Kadın Çizme Bot

Kadın çizme bot modeller özellikle karlı, yağışlı ve çamurlu günlerde kışın kadınların en önemli yoldaşıdır. Sıradan kıyafetler bile bot giyilerek şık bir hale getirilebilir. Kadın bot modelleri için renk önemlidir. Renk, özellikle ayakkabı seçerken büyük bir faktördür.

Çizme ve Bot Modelleri

Ayakkabı tasarımcıları bugün daha da lüks ve şık görüntüler yaratmaya çalışıyor. Moda dünyası kadın çizme bot tasarımları her gün yenilikler sunuyor. Ayakkabılar stilinizin ayrılmaz bir parçasıdır.

Modern pazarda, botlar çeşitli stillerde, malzemelerde ve tabanda gelir. Bununla birlikte, burada modern botların stillerini değil, yalnızca ana türlerini tanıtacağız.

Kovboy Modeli

Kazak veya kovboy çizmesi olarak da adlandırılan bu model, aynı adı çizme prensibine göre yapılmıştır.

Bu botlar, uzun ayak parmaklarına ve kare topuklu ayakkabılardır. Ayak parmakları çok uzun ve hafif sivridir. Topuk yüksekliği kullanım amacına göre değişir.

UGG Botları

Rusya'da bu ayakkabılar en popüler olanlardan biri olarak kabul edilir. Dışı pürüzsüz süet, içi koyun postu. İngilizce dilindeki karşılığı çirkin ayakkabı olan "UGG"  fiyat ve tasarım olarak hakkını veren bir üründür.

Çok rahat bir ayakkabı olması, bu modelin kadın çizme bot piyasasındaki artısıdır. Ugg'nin kendisi düz bir tabana sahiptir ve yumuşak ve hafiftir. Yün tabanlıklar aşınmaya dayanıklı, uzun ömürlü ve rahattır.

Boru Tipi Çizme

Kışın, topuklu olmayan modeller ve kısa topuklu modeller en iyisidir. Kadın çizme topuklu seçiminde unutulmaması gereken; yüksek topuklu veya ince topuklu çizmelerle buz veya karda yürümek güvenli değildir.

Sonbahar stili, kış stilinden biraz farklıdır ve kürk astarsız olarak üretilir. Topuk biye botları ilkbahar ve sonbahar için mükemmeldir.

Kilit ve bağlantı elemanlarının olmamasına rağmen, iyi yapılmış boru pabuçlar kolayca giyilir. Bu kadın çizme bot modelinin geniş olması ve esnek bir astar olmasından ötürüdür.

Bu stiller doğal deri veya alternatifleri için kullanılır.

Çizme Çorap

Bu oldukça etkileyici ve kadın çizme modelleri arasında popülerdir, ince bacak olarak da bilinir. Bu stiller esas olarak hakiki deri veya süetten yapılır ve bazen baskılı kumaş kadife kullanır.

Bu ayakkabılar hemen hemen bütün yıl boyunca giyilebilir ancak sonbahar ve kış aylarında kadınlar daha çok uzun çizme tercih eder. Astarlı ve soğuğa karşı dayanıklı yapılmıştır.

Çorap botlarının farklı türleri olabilir. Bu ayakkabılar kadınsı görünüyor olsa da günlük kullanım için uygun olmayabilirler. Sık kullanım için düz taban veya alçak topuk seçeneği iyi bir seçimdir.

Salaş Botlar

Bu kadın çizme bot modelleri, bize 80'li yıllardan beri geliyor. Bunlar oldukça nadir bulunan botlardır. Onlarla ilgili alışılmadık olan şey, bu modellerin her zaman ayak bileği veya baldır bölgesinde durması gerektiğidir.

Deri, süet ve renkli kadife şeklinin bozulması riskinden dolayı yumuşak malzeme kullanılmıştır.

Hessian Botlar

Sırt çok çekici ve güzel bir ayakkabıdır. Bu ayakkabılar kadınlık, lüks ve zarafeti bir araya getiriyor ve her kadın çizme bot koleksiyonunda görmek istediği bir modeldir.

Zamana ve modaya göre test edilen gündelik, kış için, düz tabanlı veya kısa topuklu süet ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bu tür ayakkabılar buz üzerinde kayma olasılığını en aza indirir, böylece güvenle yürüyebilirsiniz.

Binici Modeli

Başlangıçta üzengi bir binicilik botu gibi kullanılmış olsa da zaman geçtikçe moda bu durumu değiştirdi. Kısacası ayakkabılar lüks, güzel ve çok pratik bir hal aldılar.

Bu modeller özellikle kadın çizme deri kullanılarak yapılmıştır.

Wellington

Sıra dışı ayakkabı modelinin ismine rağmen ülkemizde lastik çizme denmektedir.

Wellington son yıllarda daha çok tercih edilir hale geldi. Üreticiler daha renkli tasarımlar yapmaya başlamıştır. Sade, çok renkli ve yağmur çizmesi olarak yalıtımlıdırlar. Şu anda PVC'den yapılmıştır, yüzeyi parlaktır.

Hücresel desenler, hayvan baskıları ve çok renkli çizimler tasarım çizme kararlarından sadece birkaçıdır.

Kapitone

Çoğu insanı memnun edebilecek bu çizmeler, kadınların yarısı arasında sevilen çok pratik ayakkabılardır. Yünlü, rahat, yumuşak ve sıcaktır. Bazı insanlar ayakkabı seçerken, görüntüyle ilgilenmezler. Önemli olan sıcak olmaktır.

Çoğunlukla sentetik malzemelerden, süetten, kumaşlardan veya örgülerden yapılır. Bu tür ayakkabıların tabanları kalın ve olukludur ve botların alt uzuvları uçurulur. İç kısımda, botlar doğal kürkten veya tek bir yerde yalıtılmıştır. Kaliteye ve malzemeye bağlı olarak bu kadın çizme bot kışın soğukta bile çok rahattır.

Bot Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Günlük hayatımızda beğendiğimiz ayakkabıların rengi de kadın çizme modeli kadar önemlidir. Özellikle günlük hayatınızda giydiğiniz kombinlere uygun ayakkabı seçmenizde fayda var. Bu sayede kombininiz ile beğendiğiniz tonları birbiri ile uyumlu bir şekilde oluşturmaya başlayarak istediğiniz güzel görünüme kavuşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Uzun vadede ve gün boyu ayakkabı giymeyi düşünüyorsanız kadın çizme siyah ve koyu renklerin hakim olduğu ayakkabıları ve uygun renkleri tercih etmelisiniz. Bu sayede hızlı kirlilik gibi olası sorunlarla karşılaşmazsınız.

Gün içinde her zaman ayakta durduğunuz, çalıştığınız veya seyahat ettiğiniz göz önüne alındığında, kullandığınız ayakkabının kalitesi ve rahatlığı gibi birçok faktör çok önemlidir. Bu nedenle kadın çizme markaları seçiminde kadınların bu konuya dikkat etmesi ve rahat ayakkabılar seçmesi gerekiyor. Markalaşma, ayakkabı seçiminde kesinlikle önemli bir olgudur, ancak markasız ayakkabıların kalitesi olmadığı fikrine sahip olmak yanlıştır. Ayakkabılarınız yeterince iyi ve rahatsa, markalı ayakkabı olması gerekmez.

Kaliteli ürünler hem cilt sağlığı hem de ayak şekli açısından için çok özenli olmak açısından size hizmet vermektedir.

Sağlığınızı tehdit eden, sağlığınızı bozan, ağrı veya diğer sendromlara neden olan ayakkabılardan uzak durun. Ayrıca günlük hayatta kullanmayınız.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds