Her Renk Kombine Uygun Ayakkabı Renkleri

Ayakkabı renkleri ve zevkleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Herkesin tercih ettiği renk farklı olduğu gibi bu farklılık ayakkabı seçimine de yansımaktadır. Ayrıca bu renkler kişinin tercih ettiği kombine göre değişmektedir. Böylece insanlar o gün ne giymişse ona göre de ayakkabı rengi değiştirme eğiliminde olmaktadırlar. Her ayakkabının kalitesi de farklı olmaktadır. Bazen kaliteye göre de renk değişebilmektedir. Aynı zamanda ayakkabıda kullanılacak olan kumaş türü de farklılık arz etmektedir. Bu farklılık ayakkabı rengi olarak rengin duruşuna yansımaktadır. Bir ayakkabıyı farklı renkte gördükten sonra aynı modelin farklı rengi tercih edilmektedir. Ancak modeli güzel olsa da her renk ayakkabı her modelde güzel bulunmamaktadır.

Ayakkabı Renkleri ve Değişim Göstermesi

Ayakkabı renkleri bu yüzden model ya da kumaşa göre değişmektedir.  Bazı firmalar tarafından bir model için sınırlı sayıda renkte ayakkabı üretilmektedir. Bunun sebebi ise o modelin değişik pek çok ayakkabı modelinde güzel durmayacak olmasıdır. Ancak bazen de insanlar tarafından oldukça farklı ayakkabı renkleri tercih edilmektedir.  Böylece başkalarının asla yönelmeyeceği renkleri, bir kısım zevkle giymektedir. Örnek vermek gerekirse buna fıstık yeşili ya da fosforlu renkler onlara hitap etmektedir. Hatta pek çok kişinin olmazsa olmazı haline gelmiş olmaktadır.

Ayakkabı renkleri yalnızca bir renk olmamaktadır. Nasıl ayakkabılar sadece ayakkabı olarak görülmüyorsa ayakkabı rengi de öyle olmaktadır. Tercih edilecek olan ayakkabı renkleri insan kişilikleri hakkında fikir oluşturmaktadır. Buna bağlı olarak ayakkabı modeli ile ayakkabı rengi de karakteri yansıtmaktadır. Ayakkabı renkleri karakterinize yani ruh halinize göre değişebilmektedir.  Öncelikle ruh hali ayakkabı modeline yansımaktadır. O gün rahat gözükmek ya da rahat olmak istiyorsanız tercih edeceğiniz model topuklu ayakkabı olmaması gerekmektedir. Muhtemelen herkesin bu durumda tercihi rahat ve şık bir spor model olmaktadır. Eğer o gün canlı bir renk tercih etmek ve de rahat olmak istiyorsanız bu durumda giyeceğiniz ayakkabı açık renkli bir spor ayakkabı olmaktadır.

Ayakkabı Rengi Tercihi ve İnsana Uyumu

Ayakkabı renkleri insanların size baktığında nasıl yaklaşması gerektiğinin de ipucu niteliğinde olmaktadır. O gün şık ve havalı tarza sahip olmak istiyorsanız giydiğiniz ayakkabı topuklu bir ayakkabı olabilmektedir. Aynı zamanda topuklu ayakkabı renkleri de dikkat etmeniz gereken hususlardan biri olmaktadır. Topuklu ayakkabı tercih edilmesinin yanında bir de rengine ihtimam göstermek gerekmektedir. Ayakkabılarda kombinler tamamlayan en önemli unsurlardan birisi olmaktadır. Çok güzel şekilde bir arada olan bir kombin tercih olabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Kombinin altına yanlış tercih edilen bir topuklu ayakkabı rengi kombini bozmaya yetmektedir. Veyahut kombin yanlış olmakta ya da yeterince istenilen olmamakta olsa bile ayakkabı doğru seçildiğinde doğru görüntüyü verebilmektedir.

Ayakkabı Renkleri ve Ayakkabı Rengi İsimleri

Ayakkabı renkleri ve modelleri bu yüzden oldukça önemlidir. Bununla beraber ayakkabı renkleri isimleri de bilinmesi gereken bir diğer konu olmaktadır. Çünkü ayakkabı alırken ya da sipariş edilirken ismi tam bilinmeyen ayakkabı renkleri sorun oluşturabilmektedir. Kadın ya da erkek herkesin bilmesi ve de öğrenmesi gereken bir mevzu olmaktadır. Yanınızda kombin kıyafetiniz yoksa, o kıyafetin rengine göre ayakkabı tercih edebilirsiniz. Ya da çok beğenerek alıp, hiç giyemediğiniz ayakkabılar dolabınızda duruyor olabilmektedir. Bu ayakkabıların renklerini doğru öğrendikten sonra kombin rengini de ona göre tercih edilebilmektedir. Ayakkabı renkleri bir de çanta rengine uyum sağlamsı gerekmektedir. Eğer kombin yapan kişi bir erkek ise bu sefer kullanıyorsa eğer, kemerine göre uyum sağlaması gerekmektedir. Bu tür eşyalar detay gibi olsa da göze çarpacak ve de kombini ayarlayacak detaylar olmaktadır.

Ayakkabı renkleri bu durumda çanta ve de kemere göre de tercih edilebilmektedir. Eğer daha önceden çanta ya da kemer bulunuyorsa ayakkabının rengi kemer ve çantaya uygun olabilmektedir. Bu gerçekten dikkat edilmesi gereken bir husus olmaktadır. Çünkü kahverengi tercih olacak bir kemer ile siyah bir ayakkabı uygun olmamaktadır. Ayrıca kemer ya da ayakkabı farklı renklerde oluşuyorsa, bunların renk tonu olarak birbirini tamamlaması gerekmektedir. Çünkü insanın gözü bu ufak detayları da algılamaktadır. Ayrıca çok ağır desenler de tercih edilmemesi gerekmektedir. Eğer tercih edilen renk de zor bulunan bir renk ise bu da tamamlanmayı zorlaştırmaktadır. Öncelikle ayakkabıya uygun renkte çanta ya da kemer bulunması gerekmektedir. Şayet bu renk bulunursa daha sonra ayakkabının satın alınması gerekmektedir.

Ayakkabı Rengi Tamamlama

Ayakkabı renkleri kombine göre kolay şekilde tamamlanması gerekmektedir. Çünkü bazı zamanlarda ayakkabıların renkleri solabilmektedir. Bu durumda boyanma ihtiyacı doğurmaktadır. Ayakkabı boyası renkleri bu durumda bulunabilecek zor renklerde sınırlı kalmaktadır. Boyanabilir olan ayakkabılar kolaylık ve de rahatlık sağlamaktadır. Tercih edilen renklerin hep aynı renk olması da gerekmemektedir. Önemli olan şey ayakkabı boyaları renkleri arandığı durumda bulunabilir şekilde olması gerekmektedir. Ayakkabı boyası önceki nesillerce daha sık olan ürünler arasında yer almaktadır. Genelde tercih edilen model ya da tarz boyanacak modellerden olmaktadır. Böylece ayakkabı boyası da oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak ayakkabı boyası rengi de önem arz etmektedir.

Ayakkabı renkleri daha önce de bahsedildiği gibi kişiden kişiye tarzdan tarza göre değişmektedir. Yapılması gereken şey ise doğru modele doğru ayakkabı rengini bulmaktır. Doğru model ve ayakkabı da doğru kombine göre tercih edilmesi gerekmektedir. Gidilecek yer de önem arz etmektedir. Eğer ağır bir ortama gidilecekse ona göre bir kıyafet ve de kombin ayarlanması gerekmektedir. Bazen kombin resmi bir kıyafet tercih edilirken ayakkabı spor tarzda giyilmektedir. Bu duruma tam olarak yanlış denilemezken, tercih edilmesi doğru tamamlanmasına göre değişmektedir.

 


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds