Hm Ayakkabı Beden Tablosu

Hm ayakkabı beden tablosu oluşturma konusunda oldukça fazla seçenek vardır. Her çeşit ayakkabı için beden tablosu  oluşturulabilir. Ayakkabıların birçok işlevi vardır. Ayaklarımızı koruyorlar. Vücut ağırlığımızı yastıklarlar. Ayaklarımızı rahat veya şık hissettirebilirler umarım ikisi de! Uygun ayakkabıları bulmak ve uygun ayakkabıların uygun olduğundan emin olmak ayaklarınızı ve vücudunuzu mutlu etmek için önemlidir. Uygun olmayan ayakkabılar ağrılı olabilir ve bunyonlar, mısırlar, nasırlar, çekiç parmakları, plantar fasiit, stres kırıkları ve daha fazlası gibi ayak sorunlarına neden olabilir.

Doğru Ayakkabıyı Bulmak İçin

Ayaklarınızı ölçün. Ayak boyutunuz ve şekliniz zamanla değişebilir. Her zaman belirli bir beden giydiğiniz gerçeğine güvenmeyin. Ayakkabılarınızı daha büyük ayağa oturtun. Çoğu insanın bir ayağı diğerinden daha büyüktür, hm ayakkabı beden tablosu ile her iki ayağınızı ölçtüğünüzden emin olmalısınız. Gün içinde ayağa kalktığınızda ayaklarınız şişer ve biraz yerleşir. Sadece sabah evden çıkarken değil, gün boyunca rahat olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Yalnızca ayakkabı numarasına güvenmeyin. Tıpkı giysiler gibi, ayakkabının içinde işaretlenen beden, markaya göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle ayakkabı numaranız, doğru ayakkabıyı seçmek için sadece bir başlangıç ​​noktasıdır. Ayakkabının şekline bakmalısınız . Ayakkabı şeklinin ayağınızın şekline benzediğinden ve ayağınıza rahatça oturduğundan emin olmalısınız.

Ayakkabıyı Aktivitenizle Eşleştirme

İdeal ayakkabınız, giyerken yapmak istediğiniz aktiviteye göre değişecektir. Koşu ayakkabı modelleri, ayaklarda uygun yumuşaklık ve esnekliği sağlamak açısından özenle tasarlanır. Yürüyüş ayakkabılarının şok emici bir topuğu vardır ve ayak tabanında esnektir. Cross-trainer'lar genellikle genel egzersiz için çok amaçlı ayakkabılardır. . Genellikle hm ayakkabı beden tablosu üzerinde çıkan sonuçtan bir numara büyük alınması tavsiye edilir. Bisiklet ayakkabısı, hızlı bir sürüş deneyimi sağlamanız açısından sert bir malzeme yapısına sahiptir. Elbise ayakkabıları rahat olabileceği gibi güzel de olabilir. Birçok elbise ayakkabısı artık daha iyi yastıklama ve sırt ve daha iyi kemer desteği sağlayan spor ayakkabı benzeri bir tabanla üretilir.

İyi Bir Ayakkabı Yapımı Arayın

İyi  ayakkabı markaları temel ilkeleri arasında yastıklı bir topuk, kolayca bükülmeyen veya bükülmeyen sağlam bir taban ve ayakkabının türüne bağlı olarak uygun alanda esneklik bulunur. Ayakkabının üst kısmı yumuşak, nefes alabilen bir malzemeden yapılmışsa, daha uzun süre giymek daha rahat olacak ve sürtünme veya cilt tahrişine neden olma ihtimali azaltır. Ayakkabının üst kısmında, aktivite ile ayağı rahatça yerinde tutmak için bağcıklar veya kayışlar olmalıdır.Ayakkabının içinde veya ayakkabının içindeki ek kısımda bir miktar kemer desteği bulunmalıdır. Hm ayakkabı beden tablosu genellikle alıcıya doğru sonuçlar verir  Birçok ayakkabı, fabrika ekini çıkararak ve yüksek kaliteli, kullanıma hazır bir ortez ile değiştirerek daha iyi oturacak şekilde yapılabilir. Özel ortezler nadiren gereklidir ve belirli ayak rahatsızlıkları için ayak ve ayak bileği ortopedi cerrahınız tarafından reçete edilmelidir. Bu adımları izlemek, ayakkabı problemleri ve ayak problemleri riskinizi en aza indirmenize yardımcı olacaktır. Ayak veya ayak bileği problemleri yaşıyorsanız, yakınınızdaki bir ayak ve ayak bileği ortopedi cerrahıyla konuşun.

Daha Büyük Ayakkabı Giymek Uygun Mudur

Hm ayakkabı beden tablosu markaya ve stile göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle bazen ayakkabı numaranızı büyütmeniz gerekebilir. Ayakkabıları denediyseniz ve iyi uyuyorlarsa, etiketin üzerindeki beden teorik olarak önemli olmamalıdır. Ayakkabılar sizin için açıkça çok büyükse, onları giymemelisiniz, çünkü ayağa tam oturmayan ayakkabılar açıkladığımız gibi ayak sorunlarına yol açabilir ve ayaklarınıza iyi bakmanız önemlidir. Her yerde mükemmel uyumu bulabilmeniz için tam ve yarım bedenlerin yanı sıra kategorilerde ayakkabı erkek ve kadınlar için arattığınızda  geniş bedenler de dahil olmak üzere çeşitli genişlikler sunulmaktadır. İç taban yerleştirildikten sonra, ayakkabının tüm doğru yerlere oturup oturmadığını kontrol etmek için aynı adımları kullanmalısınız.

Ayakkabıların Büyük Veya Küçük Olduğu Nasıl Anlaşılır

Bir ayakkabının çok büyük mü yoksa çok küçük mü olduğunu anlamanın en basit yolu, ayakkabının ayak ucunda ne kadar yer olduğuna bakmaktır. Stilettolarda topuklu ayakkabı kadın kategorinde küçük ayakkabı seçilmemelidir. Uzun parmağınız ile ayakkabı boşluğu arasında boşluk olmalıdır. Bunu kontrol etmenin başka bir yolu da parmağınızı ayağınızın topuğu ile ayakkabınızın topuğu arasına sokmaktır. Parmağınızın tam oturması için yeterli boşluk olmalıdır. Parmağınız boş alanla kolayca kayıyorsa, muhtemelen yarım boy aşağı inmeli, sıkı bir sıkışma ise yarım boy yukarı gitmelisiniz. Ayakkabının büyük veya küçük olması günlük hayatta sizi olumsuz olarak etkiyebilir. Hm ayakkabı beden tablosu ile ölçüldüğünde eğer size küçük olan bir ayakkabı giyiyorsanız ayak bileklerinizde zamanla yaralar oluşabilir.

Ayakkabıların Sıkı Mı Gevşek Mi Olması Daha İyi

Ayakkabılarınız çok sıkıysa, sürtünme olasılığı yüksektir ve bu sürtünme kabarcıklara neden olabilir, bu nedenle biraz kıpırdatmak daha iyidir. Ayağınızın topu ayakkabının en geniş kısmına rahatça oturmalı ve topukta hafif topuk kayması için yer olmalıdır. Topuklardaki gevşek kayma, ayakkabıyı yavaşça kırarsanız kabarcıklara neden olmamalıdır. Bir çift ayakkabı çok sıkı geliyorsa, hm ayakkabı beden tablosu ile bakarak yarım numara daha büyük bir ayakkabı deneyin çünkü zamanla esneyeceklerini umarak yeni ayakkabılar almamalısınız. Gevşek yapılan  ayakkabı bebek modelleri her zaman daha rahat ve daha uygundur.

Sıkça Sorulan Sorular

Hm ayakkabı beden tablosu ile ayakkabı bedenimi bulabilir miyim ?

Beden tablosu size önemli derecede yardımcı olacaktır fakat uzman bir kişini rehberliğinde öğrenirseniz sizin için daha uygun olacaktır.

  • Ayakkabı bot temizliğinde nelere dikkat etmeliyiz?

Botlarınızı temizlemeden önce botunuzun kullanılan dış kalıbı ( deri, süet, vb. ) tespit edin. Bu maddelere uygun temizleyici malzemeler kullanmaya özen gösterin çünkü kullanılan ıslak mendiller botunuzun renginin deforme olmasına neden olur.

  • Spor ayakkabılarında kalıplar farklı mıdır ?

Spor ayakkabılarında cinsiyete göre kalıplar farklılık gösterir. Ayakkabı kadın spor modellerinde erkeklere göre daha yumuşak ve esnektir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds