İnce Topuk Terlik

İnce topuk önceki senelerde ayakkabılarda kullanılırken, günümüzde terliklere de kullanılmaya başlanmıştır. Sıcak havaların vazgeçilmezi, şıklığın da adresi haline gelmiştir.

İnce Topuklu Terlikler

İnce topuklu terlik birçok boyutta seçenekleri olan bir modeldir. Pek çok farklı seçenek mevcut olduğundan, bir kıyafet için mükemmel modeli bulmak zorlu bir süreç olabilir.

İnce topuk ile ister ofis görünümünüzü şekillendirin, ister şehirde bir gece geçirin, farklı topuk türleri ve bunları nasıl giyeceğiniz hakkında daha fazla araştırma yapmalısınız.

İnce Topuklu Terlik Çeşitleri

Ayakkabı dolabınıza ekleyebileceğiniz birçok farklı topuk türü vardır. İnce topuk ve kalın topuklu olarak örnek gösterilebilir.

Stiletto topuklu ayakkabılar, size yükseklik kazandıran ve bacaklarınızı uzatan klasik yüksek topuklu ayakkabılardır. Stilettoların yüksekliği 1 ila 10 inç arasında değişebilir ve tipik olarak sivri, ince bir topuğa sahiptir. Bu özel topuk, kokteyl kıyafetleri, tozluklar veya çift kotlu bir görünümü renklendirmek için mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. İnce topuk terlik doğru model seçildiğinde oldukça şık olacaktır. Bazı farklı tip stilettolarda bulunabilir. Topuk boyu azaldıkça vücudunuza verdiği rahatsızlık azalacağı için düz tabanlı modelleri tercih edebilirsiniz.

İnce topuk terlik fiyatları markadan markaya göre değişkenlik gösterecektir.

İnce Topuk ve Diğer Terlik Çeşitleri

İnce topuk tercih edilmediğinde diğer seçenekler ilk olarak blok topuklular, kare veya silindirik görünüme sahip kalın topuklulardır. Topuk şekli, ağırlığı eşit olarak dağıtarak onları giyebileceğiniz daha rahat topuk türlerinden biri haline getirir. Blok topuklu ayakkabılar, dar kot pantolonlar, gündelik etekler ve çeşitli elbise silüetleriyle harika çalışır.

İnce topuklu terlik tarzınıza göre farklı modellerini kullanabileceğiniz bir çeşittir.

Terliklerle Kombin

Yazlık elbiseniz veya retro tarz kotunuzla giymek için düşük etkili bir çift topuklu ayakkabı arıyorsanız, kedi topuklu ayakkabılar harika bir seçenektir. Yavru topuklu ayakkabılar; pantolon takımları, ofis kıyafetleri, kot kot pantolonlar ve gardırobunuzdaki diğer çeşitli seçeneklerle iyi bir şekilde eşleşen kısa ince topuk bir ayakkabıdır. Kısa topuklu stiletto olarak da tanımlanabilir.

İnce topuklu terlik modelleri seçerken size fazlasıyla yardımcı olur ve kombin yapmanızda çok kurtarıcıdır.

Arkası Açık Terlik ve İnce Topuk

İnce topuk arasında arkası açık iskarpin, topuğun etrafını saran ve ayağınızı ayakkabının içinde sabitlemeye yardımcı olan ince bir kayışa sahiptir. Arkası açık topuklu ayakkabılar, uzun ve sade bir görünüm için ayağınızın köprüsünü çıplak tutar. Kapalı burunlu arkası açık iskarpin, ofis kıyafetlerinin temelidir.

Ayak bileği kayışı: Ayak bileği kayışı topuklu ayakkabılar, ayak bileğini saran ve toka veya kravatla tutturulan bir kayışa sahip orta ila yüksek topuklu bir ayakkabıdır. Ayak bileği kayışlı topuklu ayakkabılar çok yönlü bir ayakkabı iken, bacakların daha kısa görünmesini sağlayabilir ve uzun boylu kullanıcılar için daha uygun bir modeldir. Bu tip topuklularda her ayak numarası bulunabilir.

Son günlerin trendi kısa ince topuk terlik daha çok rahatlığına düşkün hanımlar için kurtarıcıdır.

İnce Topuklu Terlikler ve Topuk Çeşitleri

Fransız topuk terlik, dibe doğru genişleyen kısa, sivriltilmiş bir topuktur. Louis topuk terlik olarak da bilinen bu topuk tipi en iyi şık kıyafetlerle kombin yapılabilir. Genellikle ince topuk stiletto terlikler olarak bu topuk tarzını sıkça görürüz.

Küba topuk; kavisli bir arka ve düz bir ön tarafa sahip alçak bir topuktur. Bu topuk genellikle kovboy çizmeleri, broglar, loafer'lar ve Oxford ayakkabılarda görülür. Bu topuk tipini kot pantolon, kılıf elbiseler veya günlük bir maksi etekle giyebilirsiniz.

İnce topuk terlik modelleri de eski dönemlerden beri moda sektörünün vazgeçemediği bir model olmuştur. Böylece makara topukluları, üst ve alt kısımların geniş olduğu ve orta kısmın daraldığı bir kum saati şekline sahiptir. Bu topuk modelindeki ayakkabılar, yüksek kesimli kot pantolonlar ve kalem eteklerle oldukça şık görünecektir.

Ayakkabı Mı Yoksa Terlik Mi

Platform topuklu terlikler ve terlikler, sadece topuktan ziyade tüm ayakkabının yüksekliğini sağlar. Platform ne kadar büyükse topuk o kadar kısa hissedecek ve bazı kullanıcılar için yürümeyi kolaylaştıracaktır. Bu çok yönlü topuğu; kot pantolon, kokteyl kıyafetleri veya dökümlü maksi elbiseler ile giyebilirsiniz. Platform topuklu stilettoda büyük numaraları bulmak ince topuğa nazaran daha kolaydır.

Korse topuklular ve ince topuk, çeşitli varyasyonlarda bulunan çarpıcı bir ayakkabıdır. Çoğu korse topuğunun her iki tarafında da ayak bulunur ve ön tarafında bir korse dantel bulunur (ayaklarınız için bir korse gibi). Bu topuklu ayakkabılar mini etekler, elbiseler ve küçük siyah elbiselerle iyi uyum sağlar.

Külah topuğunun, ucunda daha ince bir noktaya doğru sivrilen topuğun daha geniş kısmı ayakkabının gövdesine bağlanan bir dondurma külahı şekline sahiptir. A kesim silüetler ve maksi etekler gibi dökümlü elbiselerle külah topuklu ayakkabılar giyerseniz güzel bir kombin sağlamış olursunuz. Özellikle şıklığına düşkün bir kadın ince topuk terlik her tarza uyum sağlaması açısından tercih edebilir.

Her Ayağa Uygun Terlik

İnce topuk ayakkabılar sadece boyunuza ekstra santim eklemekle kalmaz, vücudunuzun görünüşünü de değiştirebilir.

İster yürümesi kolay topukların peşinde olun, isterse boyunuzu güçlendirmek için yüksek topuklu olun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı topuk seçeneği vardır. Düztabanı tercih edenler daha çok ince topuklu terlik tercih edebilirler.

Ancak topuğun stili sadece boyunuzu değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda oturuşu, rahatlığı ve rahatsızlığa neden olmadan önce ayakkabıları ne kadar süre giyebileceğinizi de etkiler. Tahmin edebileceğiniz gibi, topuk ne kadar yüksekse ayaklarınızın daha çabuk ağrıması o kadar muhtemeldir.

İnce topuk ayakkabıda büyük numaraları bulmak için farklı ayak kutusu genişliği seçenekleri sunan markaları aramalısınız. Çoğu zaman, daha geniş ayakları olan insanlar, ayak parmaklarında daha fazla yer açmak için bedenlerini büyütme eğilimindedir ve bu da ayakkabının çok gevşek olmasına neden olur.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds