Kalın Taşlı Ayakkabı

Kalın taşlı ayakkabı modelleri son yıllarda her model ayakkabı da uygulanmaktadır. Taşlı ayakkabı modelleri artık hatta gençlerin de tercih ettikleri model haline gelmiştir.

Taşlı Ayakkabı Modası

Ayakkabı modası yıllar içinde her yaşa ve zevke hitap etmek için tasarımcılar tarafından şekillenmektedir.Her ihtiyaca cevap verecek aynı zamanda da kadınlara şıklık kazandıracak modeller yaratılmıştır.Gerek değişik renk,malzeme seçenekleri gerekse aksesuar uygulamaları tasarımcıların bu konuda yardımına koşmaktadır.Kalın taşlı ayakkabı modelleri de bu tasarımların bir sonucu olarak çıkmıştır.Özellikle spor ayakkabılara olan uyarlamaları gençler tarafından büyük ilgi görmektedir. Ayrıca gençler converse gibi klasik spor ayakkabılara bile taş uygulamalarını kendi zevklerine göre yapabilmektedir.Taş aksesuarlar bu sayede sadece klasik gece ayakkabı uygulaması olmaktan çıkıp günlük hayatımıza da girmiştir.Son yıllarda büyük ilgi gören taşlı ayakkabılar her sene daha da geliştirilerek hayatın her alanında kullanılmaya devam etmektedir.

Taşlı Ayakkabı Modelleri

Tasarımcılar taşın parıltısını her zaman cazip bulmuşlardır. Bu parıltıyı sadece kıyafetlerde değil ayakkabılarda da kullanarak göz alıcı ayakkabı modelleri tasarlamaktadırlar. Son yıllarda taşların özellikle gençlerin de ilgisini çekmesiyle model yelpazesi genişlemiştir. Taşlı ayakkabı modelleri artık aranan ayakkabı modelleri arasında yerini almıştır. Gece elbiselerini kombinlemekten günlük kıyafetlere her ihtiyaca ve ortama hitap eden modellerini bulmak mümkündür. Kalın taşlı ayakkabı mode lleri , topuklardan ayakkabıdaki bantların üzerindeki uygulamasına kadar pek çok şekilde tasarlanmaktadır. Kadınlar mücevherde tercih ettikleri parlak taş ışıltısını ayakkabılarında da görmeyi sevmektedirler.

Taşlı Ayakkabı Kombinleri

Kadınlar taşlı ayakkabı modellerini kombinlemek konusunda pek çok moda dergisinden ve moda tasarımcısından ilham almaktadırlar.Kalın taşlı ayakkabı modellerine bakarsak gençler tarafından spor ayakkabılarda , daha ileri yaşlardaki kadınlar tarafından da topuklu ayakkabı modellerinde tercih edildiğini söylemek yanlış olmaz. Ayakkabı dünyasında taşların oldukça yoğun kullanılmasıyla taşın kalitesine göre her bütçede ayakkabı modeli mağazalarda yer almaktadır. Her zevke ve her yaşa uygun model ve tarz taşlı ayakkabı bulmak günümüzde çok kolay olmaktadır. Kalın topuklu taşlı ayakkabı özellikle sade , düz renk saten ya da ipek elbiselerle kombinlendiğinde çok elegant bir şıklık kazandırmaktadır.Taş işlemeli spor ayakkabılarda kot,tişört kombinlerinin vazgeçilmez tamamlayıcıları olarak büyük ilgi görmektedir.

Taş Yapıştırıcıları

Özellikle spor ayakkabı severler bu taş yapıştırma metotlarını kullanarak spor ayakkabılarına şıklık katmaktadır. Esas olarak converse için kullanılan bu yapıştırma yöntemi çok ilgi görrmektedir. Bu uygulama için kaliteli bir yapıştırıcı seçmek ve yapıştırıcının yüzey doğru hazırlandığında güçlü bir bağ sağlaması önemlidir.

Bazı yapıştırıcılar kıvam olarak kalın olduğundan, çok kalın uygularsanız, kristaller yapıştırıcının altına batacak ve ayarlandıktan sonra bu şekilde kalacak.Bu tip yapıştırıcıyı kalın taşlı ayakkabı modelleri için tercih edebilirsiniz.

Öte yandan daha ince yapıştırıcılar, ilk uygulandığında beyazdır ve sertleştiğinde berraklaşır. Ayrıca kıvam açısından  çok daha incedir, bu nedenle kristalleştirdiğiniz yüzeyde çok fazla eğrilik varsa veya bu dikey bir yüzse, kristaller özellikle daha büyük boyutlu kristaller ise yapıştırıcıdan aşağı akabilir. Bunun üstesinden gelmek için ya yapıştırıcıyı iki dakika süreyle bırakıp kristalleri koyulaştırabilir ve sonra kristalleri uygulayabilir ya da eğrinin / eğimin altından başlayıp yukarı doğru çalışabilirsiniz, bu şekilde kristalin kayacağı bir yer kalmaz. Bu uygulamayı yaparken çocukları kesinlikle uzak tutunuz ve kullandığınız yapıştıcının zehirli bir bileşeni olup olmadığını kontrol ediniz.

Topuğa Taş Yapıştırma

Kalın taşlı ayakkabı modellerinin yanında ince taşlı topuk uygulamaları da ilgi görmektedir. Topuğa taş uygulaması , öncesinde ölçü ve tasarım öngürüsü gerektirmektedir. Topuğun uzunluğu ölçülmeli, topuğun ne kadarlık bir kısmının taşla kaplanacağına,  hangi renk taş kullanılacağına karar verilmelidir. Ayrıca kullanılacak taşların büyüklüğüne göre topuğun uzunluğu gözü rahatsız etmeyecek estetik duracak şekilde tasarlanmalıdır. Yapıştırmaya başlamadan önce bütün bu noktalar netleştirilmelidir ki sonrasında taşların yeri değiştirilmek gerekirse ayakkabı zarar görebilir. Taş yapıştırıcılar çok güçlü yapışma özelliğine sahip oldukları için sonrasında taş sökülürken ayakkabının derisine eğer deri ayakkabı ise ya da kumaşına saten ayakkabı ise zarar verebilmektedir.

Küçük taşlar tercih ederseniz yapıştırma esnasında size bu taşları tutmanızı sağlayacak aparatlar kullanmalısınız. Böylece taşları düzgün bir şekilde dizmeniz mümkün olacaktır.

Taş Boyutu Seçme

Kullanacağınız kristal boyutu size bağlıdır ve hem kapladığınız yüzey alanına hem de elde etmek istediğiniz görünüme bağlıdır. Açıktır ki, kullandığınız kristal ne kadar büyük olursa, yüzeyi o kadar çabuk kaplayabilirsiniz, bu nedenle tamamen 2 mm kristallerle kaplı ayakkabıların tamamlanması 5 mm kristallerle kaplı ayakkabılardan saatler daha uzun sürer. Çok ince bir ışıltı istiyorsanız, 2 mm veya 3 mm kristaller gitmenin yoludur. Ancak, daha büyük parıltılardan memnunsanız, o zaman 4 mm, 5 mm veya hatta daha büyük bir öğeyi (korse, ciltçi, sokaktan rastgele bir yabancı) kapatıyorsanız veya sadece büyük bir rock türü görünüm arzuluyorsanız kullanabilirsiniz. Bu taşlarla kalın taşlı ayakkabı modeli tasarlamakta mümkündür. 

Kullanılan Taş Miktarı

İlk başta ne kadar taşa  ihtiyacınız olduğunu anlama zor. İlk ayakkabımı uygulamanızda ne olur olmaz tahmin ettiğinizden % 20 fazla taş sipariş vermeniz iyi olacaktır. Taşın artması yetmemesinden çok daha iyidir. Çünkü eğer kullandığınız taş az gelirse tekrar aynısını sipariş etseniz bile tıpa tıp aynı renkte taş gelmemesi gibi istenmeyen durumlar olabilir. Eğer taş uygulamasına başladınız mesela kalın taşlı ayakkabı yapmaya karar verdiniz. Yanında da ince küçük taşlarla bezeyeceksiniz. Uygulama esnasında eğer herhangi bir taşın yetmeyeceğini fark ederseniz önce ayakkabının görünen kısımlarına yapıştırmaya sonra yetmezse ayakkabının karşıdan daha az görünen kısmını bırakmaya çalışın. Renk tutmamasına karşı böylece ayakkabının estetik görünümünde sıkıntı olmayacaktır. Bu nedenle bizim önerimiz, çevrimiçi sipariş veriyorsanız, göz kamaştırıcı tek bir proje için her zaman aynı satıcıdan (ve tercihen tek bir satın alımda) mücevher sipariş ettiğinizden emin olmak veya mağazadan satın alırsanız tüm mücevherlerinizi tek bir satın alma işleminde satın aldığınızdan emin olmak olacaktır. Kalın tabanlı taşlı spor ayakkabı uygulamalarınız için özellikle taşların renklerinin tutması önemlidir çünkü ayakkabının hemen hemen her yüzeyi göze çarpmaktadır.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds