Kadın Botlar

Kadın botlar ilk bakışta ne isterse satın alan dürtüsel bir kadınsanız, muhtemelen aşağıdaki listede en sevdiğiniz botlardan birini bulabilirsiniz. Ancak alışveriş yaparken daha sistematik bir yaklaşım izlerseniz, sizin için en uygun botları seçmenin son adımı topuk ölçüsüne karar vermektir. Topuk ölçüsüne göre sınıflandırılan başlıca bot türleri şunlardır.

Stiletto Çizmeler

Bu tür kadın botlar, orta büyüklükte veya gerçekten uzun olabilen ince ve ince, kalem topukludur. Bunun gibi şık topuklu botlar, elbiseler, pantolonlar, etekler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kıyafetlerle uyumludur. Spor stiletto topuklu kadın bot tarzı ile kendinizi harika hissedebilirsiniz.

Düşük Topuk (Chelsea) Çizmeler

Chelsea türü kadın botlar alçak topuk ve platform tarzı bir topuğa sahiptir. Chelsea botları, sıkıca oturan ve yanlarında esneklik ve kullanım kolaylığı sağlayan bir elastik içeren, tanınmış bir alçak topuklu bot türüdür. Bu tür botlar, dışarıdaki tüm çalışan bayanlar için sahip olması gereken bir şey.

Kama Çizmeler

Hiçbir şey kama topuklu giymekten daha şık ve daha rahat olamaz ve bu tür kadın bot çizme ile kısa sürelerde çarpıcı görünmekten bahsedin!

Diğer Bot Türleri

Genellikle deri veya süetten yapılan saçaklı türde kadın bot modelleri, yanlarda asılı şeritlerden oluşur. Bu botlar, şık bir stil sporu yapmak için iyi bir seçimdir.

Çizme şeridi boyunca ilerleyen bu türe bağcıklı kadın botlar denir. Bunlar genellikle diz boyu gelir ve çeşitli kıyafetlerle iyi bir şekilde eşleşir.

Oxford Çizmeler

Oxford botları, ayak kapağındaki delikli tasarımla birleştirilmiş farklı ayakkabı bağlarıyla ayırt edilir. Onları pantolon veya etekle giyin - her iki şekilde de bir açıklama yapacaklar!

İdeal bir çift kadın botlar satın almanın ilk adımı, hangi uzunlukta spor yapmak istediğinize karar vermektir.

Diz Üstü Çizmeler

Bu kadın bot ayakkabı türü en uzun bot modellerindendir. Çünkü diz üstüne kadar ulaşan en uzun boyda bir botun bacağı tamamen örten tarzına sahiptirler. Genellikle aşırı soğuk bölgelerde yaşayan kadınlar için en çok tercih edilen kışlık ayakkabılar çünkü en fazla sıcaklık ve korumayı sağlıyorlar. Daha hafif malzemeden yapıldıkları için uyluk çizmeler, sıcak mevsimlerde de giyilebilir.

Bu tür diz boyu çizmeler, sıradan bir adamın çizme söz konusu olduğunda sahip olduğu imaja en iyi şekilde uyar. Bilek üstü uzunluğundaki botlardan daha uzun olan diz boyu botlar dizinize kadar uzanır. Bu botlar skinny jean pantolonlara giyilebilir ancak çoğu kadın son derece şık ve şık görünmek için kısa eteklerle spor yapmayı tercih eder.

Ayaklarınızı örtmenin yanı sıra bacaklarınızı örten kadın botlar için diz hızasında botlar önerilir. Bu botların normalde giyip çıkarırken kolaylık sağlamak için önünde veya yanlarında bir fermuar bulunur. Bazı baldır uzunluğundaki botlarda fermuar yerine düğmeler veya bağcıklar olabilir.

Bilek hızasında botlar adından anlaşılacağı gibi ayak bileği dahil ayağınızı kaplar. Ayak bileği uzunluğundaki botlar genellikle süet veya kadifeden yapılır ve genellikle platform topuklu olarak gelir. Chelsea tarzı üretim yapan kadın bot markaları en sık satışı yapılan ayak bileği uzunluğundaki bot türü olduğunu söylemişlerdir.

En azından baldırın ortasını örten geleneksel botların tam tersi, ayak bileği altı botlar, ayak bileğinin altında biten düşük bilekli bir ayak kılıfına sahiptir. Normalde onları spor ayakkabılardan, normal topuklu ayakkabılardan ve bot kayışından ayırmak için yüksek topukluları ve kapalı parmakları vardır. Dahil olan herhangi bir önyükleme. Bu botlar genellikle uzun kot pantolon veya pantolon ile giyilir.

Malzemeye Göre Farklı Tür Botlar

Kadife kadın botlar stil ve zarafeti yansıtır ancak kaba kullanım için tavsiye edilmez. Bunun nedeni, toz ve kirin kadife işaretlemesinin hızlı olmasıdır ve bu lekelerden kurtulmak oldukça zor bir görev olabilir. Bu ayakkabıları giyerek engebeli arazilerde yürüyüşe çıkmadığınız veya yürümediğiniz sürece kadife çizmeler her kadının sahip olması gereken bir şeydir.

Sofistike ve zarif görünümleriyle, bir etkinliğe geç kaldığınızda kurtarıcınız olabilirler ve doğru kıyafeti dikkatlice seçmek için çok fazla zaman harcayamazlar. Ayrıca farklı türde kadın bot fiyatları malzemesine göre değişecektir.

Deri çizmeler

Deri botlar duruş ve zariflik için dikkatlice üretilir. Bu şık kadın botlar, tüm dünyada d kadınlar arasında en popüler bot türlerinden biri değil, aynı zamanda bu ayakkabıların en eski türlerinden biridir.

Bu botların bu tarihi popülariteye ulaşmasının bir başka nedeni de malzeme nedeniyle gerçekten dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıdır. Ayrıca, deri botların temizlenmesi ve bakımı son derece kolaydır.

Deri çizmelerinizin üzerine yanlışlıkla çay veya su dökseniz veya bir su birikintisine girseniz de bu ayakkabıları temiz ve ıslak bir bezle silin yepyeni olacaklar.

Süet Çizmeler

Süet, bir şekilde zımpara kağıdına benzeyen (dokunması pürüzsüz olması dışında) yumuşak ve kadifemsi bir malzemeyi ifade eder. Süet temelde modifiye edilmiş bir deri türüdür ancak düz deri kaplamalardan daha lüks ve abartılı görünür. Süetten yapılmış botlar hem resmi hem de gündelik olaylarda güzelliği ve zarafeti çağrıştırdığı için iyi gider.

Polar Astarlı Çizmeler

Bu kadın botlar, ayakkabının iç duvarları boyunca yumuşak ve pelüş, kürk benzeri bir astara sahiptir. Polar astarlı botlar daha yaygın olarak UGG olarak bilinir, ancak daha sonra temelde bir Avustralya şirketi tarafından piyasaya sürülen yün astarlı botlar için bir genel adıdır.

Bununla birlikte, modern yün astarlı kadın botlar sık tercih edilir. Son derece şık ve süper rahat olan bu rahat botlar, kış aylarında karla kaplı patikalarda yürümek söz konusu olduğunda bir kadının en iyi arkadaşıdır. Bu sevimli ayakkabıları, cilde oturan kot pantolon ve bol bir süveter ile giydiğiniz taktirde size ne kadar yakıştığını göreceksiniz.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds