Kadın Bot Modelleri 2019

Kadın Bot Modelleri 2019

Kadın bot modelleri 2019 yılında olduğu gibi bu sene de birbirinden farklı tarzla vitrinlerde yer alıyor. Modanın günümüzde bu kadar yorumlanması, farklı tarzları barındırmasının sebebi de bilindiği üzere her geçen gün nüfusun artması ve bu sayede çeşitliliğin artmasındandır.

Kışlık Bot Seçimi

Kadın bot modelleri 2019 yılında birbirinden farklı parçaların çıktığı bir sezona imza atılmıştır. Bu özel ve tasarım botları seçmek kadar, günlük botlarınızın doğru seçimi de sizin için oldukça önemli olmalıdır.

“Kışlık kadın botları nasıl seçilir” sorusu, kış da kendini iyice hissettirirken herkesin ağzında. Kış hazırlığı aslında sonbaharda başlar. Sıcak ve rahat bir kış için herkes ihtiyaçlarını önceden tamamlar. Bunlardan biri kışın vazgeçilmezi olan botlardır. Peki rahat, şık ve sıcak bir kış için kadın bot modelleri nasıl seçilmeli? Bu botlar kışın sizi sıcak tutabilir mi? Öyleyse cevap arayışlarına başlayalım.

Kışlık Bot Nasıl Seçilir?

Öncelikle kışlık kadın bot ayakkabı seçimlerinizde, botunuzun asla su geçirmiyor olmasına özen göstermelisiniz. Seçimlerinizin bu yönde olması sizi yağmur ve çamur gibi kışın en bilindik sorunlarından koruyacaktır. Yüksek tabanlı bir kadın bot seçerseniz, bu olası problemlerden kendinizi ve ayaklarınızı daha iyi koruyabilirsiniz. Kaymaz tabanlı botlar da kar ve buz tutmuş yollarda sizi güvenli yürüyüşler yapmanıza olanak sağlar.

Eğer, kar yoğunluklu bölgelerde yaşıyorsanız özellikle kaymaz tabanlı kadın bot markaları da tercih edebilirsiniz. Kadın bot modelleri 2019 yılında kaymaz tabanlı birçok modelle karşımıza çıktı.

Terletme karşıtı ayakkabılar da ayak sağlığı ve ayak kokusu problemlerinin büyük oranda önüne geçecektir. Hava alışverişi sağlayan botlar tercih etmeniz bu konuda önemlidir. Aksi takdirde mantar ve cilt problemleriyle karşılaşmanız oldukça mümkündür.

Bot seçiminde diğer bir öneli husussa botunuzun hafif olmasıdır. Ağır botlar ayaklarınız ve bacaklarınızda ağrıya sebebiyet verebilir. Bazı botlar giyim açısından oldukça zorlayabilir, bu yüzden kolay giyilebilir botlar seçmeniz size kısmi bir zaman kazancı sağlayacaktır. Çok vakti olan insanlardan değilseniz, kolay giyilebilir bir bot seçmeye dikkat etmeniz sizin için iyi olacaktır. Kadın bot modelleri 2019 sezonunda fermuarlı botlar ön plandaydı.

Deri Bot Bakımı Nasıl Yapılır?

Sonunda özenle seçtiğiniz ve çok para ödediğin botları giymeye başladınız ve 2-3 kez giydikten sonra muhtemelen hiç beklemediğiniz gibi kirlendi. Moralini bozacak bir şey olmadığını herkesin başına gelebilen bir durum olduğunu hatırlatmak isteriz. Deri ayakkabıların temizlenmesi, birkaç ürüne ihtiyaç duyulmasına rağmen sandığınızdan çok daha kolaydır.

Yapmanız gereken ilk şey, hafif nemli bir bez alıp ayakkabının üzerindeki fazla kir ve tozu temizlemek. Ardından, bir ayakkabı temizleyicisi ve temiz bir bez alın, spreyi ayakkabının üzerine sıkın ve ayakkabıyı temizlemek için oval hareketler kullanın. Nazik hareketlerle temizlediğinizden emin olun.

Çok fazla bastırmak deriye zarar verebilir veya derinin boyasını silebilir. Deri çizmeler temizlikten sonra doğal yağını kaybedebilir. Bu nedenle temizlik aşaması bittikten sonra deriye uygun ayakkabı cilası kullanmanız gerekir. Kadın bot modelleri 2019 senesi deri botlarda büyük indirimlerin yapıldığı görülmüştür.

Deri Bakımında Cilanın Önemi

Ayakkabı cilası derinin yağlanmasını sağlar ve deriyi dış etkenlerden ve kirden korur. Kış için, su veya çamurdan gelecek zararı önleyecek bir renk seçmek önemlidir. Ayakkabı cilası seçerken botunuzun rengini de seçmek önemlidir. Belirli bir renkte değilse ve doğal deriden yapılmışsa daima doğal ayakkabı cilası kullanın. Fırçalayarak deri üzerine iyice dağıtın ve deri çizmeleriniz ilk günkü gibi parlasın. Bunu her yıl başı ya da sonunda yapmanız tavsiye edilir. Botlarınız böylece kışa hazır olur.

Süet Bot Bakımı

Kadın bot modelleri 2019 senesi süet model ayakkabılar oldukça moda olmuştu. Çeşitli yerlerden alabileceğiniz süet su itici bir sprey kullanarak süet ayakkabılarınıza kolaylıklar bakım yapabilirsiniz. Botlar işlemden önce ıslanırsa nemini almaya özen gösterin. Kiri ve kusurları gidermek için botları süet bir fırça ile bir kez fırçalayın. Gardırobunuzda tozlanmayacak şekilde doğru bir şekilde saklayın. Sezon dışında, toz birikmesini ve solmasını önlemek için botlarınızı serin ve koyu renkli bir toz torbasında saklayın. Kadın bot fiyatları canınızı sıkmasın istiyorsanız, satın aldığınız botunuza iyi bakmak onu uzun ömürlü yapmaya yarayacaktır.

Süet Bot Tamiri ve Onarımı

Su hasarın bölgeyi silin ve kuruduktan sonra süet fırçayı etkilenen bölgeye dairesel hareketlerle nazikçe sürün. Bu, renk değişikliğini düzeltmeye yardımcı olacaktır. Sıkıntılı bölgeyi dairesel hareketlerle ovalayın; nemli bir sünger ve süet fırça arasında geçiş yapın.

Bu gibi evde onarım teknikleri işe yaramazsa, ayakkabı tamiri için botunuzu götürebilirsiniz. Ayakkabıcıdan mevcut ince deri tabanlara dayanıklı kauçuk tabanlarla botunuzu sağlamlaştırmasını isteyebilirsiniz.

Yürüyüş Botlarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadın bot modelleri 2019 yürüyüş botları yeni modellerle vitrinleri doldurmuştu. Gelelim yürüyüş botlarının temizliğinin nasıl yapılması gerektiğine. Yürüyüş sonrası botlarınıza bulaşan çamur kurumadan botlarınızı temizleyin.

Yumuşak bir diş fırçası (kullanmadığınız) ve su yeterli olacaktır. Ilık su daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur. Çamur kurudukça ciltteki tüm nem ve yağı emerek cildi çatlatır. Bu yüzden çamuru kurumadan temizlemeniz çok önemlidir. Yürüyüşten sonra, iç tabanı ve ipleri ayakkabılardan çıkarın. Bu, kurutma sürecini hızlandırır, küf ve koku riskini azaltır.

Çizmeleri, çabuk kurumaları için herhangi bir ısı kaynağının yakınına yerleştirmeyin. Oda sıcaklığında kurumaları gerekir. Isı kaynağının yanına koyduğunuz ayakkabı ve botların tabanı kopar, aynı zamanda deri yırtılır ve küçülür. Botlarınız suyla temas ettiğinde damlamaz veya kaymazsa, su geçirmezliklerinin azaldığı anlamına gelir. Kadın bot modelleri 2019 senesinde aldığınız bir yürüyüş botunuz varsa ve bu gibi sorunlar görülüyorsa, garanti belgenizin devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds