Hm Ayakkabı Erkek

Hm ayakkabı erkek modelleri kadınlara nazaran daha az ilgi görse de çok da farklı sayılmaz. Moda sektörünün kadın odaklı olması bu konuda erkekleri geri planda bırakmaktadır.

Ayakkabı Tarihçesi ve Topuklular

Stiletto topuk ayakkabı, geniş bir topuk gerektiren ahşap veya diğer daha zayıf malzemeler yerine, destekleyici bir metal şaft veya topuğa gömülü bir gövde kullanan teknolojinin gelişiyle geldi.

1950'lerdeki ilk popülerlik dalgasından sonra, en rafine şekline 1960'ların başlarında, onları sıkan ayakkabıların ayak parmaklarının, stiletto topuklu ayakkabıların kendisi kadar ince ve uzamış hale gelmesiyle ulaştılar.  Hm ayakkabı erkek modelleri kadınlardaki kadar yaygın değildi.

Ayakkabıların Popüler Oluşu

Hm ayakkabı erkek modelleri kadın ayakkabılarına nazaran az çeşitliydi. Daha sonra yani Beatle dönemi başladıktan sonra sahneden çekilse de, popülerlikleri sokak düzeyinde devam etti ve kadınlar, onları artık ana akım dükkanlarda kolayca bulamadıklarında bile inatla vazgeçmeyi reddettiler.

1970'lerin sonlarındaki moda "kabileleri", 1980'lerin başında ilham verici orijinal stillerin kaynakları azalana kadar. Daha sonra, biraz daha kalın (bazen koni şeklinde) yarı ince topuklu, genellikle narinliği iletmek amacıyla çok yüksek olan yuvarlak burunlu ayakkabılar, geniş omuzlu güçlü takımlarla ofiste sıklıkla giyilirdi. Ayakkabı kadın ofis kıyafetlerini giydirme veya kot gibi gündelik giyime kadınsı bir dokunuş katma tarzını benimsediklerinde büyük bir geri dönüş yaptı.

Ayakabı Modelleri

Hm ayakkabı erkek ve kadın modelleri sayıca fazladır. Bunlardan kadınlar için olan stilettolar günümüzde çok tercih edilir. Stilettolar, tüm benzer yüksek topuklu ayakkabılar gibi, daha uzun, daha ince bir bacak, daha küçük bir ayak ve genel olarak daha büyük bir yükseklik gibi optik illüzyon verir. Kullanıcının duruşunu ve yürüyüşünü değiştirerek baldır kaslarını esnetir ve göğüs ve kalçayı daha belirgin hale getirir. Stiletto topuklu ayakkabılar, özellikle femme fatale imajıyla ilişkilidir.

Ayakkabı erkek model seçenekleri kadınlara nazaran daha az olduğundan erkeklerin seçmekte daha rahat olduğunu söyleyebiliriz.

Topukluların Dezavantajları

Hm ayakkabı erkek ve kadın model seçenekleri arasından modada en tartışma yaratan model kadınla için olan topuklu ayakkabılar olmuştur.

Pratik olmadıklarına ve dalgalanan talebe rağmen, bir moda seçeneği olarak ısrar ediyorlar. Vücutta, özellikle ayaklarda ağrı, bacaklarda ağrı ve bir süre sonra ayak yapısını bozması nedeniye topuklu ayakkabı zararlı sayılmaktadır.

Ayakkabı markaları herkesin talebine ve zevkine göre ayakkabı üretmeye çalışsalarda moda sektörünün kadınlar üzerinden yürüdüğü gerçeği yadsınamaz bir gerçektir.

Ayakkabı Çeşitleri

Ayakkabı modelleri oldukça çeşitli ve farklı olsa da temelde az tarzda model mevcuttur. Bunlar;

  • Spor ayakkabı
  • Parmak arası terlik
  • Kadın sandaletleri
  • Erkek ayakkabısı
  • Çocuk ayakkabısı
  • Yüksek topuklu
  • Tenis ayakkabıları
  • Terlik

… Ve diğer birçok ülkeden çeşitli toptan ürün kategorilerindeki diğer birçok ayakkabı ürünü.

Hm ayakkabı erkek ve kadın modelleri arasında en yaygın olanı tüm dünyadaspor ayakkabı olarak görülmektedir.

Toptan Satış Ayakkabılar

Moda sektörüne yön veren ayakkabı kadın spor ayakkabısı konusunda uzmanlaşmış ve toptan satışta en yüksek rakamlardan satılır.

Bazı nedenlerden dolayı erkekler için toptan ayakkabı bulmak her zaman kolay değildir. Çoğu tedarikçi kadın ayakkabılarında uzmanlaşmıştır, çünkü muhtemelen kadınlar erkeklerden çok daha fazla ayakkabı satın almaktadır. Bu durum hm ayakkabı erkek modellerinin az olmasına yol açar.

Ayakkabı dolabınıza ekleyebileceğiniz birçok farklı topuk türü vardır. İnce topuk ve kalın topuklu olarak örnek gösterilebilir.

Stiletto topuklu ayakkabılar, size yükseklik kazandıran ve bacaklarınızı uzatan klasik yüksek topuklu ayakkabılardır. Stilettoların yüksekliği 1 ila 10 inç arasında değişebilir ve tipik olarak sivri, ince bir topuğa sahiptir. Bu özel topuk, kokteyl kıyafetleri, tozluklar veya çift kotlu bir görünümü renklendirmek için mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. İnce topuk ayakkabı doğru ayakkabı seçildiğinde oldukça şık olacaktır. Bazı farklı tip stilettolarda bulunabilir. Topuk boyu yükseldikçe vücudunuza verdiği rahatsızlık artacağı için düz tabanlı stiletto tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı Üreticileri

Hm ayakkabı erkek ve kadın için toptan alınması mantıklı olabilecek bir üründür. Ayakkabı üreticilerinin çoğu, hem küçük hem de büyük miktarlarda toptan ayakkabı satın almanıza izin verir. Toptan satın almanın mantığı; ne kadar çok alırsanız o kadar az ödersiniz olarak tanımlanabilir.

Son moda toptan ayakkabı bulmak bazen zor olabilir. Pazarımıza alıcı olarak kaydolarak, bu satıcılara erişebilir ve butiğiniz için toptan ayakkabı satın alabilirsiniz. Ayak bileği kayışı: Ayak bileği kayışı topuklu ayakkabılar, ayak bileğini saran ve toka veya kravatla tutturulan bir kayışa sahip orta ila yüksek topuklu bir ayakkabıdır. Ayak bileği kayışlı topuklu ayakkabılar çok yönlü bir ayakkabı iken, bacakların daha kısa görünmesini sağlayabilir ve uzun boylu kullanıcılar için daha uygun bir modeldir. Bu tip topuklularda her ayak numarası bulunabilir.

Ayakkabı bot, çizme, terlik gibi çeşitlerin temel ihtiyaç olması ve modanın da işin içine girmesiyle en çok tercih edilen giyim aksesuarı olmuştur.

Tartışma Konusu Yüksek Topuk Ayakkabılar

Yüksek topuk çizme modelleri kadınlar tarafında oldukça ilgi görmeye başlayınca bu fetiş olarak adlandırılan ayakkabı modeli, ayakkabının erotik ile olan ilişkisini daha da artıran bir dizi popüler kültür tarafından ilgi görüp desteklenmiştir. Kadınlarda erotizmin simgesi haline gelen yüksek topuklar bu aşamaya geldiğinde tepki toplamaya başlamıştır.

Yüksek  topuk çizme, bir anlamda kadınlığın nesneleştirilmesini temsil eden yüksek topuklu ayakkabılara inat ortaya çıkmış bir modeldir. Daha sonraki dönemlerde güçlenme veya itaat etme metaforları da ortaya çıkınca tartışma devam etti ve günümüze kadar ilerledi.

Ayakkabı bebek ürünleri arasında en sık alınması gereken ürünlerden biridir. Bunun sebebi bebeklerin sürekli ayak numarasının değişmesidir.

Hm ayakkabı erkek ve kadın olarak ayrılsa da ve modelleri buna göre ayrılıyor olsa da çocuk ayakkabılarının da satış oranı geri plana atılmayacak derecededir.

Kadın erkek veya çocuk farketmeksizin moda herkesin hergün ilgi odağıdır.

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds