Hm Ayakkabı Bebek

Hm ayakkabı bebek modelleri oldukça popülerdir. Ebeveynler bebeklerine ilk ayakkabılarını almak için çok hevesliler ve bebek ayakkabıları tatlı görünümüyle ilgi görmektedir.

Bebek Ayakkabıları

Hm ayakkabı bebek modellerinin gelişen ayaklar üzerindeki potansiyel etkileri, çocuk doktorları arasında on yıllardır tartışılmaktadır. Bu konudaki uzmanlar, yeni doğmuş bir bebeğin ayağına ayakkabı giymemesini tavsiye ediyor ve bebeklerin yürümeye başlayana kadar ayakkabı giymesine gerek olmadığını söylüyor.

Bebeğiniz ilk adımlarını attıktan sonra, bebek ayakkabısı için yapacağınız en iyi şey, rahat olduklarından ve kaygan yüzeylerde biraz tutuş sağladığından emin olmaktır. Topuğa sıkıca oturmalıdırlar, ancak yine de ayak parmaklarında yer bırakmalıdırlar. Destek, bu yaşta bebeğinizin ayak bileklerini gerçekten stabilize etmese de, daha yüksek ayak bileklerine sahip ayakkabılar, küçük çocuğunuzun ayak bileklerini çıkarmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Çocuğunuzun ayakları veya yürümesi ile ilgili herhangi bir endişeniz varsa, ayak parmağınızla yürüme, ayak tırnaklarında batma, ayak parmakları veya ayak parmakları dışarı çıkma veya 15 aya kadar yürümeme gibi endişeleriniz varsa, çocuk doktorunuzla konuşun.

Yürüyüş Öncesi Bebek Ayakkabıları

Birçok ebeveyn, satın aldıkları ilk hm ayakkabı bebek ayakkabısı olarak yumuşak tabanlı bir modeldir. Bunlar her şeyden daha dekoratiftir (ve sıcaklık için çorapların bebeğinizin ayaklarında kalmasına yardımcı olabilir). Bebekler için ayakkabılar aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir;

  • Pediped
  • Okul Öncesi Çocuklar
  • Yeni Denge

Tabii ki, bebeğinizi yürüyene kadar sevimli bir çift çorapla da giydirebilirsiniz! Ayakkabı bebek seyir halindeyken ve emeklerken, ayakkabılardan çok, kaymaz tabanlı yumuşak çoraplara ihtiyaç duyarlar. Bebeğiniz dekoratif ayakkabılar giyiyorsa, bebeğiniz seyir etmeye veya yürümeye başladığında bunları çıkarın. Bu onların dengesine yardımcı olacaktır.

İlk Bebek Ayakkabılarında Nelere Dikkat Etmeli

Çocuğunuz yürümeye başladığında hm ayakkabı bebek modellerinden seçerken fiyat, rahatlık ve stili göz önünde bulundurun. Ancak en önemlisi, bebeğinizin ayaklarını esnek, kaymaz veya kaymaz tabanlarla koruyun.

Ufak yaşta bile, yürümeye başlayan çocuğunuz muhtemelen daha esnek, yumuşak tabanlı ayakkabılarda daha başarılı olacaktır. Ayakkabı markaları, rahat ve yıkanabilir olma avantajına sahip çok yumuşak deriden yapılmıştır.

Esnek tabanlar ve iyi oturması anahtardır. Bebeğinizin doktoru tavsiye etmedikçe, kemer destekleri, özel ekler, güçlendirilmiş topuklar veya diğer ek özelliklerin ek masraflarını atlayın.

Kaçınılması Gereken Bebek Ayakkabıları

Hm ayakkabı bebek modellerinde çok fazla çeşit ve görsele hitap eden model bulunur. Timsahlar, cırt cırtlı spor ayakkabılar ve parmak arası terlikler o kadar kolay kayar ki onları çocuklarınızın ayağında tutmakta zorlanabilirsiniz. Bu, "yalınayak en iyisidir" aileler için iyidir, ancak daha iyi ayakkabılar yürümeye başlayan çocuğunuzu koruyabilir veya evin içinde bile inatçı ayak parmaklarından, kırık ayak tırnaklarından, kıymıklardan ve diğer yaralanmalardan koruyabilir.

Terlik giyen çocukların ayakkabılarına takılıp ayak parmakları yaralandığına dair raporlar olduğu için terliklerin yürüyen merdivenlerde güvenlik tehlikesi oluşturabileceğine dair bazı endişeler de var. Çocuğunuz sık sık ayakkabılarından çıkıyorsa ve hafif yaralar alıyorsa, onu bağcıklı ayakkabılarla mezun etmek akıllıca olacaktır.

Ayakkabı modelleri arasından bebeğiniz için en güvenli ve rahat modeli seçin.

Seyirden İlk Adımlara

Hm ayakkabı bebek modellerini düşünmeye başlıyorsanız, bebeğinizin seyir sanatında ustalaşmaya başlamış olma ihtimali yüksektir. Bu genellikle 10 ila 18 ay arasında başlar. Seyir, emekleme ve yürüme arasında gerçekleşir, küçük bebeğiniz kendini her şeye çeker ve elleri ve ayaklarıyla birlikte kaymaya başlar.

Ancak henüz ayakkabıcıya acele etmeye kalkışmayın. Çocuğunuzun kendi başına yürüyene kadar ayakkabıya ihtiyacı yoktur.

Ayakkabı kadın modellerinde olduğu için bebek modellerinde her numaraya göre mevcut olsa da siz belli bir aşamaya gelene kadar acele etmeyin.

Ayakkabı Giymek İçin Acele Etmeyin

Bu sürenin bir noktasında, o büyülü an gelecek ve çocuğunuzun ilk bağımsız adımları olacak. Onları acele etmeye gerek yok; tüm çocuklar kendi hızlarında gelişecektir. Ancak bu aşamaya ulaştıklarında, bir sonraki dönüm noktası olan ilk çift ayakkabılarının zamanı gelmiştir. Hm ayakkabı bebek modelleri her ayak yapısına göre bulunur.

Ne kadar gerekli oldukları biraz hava durumuna bağlıdır. Yaz dönemi ise, çocuğunuz bahçede veya yerel parkta çıplak ayak veya çoraplarla birkaç hafta daha dayanabilir.

Bununla birlikte, bir kez gururlu ayakkabı sahipleri olsalar bile, onları her zaman giymeleri gerekmediğini unutmayın. En azından başlangıçta, sadece dışarıda yürürken giydirin. Ayakkabı erkek modellerinin aynıları erkek çocular için de üretilmiş ve baba-oğul olarak satışa sürülmüştür. Bu almanız için teşvik edicidir.

İlk Ayakkabı Ne Zaman Giydirilmeli

Hm ayakkabı bebek için, çevrimiçi olarak yapılamayacak bir şeydir.

Tamamen simetrik varlıklar olmadığımız için, bir ayağın diğerinden daha büyük olması tamamen normaldir. Bu nedenle boyut, daha büyük ayağa göre alınacaktır. Ölçümler tamamlandıktan sonra, çocuğunuzun ayak ölçüsüne sahip olacaksınız ve alışverişe çıkma zamanını bileceksiniz. Ayakkabı kadın spor modellerinde olduğu gibi bebek modellerinde de asimetri yaşayabilirsiniz.

Temel Bilgileri Doğru Almak

Hm ayakkabı bebek modellerinin, renkleri ve stilleri düşünmeye başlamadan önce, dikkat etmeniz gereken temel özellikleri bilmek iyidir. Bu, yürümeye başlayan çocuğunuzun ilk ayakkabılarının normal ve rahat bir şekilde büyümelerine izin vermesini sağlayacaktır.

Pediatri Koleji bu kullanışlı kontrol listesine sahiptir:

Takılmayı önlemek için yakın kırpılmış tabanları arayın.

Ayakkabının içinde hareket ve büyüme için yer olduğundan emin olun.

Serin ve rahat ayaklar için yumuşak deri sayalı ayakkabılar almaya çalışın.

Koruma ve destek için dolgulu ayak bilekleri olan ayakkabılar bulmaya çalışın. Yine, burada sağduyu yaklaşımı anahtardır. Bazı ebeveynler bize, birkaçını denediklerinde bebeklerinin en rahat olduğu tarzın açık olduğunu söylüyor. Bazıları yüksek bilek desteğini sever, diğerleri ayak bileğinin altında sever. Sadece düz ayakkabı olarak modeli bulunmayan ayakkabı bot modelleri de bebekler için üretilir.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds