Gümüş Stiletto Topuklu Ayakkabı ile Gece Kombini

Gümüş stiletto topuklu ayakkabı oldukça iddialı bir ayakkabı olarak göze çarpar. Kullanım alanı kısıtlı olsa da kullanıldığı yerde ondan başkası görünmeyecektir.

Stiletto Ayakkabılar Nedir

Stiletto, ayakkabılar arasında kadınların en çok tercih ettiği ayakkabı modelidir. Pek çok kadının en büyük aşkı olan stiletto ayakkabı, giymesi çok acı veren bir model olmakla birlikte birçok kadını kendine hayran bırakan şık ve zarif bir görünüme sahiptir. Bu yazımızda özellikle gümüş stiletto topuklu ayakkabı modellerinden hoşlananlar için kombinasyon seçeneklerinden bahsedeceğiz.

Stiletto, sivri topuklu ve ince burunlu ayakkabılara verilen isimdir. Üç tür topuk yüksekliği farkı vardır. Topuk 8 cm ince topuklu, 10 cm topuklu, topuk yüksekliği 12 cm ince topuklu. Bu üç farklı topuk yüksekliğine sahip ayakkabı firmalarının ürettiği stiletto modelleri açısından genellikle topuk yüksekliği 10 cm ve 12 cm olan ayakkabılarda tercih edildiği ortaya çıkmıştır ve bunun sebebi olarak ünlülerin en çok bunları tercih ettiği bilinmektedir. İnce topuklu ayakkabılar giymek sizi kendinden emin ve seksi kılacaktır. Bu model ile daha şık ve uzun boylu hissettiğimiz için stiletto sevgimiz hiç bitmiyor. Modeli nedeniyle anatomiye pek uygun olmasa da görünümü ve şıklığı ile bizi büyülüyor.

Stiletto Ayakkabılarla Kombin Nasıl Yapılır

Bu ayakkabı modelleri her şeyin giydiğinizden daha şık görünmesini sağlasa da bu modeller özellikle şık stiller oluştururken tercih edilir. Örneğin düğünler, akşam yemekleri ve kokteyller için stiletto ayakkabı tercihi şıklığı bir üst seviyeye taşır ve tüm dikkatleri üzerine çeker. Güzel bir stiletto kombinasyonu yapmak istiyorsanız kombininiz için seçeceğiniz parçaları özenle ve dikkatle seçmelisiniz.

Sportif ve şık bir tarzınız varsa gündüzleri ince topuklu ve şık kot kombini kesinlikle mükemmel görünecektir. Stiletto ayakkabıları etek ve elbiselerle kombinleyebilirsiniz. Böyle bir kombinasyon düşünüyorsanız, ayak bileğinizin tüm dikkati çektiğini unutmayın. Ayak bileğiniz normalden biraz daha kalınsa bu havayı yakalamak için seçeceğiniz stiletto modele dikkat etmeniz gerekir. En güzel stiletto kombinasyonları arasında elbise ve etekler ile birlikte yapılanlar bulunmaktadır. Gümüş stiletto topuklu ayakkabı özellikle gece kıyafetleri ile çok uyumludur. Kısa bir elbise altına ince topuklu ayakkabı modeli giymek bacaklarınızın güzelliğini ortaya çıkarır. Stiletto giyildiğinde ince ve uzun bacaklara sahip kişiler kendilerini çok daha fazla gösterirler. Bu yüzden favori stiletto ayakkabılarınızı yanınıza alıp mağaza mağaza elbise ve etek modellerini deneyerek ayakkabılarınız için doğru kombinasyonu oluşturabilirsiniz.

Gümüş Stiletto Topuklu Ayakkabı Nasıl Birleştirilir

Topuklarda süsleme rengi olarak genellikle altın ve sümüş stiletto topuklu ayakkabı tonları tercih edilmektedir. Bu nedenle kıyafetinizde aynı tonu aramanız gerekiyor. Eğer kıyafeti önceden almışsanız ve ayakkabıyı kıyafete göre arıyorsanız altın veya gümüş çizgili stiletto topuklu ayakkabı modellerinde de aynı önlemler alınmalıdır. Deri modelleri daha fazla kombinasyonda kullanabilirsiniz. Basit yüksek topuklu ayakkabılarınızı dilediğiniz kombinasyonda kullanma şansınız var. Zarif görünüyor ve bu yüzden özellikle şık davetler için ilk tercihinize eklemek iyi bir fikirdir. Kadınların başarısının bir göstergesi olan şık kombinlere duyulan tutku çoğu zaman işkenceye dönüşebilir. Birleştirmenin zor olduğu anlarda ilaç bazen ayakkabı olabilir. Yapılan araştırmalar, hangi ayakkabıyı ilk olarak giyeceğine karar veren kadının gerisini daha hızlı ve daha iyi tamamladığını göstermiştir.

Kadın Ayakkabılarıyla Kült Haline Gelen Bir Model

Özellikle stiletto siyah modeller, her sezon kadın ayakkabı koleksiyonunda adını duyurmaktadır. Mevsim fark etmeksizin sürekli varlığını devam ettiren bu sümüş stiletto topuklu ayakkabı modeli bir anda kıyafetlerin havasını değiştirir ve stiletto ayakkabılar bu işlevi ile kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Kış aylarında ise stiletto bot modelleri yine kadınlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Modaya uygun bir biçimde başlayan spor giyim stiletto ayakkabılarla birlikte kullanıldığında, etki tamamen şekil değiştirerek giyen kadınlara çekici bir etki bırakıyor. Erkekler ayrıca stiletto giyen kadınların daha çekici göründüklerini düşünmektedir. Bu açıdan da stiletto ayakkabılar kadınlar tarafından sevilmektedir.

En Çok Satan Stiletto Modeli

Birkaç sezonun vazgeçilmezi olan stiletto ayakkabı modeli, yaz aylarında da etkisini sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor. En çok tercih edilen stiletto modellerini sizler için aşağıda derledik:

  • Ten rengi stiletto modeli
  • Ayak bileklerini bağlayan stiletto modeli
  • Zımba detaylı Stiletto modeli
  • Rugan stiletto modeli
  • Pastel renklerde tasarlanan stiletto modeli
  • Renkli desenle tasarlanmış stiletto modeli
  • Gümüş stiletto topuklu ayakkabı

Stiletto alıcıya çıktığı ve vitrinleri süslemeye başladığı günden beri birçok kişinin gözde ayakkabı modellerinden birisi olmuştur. Bunun nedenlerinden ilk göze çarpanı ise sade bir şıklık sunarak birçok başka kıyafetle kombinlenebilir bir tarzı olmasıdır. İlk piyasaya sürüldüğünden bu yana, farklı çeşitlerde tasarlanan en asil ve şık stiletto modeli tartışmasız siyah olanıdır. Siyah yüksek topuklu ayakkabılar birçok kıyafetle kolayca birleştirilebilir. Özellikle düğün ve top kronlarıdır. Gümüş stiletto topuklu ayakkabı ayakkabılar ise genellikle gece eğlencelerinde tercih edilmektedir.

Gümüş Stiletto Topuklu Ayakkabı Hala Moda Mı

Birçok farklı malzemeden yapılmış gümüş stiletto modellerini birçok mağazada bulabilirsiniz. Deri, süet ve rugan çeşitlerinde stilettonun şık detay modelleri de bulunmaktadır. Bu sezon siyahın popülaritesi göz önüne alındığında, siyah topuklu ayakkabıların çeşitli alternatifleri bulunmaktadır. Tırnak topuğu şeklindeki klasik siyah ince topuklu ayakkabıların bulunması kolaydır.

Bunun dışında arka topuk kısmındaki dantel detaylarıyla hareketlendirilmiş deri olanları görebilirsiniz. Topuklar, çeşitli parçalar ve ayak bileği bağları tamamen dekore edilmiştir. Model detaylarına göre stiletto ayakkabıların hangi kombinasyonda ve nerede kullanılacağına karar verebilirsiniz. Gümüş stiletto topuklu ayakkabı modelleri vitrinlerde artık fazla görünmemektedir. Bunun sebebi ise kombinlerde kısıt yaratmasıdır. Ancak kullanabilen için iddialı seçenekler ortaya çıkarmaktadır.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds