İpli Ayakkabı

İpli ayakkabı, değişen ve gelişen moda anlayışının ürünlerinden olan farklı bir tarzın, kullanıcılar tarafından benimsenmesi sonucunda yaygınlaşan ve çok sevilen bir ayakkabı modelidir. Geçmiş sezon modalarında genellikle alışılmış ayakkabı modellerine yeni bir soluk getiren ipli ayakkabılar, hem dikkat çekici hem de rahatlığı ön planda tuttuğu için oldukça beğenilmiştir.

İpli ayakkabı, birçok tarza ve isteğe cevap verecek şekilde sunulmasının yanı sıra, hemen herkesin dolabında olmasını isteyeceği bir parça olarak belirtilebilmektedir. Kombin kolaylığı sunması da bu anlamda ipli ayakkabıların artılarından biri olarak ifade edilmektedir.

İpli Ayakkabı Neden Tercih Edilir

İpli ayakkabı, farklı görünümü ve geniş ürün yelpazesi ile onlarca kombin seçeneğine olanak sağlaması sebebi ile sıkça tercih edilen ayakkabı modellerinden biridir. Uzun ve kısa iplere sahip olan birçok modeli bulunmaktadır. İlgili yazımızda; ipli ayakkabı modelleri, kombin önerileri, ipli ayakkabıların nasıl bağlandığı ile alakalı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede, çok daha bilinçli parçalar seçebilir, görseller ile desteklediğiniz bilgilerinizi bu yönde verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İpli ayakkabıların tercih edilmesinin bir diğer sebebi de ayakkabının mevcut uzun ya da kısa iplerini farklı şekillerde kullanarak ayakların güzel görünmesini sağlamasıdır. İpsiz ayakkabı tercihinde söz konusu şıklık ve görünümden yararlanılmamasına karşın, günlük kullanımda ipsiz ayakkabılar da kullanılmaktadır.

İpli Ayakkabı İle Yapılacak Kombinler

İpli ayakkabı ile birçok kombin yapılabilmektedir. Bu kombin kolaylığı ve söz konusu modele kolaylıkla ulaşabilme gibi artılar da, kullanımın yaygınlaşmasını sağlamıştır. Şort ya da midi bir eteğin altına sevdiğiniz renk ipli ayakkabı ile birlikte, uyumlu renkler sağlayan diğer parçalar ile tamamlayarak şıklığınızı pekiştirebilirsiniz.

Çok sevilen ipli ayakkabılar ile kombin yapmak da hem eğlenceli hem de kolaydır. Giyeceğiniz ve kullanacağınız parçalara uyum sağlayan ipli ayakkabıyı seçtikten sonra, şık görünüme kavuşabilirsiniz. İpli babet ayakkabı da bu anlamda kolaylık sağlayacak modellerden biridir. Özellikle gündüz sokak modasında şıklığı yakalamak isteyenlerin tercihi olan söz konusu model, rahatlığı da ön planda tutması sebebi ile oldukça benimsenmiştir.

İpli Ayakkabı Gece Şıklığı Önerileri

İpli ayakkabı ile günün her saati şık görünmek çok kolay ve eğlenceli olmaktadır. Yırtmaçlı bir elbise tercih etmek isterseniz; elbisenizin rengine göre seçeceğiniz ipli ayakkabı ve bir gece çantası ile mükemmel görünüm sağlayabilirsiniz. Siyah elbise tercih edecekseniz, ipli ayakkabıyı siyah yerine canlı renklerden yana seçebilirsiniz.

İpli ayakkabı çantası ve diğer aksesuarları da tamamlayarak, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Etek ceket gibi klasik takımlar ile kullanacağınız topuklu ipli ayakkabılar, kusursuz görünmenizi sağlayacaktır. Hem sade hem de oldukça gösterişli kombinlere fazlası ile uyan ipli ayakkabılar ile şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Pırıltılı elbiseleriniz ile yaptığınız kombinlerinizi de zenginleştirebilirsiniz.

İpli Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır

İpli ayakkabı kombini yapmaya karar verdiğinizde, hangi modeli seçeceğiniz çok önemlidir. Onlarca seçeneğe sahip geniş bir yelpazede değerlendirilen ipli ayakkabılar, birçok kombin için farklı modeller sunmaktadır. Gece ve gündüz kombinlerinde ya da iş giyiminde seçeceğiniz söz konusu ayakkabı modeli aynı olmamaktadır. Gündüz şıklığında genel anlamda aşırı pırıltıdan uzak durarak, canlı renkler ve parçalar ile birleştirmek, istediğiniz görünüme ulaşmak için yapacağınız doğru adımları izlediğinizi göstermektedir.

Yapacağınız araştırma sonucunda bilgi sahibi olarak doğru parçaları seçebilir, şıklığınızı doğru bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Örneğin; pul payetli siyah bir elbisenin altına gece şıklığına uyum sağlayacak siyah bir ipli ayakkabı seçimi, uygun bir adım olacaktır.  İpli ayakkabı gündüz sokak modası için de daha spor modeller tercih edebilmenizin yanı sıra, spor giyime uyum sağlayacak topuklu ipli ayakkabılarla da şıklığınız ile göz doldurabilirsiniz. Ayakkabıların kadınlar için vazgeçilmez olduğu düşünüldüğünde, bu anlamda ufak araştırmalar yaparak doğru kombin seçeneklerine hakim olmak, büyük önem taşımaktadır.

İpli Ayakkabı Nasıl Bağlanır

İpli ayakkabı, modeline ve tarzınıza göre istediğiniz şekilde bağlamanıza olanak sağlamaktadır. Kısa iplere sahip olan ayakkabılar, bilekte yoğunluk sağlayacak şekilde üst üste bağlanabilmektedir. Özellikle jean pantolonlarda bu bağlama şekli çok tercih edilmektedir. Bazı durumlarda ipler ayak bileğine doğru kayarak, istediğimiz görünümden uzaklaşmaya başlamaktadır. Ayak bileğinde istediğimiz yoğunluk, iplerin kayması sebebi ile çok daha aşağıda ve bol bir görünüm verebilmektedir. İnce ten rengi çorap kullanarak iplerin kaymasını engelleyebilirsiniz.

İpli ayakkabı nasıl bağlanır sorusuna verebileceğimiz diğer cevap ise en çok tercih edilen ve bilinen bağlama şekli de çapraz bağlamadır. Ellerinizi birbirine paralel şekilde tutarak çapraz olarak yapılacak bağlama şekli, genellikle uzun ipli ayakkabılarda sıkça tercih edilen yöntemdir. Çapraz modelin arasını açarak, diz altına kadar uzatabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Diz üstü etek ve elbiseler kadar, şortlar ile de kullanılan bu yöntem, şıklığınızı tamamlamanıza fazlası ile yardımcı olacaktır.

İpli Ayakkabılar Herkese Uygun Mu

İpli ayakkabı, bünyesinde onlarca model ve seçenek barındırmaktadır. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olması; her tarza ve isteğe cevap verebilmesini mümkün kılmaktadır. İpli ayakkabıların, şıklık ve rahatlığı bir arada sunması sebebi ile oldukça benimsenmesi, kullanımının da yaygınlaşmasını sağlamıştır. Bu sayede, kolay ulaşılabilirlik de sunan ipli ayakkabılar, herkesin gardırobunda en az bir tane bulunmasını geçerli kılmıştır.

Her yaştan kişiye hitap eden ayakkabılar; süet, deri, rugan, yüksek topuklu, alçak topuklu, babet, kısa ve uzun ipli olmak üzere birçok seçeneğe sahiptir. Bunun dışında sadece kadınlar için değil, erkekler için de ipli ayakkabılar mevcuttur. İpli ayakkabı erkek şeklinde arama yaparak, genel hatları ile bilgilere sahip olabilir ve bu anlamda fikirlerinizi, listelenen sonuçlardaki görseller ile destekleyerek netleştirebilirsiniz. Küçük detaylara dikkat ederek şık görünmek, yazımızda da değindiğimiz gibi hem kolay hem eğlenceli bir süreç sunmaktadır.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds