanlı kalın topuk ayakkabı seçiminiz sırasında ayakkabının rahat olması günlük kullanıma uygunluk sağlamaktadır.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds