Gelin Ayakkabısı Stiletto Önerileri

Gelin ayakkabısı stiletto önerileri ayakkabı tercihinizi yapmadan önce incelemek isteyeceğiniz bir konu olacaktır. Bir düğün planlarken yapılacaklar listesinde sayısız şey vardır: bir yer seçmek, pasta, müzik ve tabii ki mükemmel gelinliği bulmak. Hayalinizdeki gelinliği seçtikten sonra nefes kesici bir giriş yapmak için geriye sadece saç, makyaj, aksesuar ve rahat ayakkabılar kalıyor. Doğru gelin ayakkabısını seçmek kesinlikle ciddi düşünmeniz gereken bir şey olmalı çünkü kimse geceyi ayak ağrısıyla dans etmeye çalışarak geçirmek istemez.

Günlük hayatınızda topuklu giymeye alışkınsanız gelin ayakkabısı olarak şık stilettolar seçmek görünüşünüze mükemmellik katacaktır. Uzun topuklarla yürümeye alışkın kadınlar için stilettolar vazgeçilmezdir. İnce topukları ve asil duruşları ile gelinliğinizi estetik bir şekilde tamamlarlar.

Topuk yüksekliği söz konusu olduğunda doğru ya da yanlış cevap yoktur; Kendinizi en rahat hissettiğiniz şey budur. Günlük topuklu ayakkabı giyiyorsanız ve ince topuklu ayakkabılarla dolaşmaya alışmışsanız, muhtemelen gelin ayakkabınızda da benzer bir topuğu tercih edebilirsiniz. Ancak günlük olarak düz ayakkabı tercih ediyorsanız, düğün gününüz için aniden topuklu gelin ayakkabısı modelleri seçmek pek de iyi bir fikir olmayabilir.

Gelin Ayakkabısı Ne Zaman Alınır

Bazı gelinlerin düğün günü için kafalarında bir tasarımcı ayakkabısı vardır. Bu gibi durumlarda ayakkabınız parlayan parçanız olsun istiyorsanız gelinliğinizi ayakkabınıza uydurmanız gerekir. Ya da önce alacağınız gelinliğin tarzını belirleyebilirsiniz, böylece gelin ayakkabısı seçiminizi gelinliğinizle eşleştirebilirsiniz.

Daha kısa bir gelinlik giyiyorsanız, hangi ayakkabıyı alacağınıza karar vermek için bolca zamanınız olacaktır, birkaç seçenek satın alın ve mükemmel bir şekilde eşleşmelerini sağlamak için gelinliğinizi bu ayakkabılarla deneyin. Eğer daha uzun bir gelinliğiniz varsa, düğün için gelin ayakkabısı tercihinizi daha önce satın almanız ve terzi ile randevularınıza götürmeniz önemlidir. Topuğun yüksekliği, düğün için yapılması gereken ayarlamaları belirleyecektir.

Gelin ayakkabısı seçiminizi genel olarak gelin görünümünüze ekleyeceğiniz diğer aksesuarlarla da eşleştirmek isteyebilirsiniz. Özellikle havanın hızla değişebileceği bir bölgede düğün yapıyorsanız, hava durumunu da dikkate almak önemlidir, çünkü yağmur ya da karla uğraşıyorsanız, deri gibi daha sağlam bir malzemeden yapılmış kapalı ayakkabılar en akıllıca seçenek olabilir.

Renkli Gelin Ayakkabısı Stiletto Seçenekleri

Genellikle gelin ayakkabısı rengi gelinlikle aynı renkte tercih edilir. Bu nedenle alışverişe çıkmadan önce terzinizden yanınızda götürebileceğiniz bir parça gelinlik kumaşı isteyebilirsiniz. Ayakkabı seçiminizi yaparken kullanacağınız aksesuarlarınızı da gözden geçirmelisiniz. Aksesuar kullanmayı tercih etmiyorsanız ayakkabı seçiminizi daha gösterişli yapmak isteyebilirsiniz. Seçeceğiniz stilettolar gelinliğinizle aynı tonlara sahip olacağı gibi alternatif renklerde ve modellerde de olabilir.

Klasik düğün ayakkabısı renkleri normalde beyaz, şampanya, fildişi veya doğal renklerdir ancak mükemmel gelin ayakkabınızı seçme konusunda herhangi bir kural yoktur, bu sizin özel gününüz ve seçiminizdir. Gelin ayakkabısı seçiminizi yaparken renkli stilettolar ile görünüşünüze farklı bir dokunuş katma ihtimalinizi gözden geçirebilirsiniz.

Gelinliğinizi tamamlayacak bir gelin ayakkabısı ya da iddialı veya duygusal bir değer taşıyan bir çift ayakkabı seçebilirsiniz. Bazı gelinler, rengi düğünün renkleriyle veya gelin buketinin rengiyle eşleştirir. Seçeceğiniz ayakkabıların rengini makyajınızla eşleştirmek de başka bir ihtimal olabilir. Renkli seçenekler size göre değilse fakat ayakkabılarınızda farklılık yaratmak istiyorsanız gelin ayakkabısı süsleme seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Mekana Uygun Gelin Ayakkabısı Seçimi

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, düğün ve resepsiyonun gerçekleştiği mekandır. Açık havada bir düğün yapıyorsanız, bir çift stiletto en iyi seçenek olmayabilir. Açık hava düğünleri söz konusu olduğunda, bir çift düz ayakkabı veya gelin ayakkabısı spor modelleri daha akıllıca bir seçim olabilir. Ayrıca merdiven çıkmanız mı gerekecek sizi zorlamayacak bir dans pistinde mi dans etmeniz gerekecek gibi diğer ayrıntıları da göz önünde bulundurun.

Ayakkabı alışverişi yaparken mekanı göz önünde bulundurmak, gelin ayakkabısı ile ilgili herhangi bir aksilik veya kaza olmasını engelleyerek, hayal ettiğiniz gibi mükemmel bir düğün günü geçirmenizi sağlayacaktır.

Ayakkabılarınızı düğün alanının yüzeyine göre seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Düğününüz kum veya toprak gibi bir zeminde yapılacaksa uzun ve ince topuklu stilettolar size zorluk yaratabilir. Toprak, kum gibi engebeli zemine sahip bir düğün alanınız varsa gelin ayakkabısı dolgu topuk modellerini incelemek isteyebilirsiniz. Bu size daha fazla denge ve hareket özgürlüğü sunacaktır.

Yedek Gelin Ayakkabısı Seçimi

İnce topuklu stilettolarınızı gerçekten seviyorsanız ancak daha sonra rahat hissetmeyeceğinden endişeleniyorsanız, yine de onları giyin ve daha sonra değiştirebileceğiniz gerçekten rahat başka bir çift ayakkabı alın. Gecenin ilerleyen saatlerinde rahatça dans edebilmek ve eğlenebilmek için gelin ayakkabısı converse seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

Ayrıca topukların kırılması veya kayışların kırılması gibi ayakkabıyla ilgili aksilikler olması ihtimaline karşı bir çift yedek düğün ayakkabısını hazırda bulundurmak iyi bir fikir olabilir. Ayrıca yedek ayakkabılarınızın da gelinliğinizle uyumlu olması gerekir.

İki çift ayakkabıya sahip olmak günümüzde çok yaygın bir fikirdir, gelinler tören için zarif ve daha az rahat olan stilettoları severler ve resepsiyon için daha rahat bir gelin ayakkabısı babet seçerler. Ama birçok gelin topuk ölçüsü konusunu dikkate almaz. İkinci çiftinizin topuk boyutu ilk çiftinizin topuk ölçüsünden daha uzun veya daha kısaysa, gelinliğiniz çok uzun olabilir ve güvenli bir şekilde hareket edemezsiniz. Bu sebeple hem tören hem de resepsiyon için işe yarayacak bir yedek ayakkabı bulmak doğru olabilir.

Hava Koşullarına Göre Gelin Ayakkabısı Seçimi

Hava durumuna uygun gelin ayakkabısı seçimi de bir diğer önemli konudur. Bu güzel günde hiç kimse havanın en çok etkilediği vücut bölgesi olan ayaklarının üşümesini ya da terlemesini istemez. Düğününüzü yapacağınız mevsime ve sıcaklığa göre bir ayakkabı seçimi yapmak iyi bir fikir olacaktır.

Düğününüzü yaz aylarında yapmayı planlıyorsanız, burnu ya da topuğu açık stilettolar ile saten kumaştan bir ayakkabı seçebilirsiniz. Açık ayakkabılar ayaklarınıza hava aldırarak geceyi rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Düğününüz kışın yapılıyorsa ipek ve kapalı stilettolar tercih edilebilir. Kapalı ayakkabılar ise sizi sıcak ve rahat tutacaktır.

 

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds