Kadın Çizmesi 2

Kadın çizmesi konusunda çeşitlilik harika olsa da hangi tarzın ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu ve iyi göründüğünü bulmak en bilgili modacıların bile akıllarına durgunluk verebilir. Hangi çizmeleri satın alacağınızı seçme kılavuzumuz doğru çifti seçmenize yardımcı olacaktır.

Doğru Kadın Çizmesi Nasıl Seçilir

Kadın çizmesi, dekolte bilekli botlardan göz alıcı diz yükseklikleri ve pratik kış kar botlarına kadar çok çeşitli stillerdedir.

Başlamanıza yardımcı olmak için, işte kadınlar için en popüler kadın çizme markaları türlerinin hızlı bir incelemesi. Onları ne zaman giyebileceğiniz ve en iyi nasıl kullanabileceğiniz konusunda sizinle konuşacağız.

Bilekten çizmeler

Bilekten botlarının bileğinizde durduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu, ayak bileğinin hemen altında, ortasında veya üstünde durabileceklerini söyleye biliriz. Bilekten botlar ayrıca düz veya alçak, orta veya yüksek bir kadın çizme topuklu olabilir. Bilekten botların çoğu çeşitli şekilde giyilebilir.  Bir etek veya elbise ile skinny kot pantolonlarda olduğu kadar iyi görünebilir.

Diz Üstü Çizmeler

Dizin hizasını geçen bu Kadın çizmesi bölüme girer. Çıkarmak zor olabilir, ancak doğru kullanımda ultra şık görünürler. Çarpık bacaklarla kutsanmadıkça düz diz üstü çizmelerden kaçınmak gereksizdir.

Buzağı Çizmeleri

Buzağı botları, ayak bileği botlarından daha yükseğe oturur ve sundukları koruma açısından diz boyu botlara yaklaşır (bu, özellikle sert malzemeden yapılmış düz topuklu bir isterseniz, kış için harika oldukları anlamına gelir.

Kama Çizmeler

Bu Kadın çizmesi, herhangi bir topuklu ayakkabı gibi, genellikle daha ince bir topukla olan rahatsızlık hissini vermeden yükseklik katan, kama topuklu botlardır. Çoğu bot stili, kama topuklu çeşitlerdedir.

Chelsea Çizmeler

Chelsea botları, geçmişi Viktorya dönemine kadar uzanan bir tür bilekten bottur ve evet, adını zengin Londra ilçesinden almıştır. Chelsea botları birbirine yakışır ve her iki tarafında farklı elastik bir panele sahiptir. Geleneksel olarak botlar düzdür ancak topuklu varyasyonlar da artık çok popülerdir.

Biker Botları

Başlangıçta motosikletçiler için tasarlanan biker botları, uzun zamandan beri temel bir moda parçası olmuştur. Sıcak ve sağlamdırlar, kış için çok iyidirler, ancak en ağır biker botlarının bile oldukça rahat olacağını unutmayın (kot pantolonlar, taytlar ve etekler, hatta elbiseler dahil çoğu giyim eşyası için harika olurlar).

Kar Çizmesi

Adından da anlaşılacağı gibi kar Kadın çizmesi, karda ayakları sıcak ve kuru tutmak ve buzlu koşullarda tutuş sağlamak için tasarlanmıştır. Kar botları modadan çok işlev için üretilirken şık görünebilirler. Skinny kot pantolon veya çok soğuk değilse tozluk veya tayt ve etekle eşleştirmeyi deneyin.

Binicilik Çizmesi

Binicilik botları, başlangıçta çok özel bir amaç için tasarlanmış başka bir klasik stil. Genellikle diz altına otururlar ve biker botları gibi soğuk aylarda giymek için idealdirler. Binicilik Kadın çizmesi giyildiğinde dar kot pantolon, tozluk, tayt veya mini etekle harika görünecektir.

Hangi Çizmeleri Seçmeliyim?

Sizin için en iyi Kadın çizmesi seçimini yaparken vücut hatlarınız, onları nerede giymek istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu dikkate almanız önemlidir. Örneğin, günlük kış giyimi için yüksek topuklu bir kadın yağmur çizmesi veya ofiste bot giymek istiyorsanız muhtemelen biker botları seçmelisiniz.

Minyon Kadınlar İçin Çizmeler

Boy ekledikleri ve bacağınızı uzattıkları için topuklu Kadın çizmesi size en uygun olacağını öğrenince muhtemelen şaşırmayacaksınız. Bununla birlikte, bir çift kışlık bot arıyorsanız, düşük topuklu ayakkabıların çok daha pratik olduğunu unutmayın.

Minyon kadınlar Bilekten kadın kovboy çizmesi konusunda dikkatli olmalıdır (özellikle topuklu iseler). Onları giyebilirken, bileğinizin yanlış kısmında duran botlar bacaklarınızı kesebilir ve onları bodur gösterebilir. Bileğinizi saran ve ayak bileğinin tam ortasında veya bir inç kadar üzerinde duran botları seçin. Alternatif olarak, önü kesik olan bir kadın çizme bot seçin (bu, bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar).

Diz boyu çizmeler, pek çok minyon kadının kaçındığı, ancak kaçınmaması gereken başka bir stildir. Her zaman olduğu gibi, topuklu botları ve kısa elbise, etek veya şortlu bir takım seçin (giysileriniz asla botların üstüne binmemelidir).

Uzun Kadınlar İçin Çizmeler

Uzun ve zayıfsanız, bot söz konusu olduğunda büyük ikramiyeyi yakaladınız her şeyde iyi görünmelisiniz. Bir çift diz üstü çizme deneyin uzun, ince bacaklara sahip değilseniz, çıkarması en kolay stil değildir.

Geniş Ayaklar İçin Çizmeler

Genel bir kural olarak, geniş ayakları olan kadınlar, sivri uçlu botların yanı sıra toka veya kayış gibi ayağın görünümünü genişletebilecek dekoratif detaylardan kaçınmalıdır (özellikle ayak tabanına yakın oturuyorlarsa).

Geniş Baldırlar İçin Botlar

Söylemeye gerek yok ki geniş baldırları olan kadınlar, elastik köşeli (Chelsea çizmelerinde görülen detay) veya esnek malzemelerden yapılmış botların daha kolay ve daha rahat olduğunu göreceklerdir. Bağcıklı botlar da ekstra hediye sunabilir. Baldırlarınızın görünümünü inceltmek istiyorsanız, baldırınızın en geniş kısmına oturan botları saran kayışlardan veya botlardan kaçının.

İnce Baldırlar İçin Botlar

Baldırları zayıf olan kadınları kıskanmak kolaydır, ancak iş bot satın almaya geldiğinde sandığınızdan daha sorunlu olabilir.

Esnek malzemeler genellikle iyi bir bahis. Geniş bir baldıra uyacak şekilde esneyebildikleri için oldukça zayıf olma eğilimindedirler. Alternatif olarak, bir toka veya bağcıkla sıkılabilen botları arayın.

Kış İçin Doğru Kadın Botları Nasıl Seçilir

Kışlık Kadın çizmesi satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, onları giymeyi beklediğiniz koşulların ciddiyeti olacaktır.

Çoğunlukla kapınızdan arabaya ve arabanızdan ofise yürüyecekseniz, sizi sıcak ve kuru tutacak her şey örneğin kaliteli bir bilekten veya diz boyu çizme yeterli olacaktır.

Biraz daha yürüyecekseniz ve sizin bölgenize kar düşme ihtimali varsa, güçlü bir tutuşa sahip su geçirmez yağmur çizmesi seçtiğinizden emin olun. Daha da iyisi, bir çift yürüyüş botuna veya kar botuna yatırım yapın. Minimum kar yağışı alan bölgeler için düşük bir ayak bileği iyi olmalıdır. Çok uzakta kuzeyde yaşıyorsanız ve derin kar yağışı bekliyorsanız, ayak bileğinizin yukarısında biten veya baldırlarınızda duran kadın kar çizmesi seçin.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds