İnce Topuk Ayakkabı ve Elbise Kombinleri

İnce topuk ayakkabı ve elbise kombinleri kadınların belki de en önem verdiği, aynı zamanda incelik isteyen ve birbirini tamamlayan bir bütündür.

Her kadının içinde bir ayakkabı bağımlısı vardır, ihtiyaçları olmasa dahi ayakkabı satın alabilirler. Eğer şıklık ve uyum sizin için önemliyse, ince topuk bir ayakkabıyı es geçmeniz asla mümkün değildir.

İnce topuk elbise kombini sizin için önemliyse tüm ayakkabı modellerini bilmeniz de ayrıca önem kazanmaktadır. Bu nedenle sizin için kıyafetlerinize kombin oluşturabilecek belli başlı topuklu ayakkabı modellerini listeledik.

Yavru Topuklu Ayakkabılar

Yavru topuk ayakkabıların rahatlık ve moda karışımı tarzını herkes tarafından oldukça sevildi ve tercih edilmektedir. Ekstra yüksekliğe ihtiyaç duymadığınız, ancak bir süre ayakta kalacağınız partiler veya iş etkinlikleri için yavru ince topuklu ayakkabı harikadır. Günlük kullanım için oldukça ideal ve rahattır.

Pump Ayakkabılar

Basitçe yüksek ince topuk ayakkabılar olarak da bilinen pumplar genellikle daha geniştir ve yüksekliği 7 ile 8 cm arasındadır. Genellikle ön kısımda düşük kesimdirler.

Stilettolar

En yüksek topukları 16 cm kadar ulaşabilir. Bu yükseklikler birçokları için yürüme sorunlarına neden olsa da, kişinin bacaklarındaki uzatma etkisi için değerli bir beceridir. Stilettolar en çok tercih edilen ince topuk ayakkabı modellerinden birisidir.

Bilekten Bağlı Ayakkabılar

Ayak bileğinden kayışlı ince topuk ayakkabı oldukça şık görünümlüdür. Topuğun yüksekliği değişebilir, ancak ortak payda olan ayak bileğini saran kayış, topukları daha güvenli ve yürümeyi daha rahat hale getirmektedir. Bilekten bağlı ayakkabı olarak da bilinir.

Dolgu Topuklar

İki farklı tipte dolgu ayakkabı vardır: dolgu topuklu ve dolgu sandalet. Dolgu topuklu ayakkabılar, tıpkı yüksek bir topuk gibi aynı hizadadır ve topuktan tabana kadar bir ayrım yoktur. Ayak burulması fazla olmaz, kullanımı da oldukça rahattır.

Koni Topuklar

Ayağın tabanından aşağı doğru daralan olan koni topuklular, beklediğiniz şeyi oluşturur: bir koni. Ayakkabınızın altında bir dondurma külahı hayal edin. İnce topuk giyim uyumunuzu ve farklılığınızı ortaya koyabilmeniz için bütünlüğü sağlayabilmeniz önemlidir.

Sling Back Topuklar

Ayak bileği kayışlı topuklu ayakkabılardan farklı olarak, arkası askılı topuğun aşil topuğunun arkasını saran bir kayışı vardır. Bu, stabilizasyon işlevini yerine getirirken daha zarif bir görünüm sağlar. Arkası açık ince topuk ayakkabı olarak da bilinir.

Platform Topuklar

Platform topukluları kısadan uzuna doğru görebilirsiniz. Onları platform yapan en önemli şey, ayakkabının tabanın altındaki kısmının daha kalın olmasıdır. Pek çoğu, bunun yüksek topukluları daha rahat hale getirdiğini çünkü ayağın arka ve önü arasında daha az yükseklik farkı olduğunu söylüyor.

Yüksek Topuklu Sandalet

Farklı yüksekliklerle, yüksek topuklu sandalet, burada listelenen topuk türlerinden herhangi birine (yüksek topuk, ince topuk veya yavru topuk) sahip, ancak sandalet üstü olan herhangi bir şeydir.

Peep Toe Topuklar

Biraz alaycı, dikiz burunlu topuklular tüm şekil ve boyutlarda gelir. Tek ihtiyaçları olan, renkli ayak tırnaklarınızın bir tırnağı gibi görünmesini sağlamaktır. Önü açık veya burnu açık ince topuk ayakkabı olarak da bilinir.

Mantar Topuklar

Bu topuklu ayakkabılar, onları yapmak için kullanılan mantar malzemesine atıfta bulunur. Yükseklikleri ve stilleri değişebilir, ancak mantar malzemesi daha yumuşak, daha yastıklı bir adım sağlar.

Yüksek Topuklu Botlar

Bütün ağaçların kahverengi olduğu kış aylarında yüksek ince topuklu bot giyilir diyebiliriz. Sonbahar geldiğinde artık bot vakti gelmiştir. Yüksek ince topuk botlar kotun altında veya üzerinde, hatta bir etek veya elbiseyle oldukça şık eşleşir.

Ayak Bileği Botları

Son birkaç yıl içinde geri dönüş yapan yüksek ince topuk bot veya ayak bileği botları, tam bir botun aşırı olduğu ilkbahar veya sonbahar günleri için harikadır. İnce topuk çizme ise kış günlerinde mini bir etekle oldukça şık duracaktır.

Makara Topuklar

Ayakkabı topuğunun makarayı andırması nedeniyle bu ismi almıştır. Topuğun tavanı ve tabanı kalın orta kısmı incedir. Topuk, ayağın tabanında daha kalın, ortası dardır ve sonra tabandan geri çıkar.

Balo Salonu Dans Ayakkabıları

Tipik olarak kapalı bir sırt ve ayak bileği kayışına sahip olan askılı ayakkabılar, balo salonu dans ayakkabıları, havanızı almak için birçok desteğe sahiptir. Dengeli olacak kadar alçaklar, ancak bacaklarınız uzatmayı sağlayacak kadar yükseklerdir. Düğünlerde oldukça popüler hale geliyorlar.

Korseli Topuklu Ayakkabılar

Korse topuğun farkı geleneksel korsede olduğu gibi iki tarafının birbirine bağlı olmasıdır. Bir bağcık ile topuklu ayakkabı birbirine tıpkı bir korse gibi bağlanır.

Fransız Topuklar

Louis Topuklar veya Pompador Topuklar olarak da bilinir, bunlar kısa olan ancak topuğa biraz eğri olan makara topuklulara benzer. Makara topukların daha kısasıdır.

Oxfords Topuklu Ayakkabı

Geleneksel Oxford, düz bir topuklu akademi görünümüne sahiptir. Ama son zamanlarda, Oxford topuklu ayakkabıların sahneye çıktığını görüyoruz. Topuk hala tabanda düz, ancak geleneksel bir Oxford'dan daha yüksek.

Tıknaz Topuklar

Bu, tipik olarak kare olan daha geniş bir tabana sahip herhangi bir topuğun genel terimidir. Genellikle kısa ve orta taraftadırlar ve geleneksel yüksek topuklu ayakkabılardan veya stilettolardan daha fazla stabilite sağlarlar.

Virgül Topuklar

Virgülü düşünün. Evet, noktalama işaretinden bahsediyoruz. Şimdi bunu bir ayakkabının topuğuyla hizalayın ve virgül topuğunuz olsun. Değişiklik arayanlar için ideal olabilir, ancak farklı bir görünüm sunmaktadır.

Espadrille Topuklar

Moda sahnesinde biraz yeni olan Espadrille ayakkabılar, Toms tarafından dünya çapında popüler hale getirilen kumaş saya ve örgülü bir fiber tabana sahiptir. Espadrille topuklu ayakkabılar bu geleneksel yapının bir örneğidir ve bir topuk veya dolgu tabanına sahip olabilir.

Fantezi Topuklar

Fantezi topuklu ayakkabılar, tüm çılgın tasarımları kapsayan joker ince topuk türüdür. Kafanızda asla düşünemeyeceğiniz çok sayıda topuk türü var ve yine de varlar. Lady Gaga dışında onları kimin giydiğinden emin değiliz, ama varlar.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds