Kadın Bot Çizme

Kadın bot çizme modelleri kadınlar için en sevilen kışlık ayakkabılardan biridir. Sıcak, rahat ve çok modaya uygun tarzda birçok model vardır. Ama bu ayakkabıların kökeninin 17. yüzyıla kadar uzandığını ve kadınların 60 yıldan daha kısa bir süre önce giymeye başladığını biliyor muydunuz? Bu dönemde sadece modeller değil, botların kullanım amacı da değişti.

Kadın Botlarının Kısa Tarihi

Örneğin sandaletler 4.000 yıldan fazla bir süredir insanlık tarafından biliniyor, kadın bot çizme ilk 17. yüzyıldan geliyor. Bu yüzden bu ayakkabılar dayanıklı, deri kaplı, zorlu arazileri geçmeye uygun, askerler tarafından giyilirdi. Daha sonra ata binmek için diz botları kullanıldı.

Bunu Biliyor Musun?

Birkaç santimetre yüksekliğinde topuklu botlar, etriyelerde ayaklara iyi bir destek sağlamalıydı. Bu ayakkabılar en ucuzu olmadıkları için sosyal statünün göstergesi oldu ve dünya savaşları sırasında yüksek rütbeli askeri komutanlar tarafından giyildi. Aynı dönemde, ilk kez kadınların ayağında da göründüler, ancak yalnızca çeşitli arazilerde hareketi kolaylaştırmak zorunda olan pratik kadın bot çizme rolünde göründüler.

Kadın Botlarının İlk Adımları

Bu tür kadın bot çizme türü ayakkabılar, yirminci yüzyılın 60'lı yıllarında, yani yeni dönemlerin gelişiyle kadınlar için basit yardımcı ayakkabılardan daha fazlası haline geldi. Kadınlar sadece mini etek giymekle kalmayıp, erkek gardırobundan esinlenerek birçok unsuru, avangart pantolon ve botlarla giymeye başladı. Bu ayakkabıların hayranı, zamanın Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk hanımı Jackie Kennedy idi. Kendini sadece at pistinde değil birçok yerde kadın bot modelleri kullandı.

Bununla birlikte, kadın modasında bu ayakkabıların gerçek patlaması 1990'larda oldu. Stilistler giderek daha fazla malzeme, renk ve tasarım kullanmaya başladı. Diz üstü botlar, yüksek topuklu modeller ve diğer şeylerin yanı sıra pop yıldızları sayesinde bu sezon da moda olan kadın bot çizme için beyaz renkleri giderek daha popüler hale geldi!

Botlar Nasıl Giyilir?

Şu anda bu ayakkabılar sadece pratik değil, aynı zamanda en son trendlere de giriyor. Kadın bot ayakkabı modelleri artık kış kıyafetlerinde neredeyse zorunlu bir konumdadır. Şık deri botlar daha resmi bir görünümü mükemmel bir şekilde tamamlarken süet olanlar her gün için ideal olacak. Üstelik bu ayakkabılar sadece kışın giyilemez onların yardımıyla ilkbahar ve yaz sezonunda bile ilginç kıyafetler yaratabilirsiniz. Kadın botlarının geniş ürün yelpazesini keşfedin, sizin için ayakkabı olduğunu göreceksiniz.

Kadınlar İçin Mükemmel Bot Modeli

Her giysi parçasında olduğu gibi, aynısı ayakkabılar için de geçerlidir. Doğru kesim vücudu düzleştirir ve sorunlu bölgeleri gizleyebilir. Ancak bu özellikle kadın bot çizme için daha çok geçerlidir.

Kışın botlar en sık tercih edilen ayakkabıdır. Yelpazesi çok büyüktür, Chelsea'den ayak bileği botlarına ve Overknees'e. Ancak ayakkabı cennetinde kadınlar çok çabuk baştan çıkarılmamalıdır. Çünkü her bot size uymaz, doğru ayakkabı, oranları görsel olarak olumlu bir şekilde bile değiştirebilir.

Kısa Bacaklar İçin

Uzun, ince bacaklı kadınlar neredeyse her şeyi taşıyabilirken, kısa bacaklarınız varsa, daha uzun botlar yarım botlardan daha iyidir. Kadın bot çizme çünkü bacağı görsel olarak kısa gösterirler.

Daha Uzun Bacaklar İçin Sivri Botlar

Sivri botlar bacağın daha uzun görünmesini sağlar. Bu tür kadın bot modeller kısa kadınlar için idealdir. Bununla birlikte, yuvarlak başlıklardan kaçınmalısınız. Kare uçlu kadın botları her beden ölçüsüne uygundur. Uzmanlar şöyle açıklıyor: "Sıklıkla bloklu bir topukları vardır, baldrın yakınında uzanırlar ve biraz daha yüksekte kesilirler".

Özellikle pantolonlarla iyi görünüyorlar. "Pantolon hala çizmelerle aynı renkse, bacağı optik olarak esnetecektir." Topukla da biraz hile yapabilirsiniz. Schulz, "Platform, blok ve kama topukların görsel olarak uzatma etkisi var" diyor. İnce baldırları olan minyon kadınlar, ince topuklu güzel bir bacak alırlar.

Daha Büyük Bedenler İçin Renk Uyumlu Kıyafetler

Vücut aynı zamanda tonlu kıyafetlerle görsel olarak gerilir.  Renkler figürü düzleştirmelir. Renk araları yaratmak yerine sakin renklerle oynamayı tavsiye edilir. Bej bir kıyafet kahverengi botlarla, siyah yün pantolonlarla gri pantolonlarla uyumludur. Şapkayı ayakkabının tonunda alırsanız, uyumlu bir genel resim de yaratmış olursunuz. Kadın bot markaları çeşitli kombinler için birçok model üretirler. Siz de kendi sevdiğiniz kombinleriniz için çeşitli ayakakbı modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca ayakkabı seçimi yaparken renk geçişlerine de dikkat etmeyi unutmayın.

Süet ve Daha Yüksek Çizmeler

Kadınlar için çizmeler bacağı çok fazla sıkmamalıdır. Streç çizmeler kadınların bacakları için çok sıkı olabilirler. Daha kalın bacak yapısı olan kadınlar, özellikle akşamları streç tarzda çizme giydiklerinde, sabah bacaklarında şişkinlik hissedebilirler. Süetten yapılmış modeller, pürüzsüz deriden yapılmış botlardan daha kolay genişleme ve daha iyi iç içe geçme avantajına sahiptir. Elbette diğer bir alternatif de bağcıklı botlardır.

Güçlü baldırlarınız varsa, ayak bileğinize kadar uzanan ayak bileği botları da giyebilirsiniz. Caspary-Gallus, "Körükler buna çok yakışıyor" diyor. Çizme daha kısaysa, skinny jeanler onunla iyi gider. Sadece uzunsanız bir etek seçmelisiniz diye ekliyor. Şu anda popüler olan, dize kadar inen ve alt kısmında fermuar bulunan slip-on botlar da uygundur. Düz bir çizgi ve çoğunlukla çizme ile aynı şekilde kaplanmış düz bir topuklu modeller son yıllarda daha çok tercih edilmiştir. Bu tür modeller, kalın bacak yapısına sahip olan kadınlar tarafından da giyilebilir. Pantolon, A-line etek veya mini etekle de ayrıca çok yakışırlar.

Her bot her kadına yakışmaz. Ancak her tür vücut yapısı için farkli birçok kadın bot markaları ve milyonlarca model var. Bu kış programda alışılmadık yükseklikleri var. Kadın bot fiyatları ise bu markaların modellerinde değişiklik gösterebilir. Sizin için en uygun botu seçtiğinizde, en önce ayak sağlığınızı düşünmelisiniz. Ayrıca bu fiyatlar ayakkabı materyallerine göre de değişebilir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds