Hm Ayakkabı Kadın

Hm ayakkabı kadın 2021 yılında oldukça trend bir konuma getirilmiştir. Bu tarz ayakkabılar ile kombin yapabilmek oldukça kolay olduğundan kurtarıcı bir roldedirler.

Bu ayakkabılar spor, topuklu, düz taban olmak üzere birçok çeşitte mevcuttur. Ayakkabı kadın müşteriler tarafından oldukça sık alınan bir üründür. Bunun nedeni de kombin yapacakken farklı çeşitlerin olması isteğidir.

Kombin yapacağınız zaman ayakkabının türüne göre bir kombin yapmanız önerilir. Ayakkabı kadın spor türleri tercih ediliyorsa daha çok tayt, kapüşonlu tercih edebilirsiniz. Eğer topuklu ayakkabı tarzında bir tür tercih edecekseniz kıyafetinize göre karar verebilirsiniz. Elbise, etek, şık bir kıyafet ile oldukça havalı bir görüntü elde etmeniz mümkündür.

Ayakkabı tercihleri genellikle kıyafete göre yapılmalıdır. Çünkü bu tarz modellerde kıyafetin klasik ya da spor oluşu önem taşır. Hm ayakkabı kadın modelleri genellikle çok çeşitte bulunduğu için bu ayakkabıları kombinlemeden önce kıyafetinize karar vermeniz mantıklı olacaktır. Ayakkabı modelleri oldukça iddialı olduğu zaman giyeceğiniz kıyafeti olabildiğince sade tutmanızı öneririz. Bu şekilde ne tarzda olursa olsun ayakkabınız ön planda olacaktır ve ayakkabılarınız stil parça olmayı başaracaktır.

Geçmiş dönemlerde fazla detaylı ayakkabı tercih etmek karışıklık olarak görülse de şimdiki dönemlerde oldukça popüler olmuştur. Hm ayakkabı kadın çeşitlerinde de bu tarz gösterişli ayakkabıları görebiliriz. Bu tarz ayakkabılar tercih edince karışıklığa neden olacağı için abartıdan kaçınarak kombin yapmanız gerekir.

Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır

Doğru ayakkabı seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ayakkabıların kişiye özel seçilmesi, belirlenmesidir. Çünkü her kişinin giymesi gereken ayakkabı aynı olmamaktadır. Bazen genetik bazen de doğuştan ayakta deformasyonlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda da şekil bozuklukları oluşabilmektedir

Ayakkabı erkek kişiler tarafından tercih edildiğinde daha çok klasik ya da spor tarzda ayakkabılar ön planda olur. Genellikle uzun saatler ayakta olacağı düşünülerek tabanların kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekir. Tabanların kalitesi gün içinde oluşacak tüm ağrıları engeller. Aynı zamanda ayakta, belde oluşacak ağrıları da engelleyecektir. Varis gibi durumların oluşumu da engellenir.

Ayakkabı bebek ya da çocuklar için tercih edilecekse aslında daha da dikkatli olunması gerekmektedir. Bebekler doğduktan sonra ayakları yeni yeni oturacağı için kesinlikle yumuşak yapıda olan ayakkabılar tercih edilmelidir. Aksi halde küçük yaşlarda ayakta şekil bozukluğu meydana gelebilmektedir. Bu durumların engellenmesi için ayakkabıların ortopedik yapıda olmasına özen göstermeniz gerekir.

Günlük Hayatta Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Hm kadın ayakkabı seçimleri yapılırken dikkat etmeniz gereken faktörler, günlük ayakkabı tercihlerinizi de etkileyecektir. Günlük ayakkabı tercihlerinde en çok dikkat edilmesi gereken durumlar taban ve topuk kısımlarıdır. Taban kısımları sert ya da tahta olursa o tip ayakkabılardan kaçınmamız gerekmektedir. Bu gibi duurmlar basit gözükebilir ancak devamlı kalitesiz ayakkabı kullanımında ayakta çeşitli problemler meydana gelebilmektedir.

Günlük kullanımda ayakkabı bot tercihinde de dikkatli olmamız şarttır. Kışın soğuklarında ya da karlı havalarda kalitesiz botlarla kayma ya da su alma gibi problemlerle karşılaşabiliriz. Günlük giyildiği için umursanmayan bu konu aslında tehlikelidir. Çünkü gün içinde çok fazla saat ayakta kalınıyor. Bu da ayakta, bacaklarda ağrılara sebep olacaktır. Ayakkabı markaları genellikle bu durumları göze alarak ayakkabı üretimi yapmalıdırlar.

Özellikle son zamanlarda trend haline gelen hm ayakkabı kadın ürünlerinin kullanımının artması ile ayak problemleri de yaşanabilir hale gelmiştir. Çünkü bu tip ayakkabıların muadilleri ve ucuz fiyatlıları da artmıştır. Özellikle fiyatı ucuz diye alınan ayakkabılar genel olarak riskli olmaktadır. Genelde topuklu giyiyorsanız kesinlikle 3-4 cm arasında olmasına özen göstermeniz gerekir. Topuklu ayakkabılarda yük öne bindiği için ne kadar uzun topuk o kadar tehlike demektir.

Uygun Ayakkabı Numarası Nasıl Belirlenir

Uygun ayakkabı ölçüsü tamamen kişisel bir durumdur. Ayakkabı ölçüsü her zaman en uzun parmağa göre hesaplanmalıdır. Genel olarak en uzun parmak 1 ve 2. Parmaklardan biri olmaktadır. Uygun ayakkabı dediğimiz zaman ayakkabı aslında parmaklarımızı sıkmayan ve parmakların rahat bir şekilde sığabildiği, deformasyon yaşamadığımız numaradır. Normal numaralardan küçük olan ayakkabılar doğal olarak ayağınızı sıkar. Büyük olursa da çıkma ihtimali çok yüksektir.

Ayakkabı alacağınız zaman ayakkabının en kısmının geniş olup olmadığını kesinlikle sormalısınız. Özel olarak hm ayakkabı kadın bölümlerinde bu tarz problemlerle karşılaşabilirsiniz. Çünkü genellikle yeni alınmış olan modellerde bu tarz sorunlar yaşanıyor. İlk zamanlarda sıkı gelen ayakkabıların birkaç gün içerisinde daha rahat olacağını bilmelisiniz. Ayakkabı satın alacağınız zaman da gün sonuna doğru satın almanız tavsiye edilmektedir. Çünkü günün ortalarında ayaklarda şişlikler oluşabilir. Bu şişlikler belirli saatlerde inecektir. Bu nedenle gün sonuna doğru alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Sağlıklı Bir Ayakkabı İçin Öneriler

Genel olarak estetik anlamda beğenilen ayakkabı modelinin sağlık açısından nasıl olduğu pek fazla düşünülmemektedir. İlk olarak önem verilen durum estetik açıdan görünüşü olmaktadır. Bir ayakkabının konforundan çok dış görünüşüne önem veriyorsanız ayak sağlığınızı tehlikeye atıyorsunuz demektir. Hm ayakkabı kadın bölümlerinde genellikle bu tip sorunlarla daha çok karşılaşılmaktadır. Çünkü çeşit fazla olacağı için modeller daha da ön planda olmaktadır. Ancak bu algının değişmesi şarttır. Çünkü bu tarz ayakkabıların ayak üstünde oldukça olumsuz etkileri bulunmaktadır.

 

Ayağa gelmeyen ya da sağlıksız olarak görülen ayakkabının tercih edilmesi ayakta belirli deformasyonlara yol açmaktadır. Tahta ya da sert cisimden yapılmış olan ayakkabılar da uzun süreli kullanımlarda ayakta ağrılara sebep olmaktadır. Ayakkabı seçimlerimizde ilk olarak ön planda tutmamız gereken düşünce ayak deformasyonlarına sebep olup olmayacağıdır. Yani ortopedik olmayan ayakkabıları çok fazla tercih etmemeliyiz. Ayak sağlığımızı korumak istiyorsak bu noktalara dikkat etmemiz gerekir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds