Hm Ayakkabı Seçenekleri

Hm ayakkabı seçenekleri açısından ülkemizde  ki en çok çeşitliliğe  sahip giyim markasıdır.  Hm bünyesinde kıyafet satışlarının aksine ayakkabı satışı ile iyi bir pazar yakalamış durumda. Ayakkabılar yıllar boyunca insanların hangi sınıfa sahip olduklarını tanımlayan bir eşya olmuştur. İnsanların cinsiyetlerini ayırt etmekten ziyade onların karakterlerini de yansıtan bir araç olmuştur. Günümüzde ki markaların tasarımcıları da bu vizyonla hareket ederek karakteristik tasarımlar yapmaktadırlar.  İnsanlar ayakkabılarını giydiklerinde kendini tanımlamasını ve bunun yanında konforlu yürüyüşlere sahip olmak istiyorlar. İnsanlar artık belirli bir aktivite yapacakları zaman kendisini en iyi hissetiği ayakkabıyı tercih etmek istiyorlar.  Bu düşünce ile markalar  ayakkabılarda yüksek kalite ortaya koymak istemektedir.

Neden Ayakkabı Giyiyoruz

Ayakkabı giymenin çok sayıda nedeni vardır. Altımızdaki zemin çok soğuk veya tabanlarımızın dayanamayacağı kadar sıcak olduğunda ayaklarımızı elementlerden korumak için giyeriz. Dünyamız ayaklarımız için uygun bir coğrafyaya sahip değildir. Ayakkabılar dünyamız ile aramızda uygun bir araç olur. Ayakkabılar, dünyamızda ki ayaklarımıza zarar verebilecek durumlara karşı bizleri korur. Sadece bir spor ayakkabı mağazasına girmek bile bizi tamamen aldatabilecek çok çeşitli ayakkabılarla karşılaşmamızı sağlayacaktır. Hm ayakkabı seçenekleri mağazalarda gördüğünüzde spor yapma hevesi gelecektir. Her spor aktivitesinin görünüşte farklı yapılandırılmış bir ayakkabısı var ve doğru ayakkabıyı alırsak sporu iyi yapabileceğimize inanıyoruz. Bu biraz ileri gidiyor olabilir, ancak genellikle algılanan gerçekliğe dayanarak satın alırız.

Doğru Ayakkabı Nasıl Bulunur

Ayakkabıların birçok işlevi vardır. Ayaklarımızı korurlar. Vücut ağırlığımızı yastıklarlar. Ayaklarımızı rahat veya şık hissettirebilirler. Hm ayakkabı seçenekleri doğru ayakkabı bulamilmeniz için güzel bir alternatif olacaktır. Uygun ayakkabıları bulmak ve uygun ayakkabıların uygun olduğundan emin olmak ayaklarınızı ve vücudunuzu mutlu etmek için önemlidir.

Doğru ayakkabı seçme yöntemleri;

1-Ayaklarınızı ölçün. Ayak ölçünüz ve şekliniz zamanla değişebilir. Her zaman belirli bir beden giydiğiniz gerçeğine güvenmeyin.

2- Ayakkabılarınızı daha büyük ayağa oturtun. Bir çok insanın ayakları bir  diğerine göre daha farklıdır, bu problemden ötürü ayakkabı seçiminizi dikkatli yapınız. Ayakkabı kadın spor seçeneklerinde bu problemlerler daha fazla vardır.

3-Zamanla esneyen ayakkabılar üzerinde planlama yapmayın.  Satın aldığınızda tam oturmaları gerekir.

Ek İpuçlar

Ayakkabınızı aktivitenize uygun hale getirin. İdeal ayakkabılarınız, giyerken yapmak istediğiniz aktiviteye göre değişecektir. Hm ayakkabı seçenekleri açısından her aktiviteye uygun ayakkabılar üretmektedir.

  • Koşu ayakkabıları , ayak topuğuna uygun yumuşaklığı ve sporcuların istek duyduğu ayak hareketlerinin esnekliğini sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Yürüyüş ayakkabılarının şok emici bir topuğu vardır ve ayak tabanında esnektir. Spor ayakkabıları modelleri ciddi mühendislikler ile üretilen kaliteli ayakkabılardır.
  • Eğitim ayakkabıları genellikle genel egzersiz için çok amaçlı ayakkabılardır. Basketbol ayakkabıları basketbol basketbol için uygun ayakkabılardır. Basketbol ayakkabı erkek modellerinde sokakta yürümek çok zordur. Parkede kullanmak daha sağlıklı olacaktır.Bisiklet ayakkabısı , daha verimli pedal çevirmenize yardımcı olmak için daha serttir ancak diğer aktivitelerin çoğunda iyi sonuç vermez.

Kadın Ayakkabı Türleri

Ayakkabı kadın modelleri erkeklere göre daha fazladır. Dünyada kadınlar için üretilmiş binlerce çeşit tasarımlar ile ayakkabılar mevcuttur. Hm ayakkabı seçenekleri sayesinde bizlere doygun ürünler sağlamaktadır. Gelin şimdi kadın ayakkabı türlerine bakalım;

Balerinler: Balerinler aslında Bale ayakkabılarından esinlenmiştir. Balerinler  genellikle ön kısımları yuvarlak olan son derece esnek düz ayakkabılardır. Bir çift balerin o kadar rahat ve esnektir ki, onları giymediğinizde pişman olacaksınız.

Stiletto Topuklar: Stilettolar ince ve yüksek topuklu ayakkabılardır. Kadınlar için bu tür ayakkabılarda topuklar 1 inç ile 10 inç arasında değişebilir. Stiletto topuklu ayakkabılar, tüm topukların en moda olanıdır. Bunlar, kullanıcının seçimine bağlı olarak sivri bir ön veya yuvarlak bir ön yüze sahip olabilir.

Sandalet:  Kadınlarda en çok kullanılan ayakkabı sandalettir . Kadınlar için farklı sandalet türleri, tabanı kullanıcının ayağıyla tutmak için kayışlara sahiptir. Kot pantolon , şort, etek, gündelik giyim için çok uygundur.

Erkek Ayakkabı Çeşitleri

Zamanla, ayakkabıların tasarımları muazzam varyasyonlara sahip oldu. Her erkeğin ayakkabı tutkusu vardır. Hm ayakkabı seçenekleri konusunda erkeklere özel bir çalışmar içerisindedir. Gelin bu erkek çalışmalarına bakalım.

Oxford: Şüphesiz en iyisidir. Bu tür ayakkabılar, net çizgileri, dar şekilleri ve pürüzsüz yüzeyleriyle halihazırda saf bir zarafet yaymaktadır. Ayak parmaklarının üst kısmından geçen ek bir dikişe sahip modeller, baş parmak oxfords olarak bilinir.

Monk Strap : Muhtemelen en çok geleneksel Kızılderili ayakkabısı olarak bilinmelerine rağmen, mokasenler de 21. yüzyıl erkek modasının vazgeçilmez bir parçasıdır. Mokasenler, yürüyemeyecek kadar uzağa gitmediğiniz sürece yüksek kullanım rahatlığı ile etkileyicidir.

Derby: Avrupa çapında en popüler erkek ayakkabı türlerinden biridir.Açık bağcık olarak da bilinir. Bunun ışığında, derbi ayakkabılar özel bir ayakkabı kesimi oldukları için bir ayakkabı türü değildir

Kışlık Ayakkabı Türleri

Markaların tümü olmasa da bazıları kışlık ayakkabı bot için bir konfor veya sıcaklık derecesi ekleyecektir. Ve genellikle -25 ° F veya daha düşük bir derece olduğunu iddia eden çok etkileyici rakamlardır. Ayakkabı markaları bu etkileyici iddianın arkasında duruyorlar. Bu etkileyici iddianın arkasında olan hm ayakkabı seçenekleri ile göz dolduruyor .

Askeri Bot: Açıkça orduda giyilen botlardan esinlenilen bu botlar kalın, sağlam botlar ve genellikle önlerinde sonuna kadar uzanan bağcıklı botlar. Askeri botlar , bir kıyafete sağlamlık katan kesin bir görünüm oluşturur.

Buzağı Çizmeler: Buzağı botları daha fazla koruma sağlar ve kış ve soğuk dönemler için daha iyidir. Buzağı botları yaz kış iyi bir şekilde temizlemelisiniz.

Chelsea Çizmeler : Chelsea botlar , elastik yan panelli, sıkı oturan, düz botlardır. İlk olarak 1850'lerde ortaya çıktı ve Kraliçe Victoria'nın tercih ettiği yürüyüş ayakkabısıydı.

Merak Edilenler

  • Hm ayakkabı seçenekleri konusunda Türkiye’de ki en iyi mağaza mıdır ?

Türkiye’de ki en iyi mağza olarak  söyleyemeyebiliriz çünkü marka giyim üzerinde kurulmuş bir markadır. Hm ayakkabı piyasasına sonradan dahil olup iyi markalar ile rekabet edecek seviyeye gelmiştir. Ayakkabı seçenekleri konusunda gözardı edilmeyecek yere sahiptir.

  • Ayakkabı bebek modellerinde nelere dikkat etmeliyiz ?

Çocuklar ev de yada dışarda iyi bir ayakkabıya sahip olmalıdırlar . Çocukların ayakkabıları hafif ve ortopedik olmalıdır. Ayak gelişimleri açısından bu konu çok önemlidir.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds