Hm Sandalet Modelleri

Hm sandalet modelleri kadınların bunaltıcı sıcak havalarda hem ayaklara sağladığı rahatlığı hem de şıklığı sayesinde vazgeçemedikleri ayakkabı modelleridir. Sandaletleri kadınlar arasında ne kadar popülerse erkekler arasında da bir o kadar tercih edilmektedir. Hatta ağırlıkla erkekler tarafından giyilen sandaletlerin tarihçesi antik çağlara kadar uzanmaktadır. Yapılan araştırmalarda Eski Mısır ve Eski Yunan’da sandaletin sıkça kullanıldığı görülmektedir. Romalılarda da sandaletler ordunun her kademesinde yüzyıllarca giyildi. Hindistan ve Uzak Doğu’da ise kutsal erkekler ve grular ahşap sandaletler giymekteydi. Günümüzde alışık olduğumuz sandaletlerin doğuşunun Fransız Devrimi ile gerçekleştiği düşünülmektedir. Devrimden sonraki yeni Fransız Cumhuriyeti’nde, esin kaynağı olan Yunan ve Roma kültürlerinin etkisiyle, klasik bol dökümlü giysilerle birlikte sandaletlere de dönüş oldu.

Sandalet Modelleri

Sandalet modelleri modanın olmazsa olmaz ikonu haline gelmiş durumda. Tabii ki bunun sebebi çok açık, sıcak ve bunaltıcı havalarda ayakların daha serbest ve açık olmasını sağlayan tasarımları ile bizlere verdiği ferahlık hissi. Sandalet modelleri dendiğinde akla ilk gelen modeller genellikle parmakları açık bırakan modellerdir. Ancak modellerin çeşitliliğindeki artışla yalnızca taban ve ayağı saran bantlar dışında önü veya arkası kapalı modeller de üretilmekte.

Hm sandalet modelleri hem ayakların çoğunlukla açık kaldığı hem de bazı bölgeleri kapalı tutan çeşitliliğe sahiptir. Sandaletlerin üretim materyalleri de modellerdeki çeşitlilik kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Gerçek ve suni deri, ipek, urgan, lastik gibi birçok madde imalatta kullanılmaktadır.

Sandalet Modelleri Ucuz

Diğer ayakkabı modellerine göre sandalet modelleri ucuz fiyata satın alınabilmektedir. Tabii ki sandalet modelleri arasında da çok çeşitli fiyat aralıkları vardır. Satın almak istediğiniz sandaletin markası, sezonu, üretim materyali gibi noktaları fiyatlandırmada farklılıkları ortaya çıkaracaktır. Çok ünlü markaların yeni sezon modelleri daha yüksek fiyatlardan satılırken, alışveriş merkezlerinde veya bulvar üzeri butiklerde daha uygun fiyatlara satış yapıldığını görebilirsiniz.

Hm sandalet modelleri fiyat açısından farklılık göstermektedir. Ancak üreticinin ve satıcının çok olması sayesinde herkes kendi bütçesine uygun sandaleti rahatlıkla bulabilmektedir. Model farklılıklarından da fiyatlar yükselmekte ya da azalmaktadır. Son senelerde moda olan taşlı sandalet modelleri daha sade modellere oranla daha yüksek fiyatlardan satılmaktadır.

Sandalet Modelleri Bayan

Sandalet modelleri bayan kullanıcılar tarafından sıcak havaların başlangıcıyla zevkle kullanılmakta. Sandaletlerin sadece güneşli ve açık havalarda giyilebileceği gibi bir algı olmasına rağmen, birçok kadın kısa süreli yaz yağmurlarında da sandalet giymeyi tercih ediyor. Bunun sebebini de şu şekilde açıklıyorlar; yağmurlu havalarda ıslanan ayakkabılar sandaletlere göre daha geç kuruyor, sandaletler çoğunlukla ayağı açık bıraktığı için kuruması ve temizlenmesi daha kolay.

Hm sandalet modelleri her yaştan kullanıcıya hitap etmektedir. Çocukların modelleri daha renkli ve dikkat çekici tasarlanırken, kadın modellerinde de topuk boyu farklılıkları görebilmekteyiz. Alışılagelmiş sandalet görüntüsü düz tabanlı olsa da kadınlar hafif ya da orta topuklu sandalet modellerini de sıklıkla tercih etmedirler.

Sandalet Modelleri Erkek

Sandalet modelleri erkek kullanıcılar arasında da oldukça popüler. Yaz aylarında ayakları daha ferah hissettirmesi sayesinde erkeklerin de vazgeçilmezi oldu. Sandaletin tarihçesine baktığımız zaman da çok eski zamanlardan bu yana erkekler tarafından giyildiğini görmekteyiz. Erkekler parmak arası modellere kıyasla bantlı modelleri rahat kullanımından dolayı daha çok tercih etmekte.

Hm sandalet modelleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından konforlu kullanımı sayesinde çok tercih edilmekte. Terlikler kadar rahat hissiyat sağlayan sandaletler, ayağı arkadan da destekleyen bantlarıyla terliklerden ayrılır. Erkekler sandalet üreticileri de çok yaygın olduğu için erkekler de istedikleri kriterlere uygun sandaleti rahatlıkla satın alabilmektedirler. Kombinleme seçenekleri oldukça geniştir. Gündüz saatlerinin yanı sıra gece de tercih edilebilir.

Sandalet Modelleri Topuklu

Sandalet modelleri topuklu olarak tercih edilebilir. Uzmanların önerilerine göre ayağın yere tam düz basmasından ziyade hafif topuklu ayakkabı tercihleri iskelet yapısı açısından daha sağlıklı olacaktır. Ek olarak topuklu sandaletler düz olanlara oranla daha şık göründüğü için günlük kullanımın yanı sıra şık giyim gerektiren davetlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Sandaletlerin topuk modellerinde de farklılıklar görülebilir. Çeşitlerin bol olmasıyla dilediğiniz görünüme sahip sandaleti bulmanız da kolay olacaktır.

Hm sandalet modelleri ince, kalın veya az topuklu olarak değişmektedir. Kendi zevkinize ve rahatınıza göre sandalet bulma imkanınız çok kolaydır. Son dönem trendleri arasında topuklu sandalet modelleri yer aldığı için tasarımcılar ve üreticiler tarafından büyük bir önem arz etmekte.

Sandalet Modelleri 2020

Sandalet modelleri 2020 yılında rahat kullanımından dolayı kendinden vaz geçirmedi. Klasik düz tabanlı modeller vitrinlerde yerini alırken hafif topuklu modeller de tasarımcılar tarafından beğenilere sunuldu. Deri modeller ayağı terletmemesinden dolayı en çok tercih edilenler arasında yer almakta. Düz renklerle beraber rengarenk modeller ve desenler de beğeni topluyor.

Hm sandalet modelleri bahar ve yaz aylarında hem günlük hem de gece ya da davet kombinlerinin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Günlük kombinlerde spor modeller öne çıkarken, gece ve davet kombinlerinde topuklu modeller dikkat çekiyor. 2020 yılında internetten alışverişin daha da yaygınlaşmasıyla birlikte mağazalarını online ortama taşıyan markalarda daha kapsamlı model araştırması yapabilmek artık çok daha kolay.

Sandalet Modelleri 2021

Sandalet modelleri 2021 ilkbahar – yaz aylarında da hem kadınların hem de erkeklerin gözdesi olarak kullanılmakta. 2021 yılının dikkat çeken modellerine ilk sırada kalın tabanlı bantlı modelleri söylemek mümkün. Ünlü markaların da defilelerinde tanıttığı bu modeli her yerden satın alabilmek mümkün. İster dünyaca ünlü markaların sandaletlerini isterseniz de daha küçük ölçekli işletmelerin ürünlerini bütçeniz dahilinde satın alarak bu moda akımına dahil olabilirsiniz.

Hm sandalet modelleri arasında kalın tabanlı spor modellere ek olarak hafif topuklu, bilekten dize kadar sarılarak bağlanan yeni modeller de kadınların beğenisini topluyor. Bu modeller rengarenk seçenekleri ile yaz aylarının enerjisini de çok güzel yansıtıyor.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds