Kadın Bot Greyder

Kadın Bot Greyder

Kadın bot greyder markası, diğer birçok kadın ayakkabı üreticisinden farklı olarak size kalite ve uygun fiyat garantisi vermektedir. 

Botun Tarihi

Botların tarihi M.Ö. 15.000'e kadar uzanıyor. İlk olarak deriden çizmeli bir adam ile kürkten çizmeli bir kadının yan yana durduğu resimde görülmüşlerdir. Belki de çizmelerdeki en keskin resim MÖ 1000 yılına kadar uzanıyor. Orada, Güney Sibirya'dan İskitler, kürk bacaklı basit deri botlar giydiler. Çizmeler ince deri kayışlarla sabitlendi.

Yunan adasındaki Minosluların yetenekli zanaatkârlar haline gelmek için çizme yapımını geliştirmeleri M.Ö. 3000 yılına kadar dayanmaktadır. Tarihsel olarak bot giymenin amacı ayakları ve bacakları korumaktı. Bugün aynı amaca hizmet ediyorlar, ancak gerçekte, modern botlar daha moda bir deyim haline geldi.

"Bot" kelimesini duyduğunuzda aklınıza gelen tipik görüntü, ayaklarınızı ve ayak bileklerinizi örten ve baldırlarınıza (veya dizlerinize) uzanan ayakkabılardır, ancak bugün raflarda birçok bot stili vardır. Kadın bot modelleri erkek modellerine göre daha çok rağbet görmektedir.

Botlar Hakkında Bilmemiz Gereken Anahtar Kelimeler

Ayakkabılar ve botlar neredeyse aynı parçalara sahiptir. Önce temel bölümlere bir göz atalım:

Taban: Bu, ayakkabının iç taban, orta taban ve dış taban olmak üzere üç parçaya ayrılan tabanıdır.

Üst: Bu, tabanın üstündeki ayaklarınızı şekillendiren kısımdır.

Brogueing: Bu, çoğu botta bulunan bir stil biçimidir. Sadece moda amacıyla ayakkabının derisine oyulmuş küçük delikler görülebilir.

Açık Bağcık: Kabinin tipine bağlı olarak boğazı bağcıklarla birleştiren kısımdır.

İç taban: Bu, ayaklarınızın dayandığı ince kaplamadır.

Topuk: Bu, ayakkabının yükselmeyi sağlayan arka kısmıdır. Metal veya kauçuk gibi farklı malzemelerden yapılmıştır.

Boot Shaft: Aşil tendonunu veya ayak bileğini yastıklayan bir dolgu.

Açma Kolu: Kabinin açıklığına takılan küçük bir deri halka, böylece kullanıcının botları kolayca çekebilmesi.

Mahmuz Sırtı: Çoğunlukla kovboy çizmelerinde bulunan bu kısım, topuğun tepesinden çıkan küçük bir çıkıntı oluşturur. Metal mahmuzun topuğa düşmesini durdurur ve attan inerken veya binerken yardımcı olur.

Bot Yapabilmek İçin Kullanılan Malzemeler

Bot yapabilmek için kullanmamız gereken, ayakkabı yapımında da kullanılabilen ortak çeşitli malzemeler mevcuttur. Kadın botları için birçok tercih sunulmaktadır.

Deri

Deri botlar yağmur, karda veya çamurlu alanlarda yürürken rahatsızlık vermediğinden, dayanıklılığıyla bilinen deri, bot kullanıcılarının ilk malzeme tercihidir.

Naylon

Naylon, hem süper hafifliği hem de nefes alabilirliği ile bilinir. Bu iki özelliği sunan botlar arıyorsanız naylon botları tercih edin.

Silgi

Son derece rahat olmalarının yanı sıra, lastik çizmeler suya dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Lastik çizmeler yağmurlu günler için mükemmel bir seçimdir.

Duralon

Kışlık botlar genellikle duralondan tasarlanır. Bu tür botlar,% 100 PVC'den yapıldığı için yıllarca giyilebilir.

Yün

Yünden yapılan botlar, soğuk mevsimde sıcak kalmanıza yardımcı olan ünlü kış ayakkabısıdır.

 Botlar İçin Topuk Türleri

Kadın bot modelleri için belirlenen çeşitli topuk türleri mevcuttur.

 Yüksek Topuklu Botlar

Yüksek topuklu kadın bot modelleri seçerek daha çekici (ve daha uzun!) Görünün. Katılacak bir parti veya eğlenceli bir buluşma varsa, bu topuklu ayakkabılar her zaman kadınlar için tercih edilir.

Blok Topuk Botlar

Bu kadın bot çizme modeli sadece şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda daha ince topuklu sporculardan çok daha rahat ve daha güvenli olan sağlam topuklu ayakkabılara sahiptir. Artı, ön ayağındaki baskıyı alıyorlar. Kadın bot greyder

Küba Topuklu Botlar

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilen Küba topuklu botlar tipik olarak kısa ila orta boylu ve sağlam bir topukludur.

Geniş-Topuklu Botlar

Bu tip botlar, eni alt yarısına doğru genişleyen ince bir tabana sahiptir. “Flared” topuklu botlar 1970'lerde popüler oldu ve hala güçleniyor.

İnce Topuk Botlar

Bu seksi botlar, şımarık ve cesur taraflarını kanalize etmeyi seven kadınlar için harika bir seçim. Kurşun kalem kadar ince topuklu ayakkabılarından dolayı, sadece cesur yürekli kadınlar tarafından sarsılabilirler.

Erkek ve Kadın Bot Çeşitleri

Çizmeler, stillerini tamamen oluşturabildikleri veya bozabildikleri için kişinin takımının önemli bir unsurudur. Belirli bir durum için yanlış bir çift çizme giymek sizi en kötü giyinenler listesinin başına getirebilir. Kadın bot markaları özellikle bu çeşitliliği korumaya çalışır. Ayrıca zarafetinizi de korumak için, her erkek ve kadının aralarından seçim yapabileceği en popüler ancak şık bot türlerinden bazılarını not ettik. Kadın bot greyder markasına ait de birçok model bulabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız liste;

Chelsea Botları

Ayak bileği uzunluğundaki botlar olarak da bilinen Chelsea botları, zamansız Viktorya dönemine kadar uzanan en eski ayakkabı tarzıdır. Bu botlar yüzyıllar önce gelmesine rağmen, hala şimdiye kadarki en çok aranan botlardan biri olmaya devam ediyor. Hem erkekler hem de kadınlar, farklı tonlarda ve tasarımlarda mevcut olan çeşitli Chelsea botları bulabilirler. Kadın bot ayakkabı modelleri günümüzde daha çok ilgi görmektedir.

Yürüyüş Botları

Bu botları kar botu olarak da kullanabilirsiniz. Kış mevsimi geldikçe, en güvenilir ve rahat kar botlarımız için gardırobumuzu karıştırmamız doğaldır. Yürüyüş-kar botunuz yoksa endişelenmeyin, en yakın ayakkabı mağazasına gidin ve şimdiye kadarki en iyi spor kıyafetleri alın. Kadın bot greyder markası bizlere birçok kar botu modeli sunmaktadır.

Biniş Botları

Bu tür botlar başlangıçta ata binme amacı için tasarlanmış olsa da günümüzde, gündelik kıyafetlerle şık bir şekilde eşleştiriliyorlar. Açıkçası, binicilik botları sadece işlevsel botlardan günlük, rahat bir görünüm için modaya uygun botlara kadar çok yol kat etti. Kadın bot greyder markasına ait bu tarz modeller bulunmamaktadır.

Kama Botlar

Yakında herhangi bir zamanda katılacak resmi bir akşam varsa, bir açıklama yapmak için ışıltılı kama botlarına yaslanabilirsiniz. Keskin cesur bir ruh halindeyseniz, siyah parlak deri kama botları tam size göre. Kadın bot greyder markasında bu tarz botlara benzer tarzlarda seçim yapabilirsiniz.

Kovboy Botları

Ülke şarkıcılarından Hollywood yıldızlarına, moda blogcularına ve halktan kişilere, herkesin bir noktada gardrobunda gösterişli kovboy çizmeleri bulunur. Söylemeye gerek yok, bu destansı botlar bir gardırop elyafı ve dışarıdaki modaya uygun herhangi bir kişinin dolabına harika bir katkı sağlar. Kadın bot greyder markasına ait kovboy botları bulunmamaktadır, ancak uzun formda botlar ile istenilen şıklığı yakalayacaksınız.

Yağmur Botları

Genellikle yağmur botları, yağmura dayanıklı bir dış kısımdan (kauçuk) yapılan ayak bileği veya diz boyu botlardır. Bu botların kötü hava koşulları nedeniyle kesinlikle kısıtlandığı bir zaman vardı, ancak bu günlerde bunlar büyük bir moda ifadesi olarak yaygın kullanılır. Kadın bot greyder markasına ait birçok yağmur botu bulunmaktadır ve sizin için uygun fiyata ve kaliteye sahip farklı modeller arasından seçim yapmanız gerçekten zor olacak.

Mühendis Botları

Bu tür botlar II. Dünya Savaşı'ndan önce geliştirilmiş olsa da, günümüzün modern zamanlarında da geçerlidir. Bu koruyucu botların şimdiye kadarki en popüler botlar olarak nasıl kaldığını anlamak zor değil. Kadın bot greyder markası bu tarzda botlar üretmektedirler ve gönül rahatlığıyla size uzun yıllar kullanım garantisi verecekler.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds