Gelin Ayakkabısı Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelin ayakkabısı seçiminizi yaparken dikkatli olmanız gereken birkaç nokta var. En mutlu gününüzde en doğru ayakkabıyı giymeniz sizi mutlu edecektir.

Gelin ayakkabıları bu mutlu gününüzü kötü yapabilir. Eğer ayaklarınız ağrıyorsa mutluluğunuzun önüne geçebilir.

  • İhtiyaçlarınıza uygun ayakkabıları seçin

Kişiliğinize uyan ayakkabıları seçin. Bugün gelin ayakkabısı, spor ayakkabısı, kovboy çizmesi, sandalet gibi herhangi bir ayakkabıyı kullanabileceğiniz özgürlüğe sahipsiniz.

En önemlisi, seçtiğiniz herhangi bir ayakkabının kişiliğinize uymasıdır. Yani ayakkabınızda tamamen mutlu olmak zorundasınız. Muhtemelen sevmediğiniz ayakkabı içinde yürümekte zorlanacaksınız ve sonra bunu garip ve rahatsız bulacaksınız.

Benzer şekilde, her zaman antrenman kıyafeti giyen biriyseniz, yeni gelin ayakkabısı spor deneyin! Gelinliğinize göre giyeceğiniz ayakkabı seçin. Elbisenizi tamamlayan bir gelinlik ayakkabısı rengi seçin.

İstediğiniz rengi bulamadıysanız kolayca boyatabilirsiniz. Elbiseden ayakkabınızı ayıracak gümüş ve altın gibi aksesuarlara uyan bir renk tonu seçme seçeneğiniz de var. İnci, boncuk, payet ve yapay elmas gibi gelin ayakkabısı süsleme ile de rengi değiştirebilirsiniz.

Ayakkabının Kumaşına Karar Verin

Vinil veya plastik ayakkabı seçmenin ayaklarınızı sıkıştırabileceğini veya sürterek acıtabileceğini unutmayın. Ek olarak, zayıf ayakkabılar bacakların şişmesini kolaylaştırır.

Ayakkabılarınızın rahat olduğundan emin olun. Düğün tüm gün süren bir etkinliktir ve en azından dans bitene kadar ayakkabılarınızı çıkarmak istemezsiniz. Topuklu Gelin ayakkabısı ancak onları giymeye alışkınsanız seçmeniz gereken bir şeydir. Topuklu ayakkabıya alışık değilseniz evde bolca alıştırma yapmanız gerekir.

Ayakkabının şekli kötüyse konfor seviyeniz düşer. Örneğin, açık burunlu veya yuvarlak burunlu ayakkabıların sivri burunlu ayakkabılardan daha rahattır. Evin etrafında, işteyken veya düğüne kadar ayak işlerini yaparken ayakkabılarınızı giyin ve alışın.

Gelin ayakkabısı stilinizi elbisenize veya düğününüze uydurun. Düğün ayakkabılarını seçerken düğün stilini, kıyafet stilini ve mevsimi göz önünde bulundurun. Örneğin, yaz aylarında, açık burunlu açık beyaz saten terlikler, sırtı açık saten elbise ile çok yakışır. Resmi olmayan düğünler için gelin ayakkabısı babet ve süslü sandaletler gibi ayakkabılarla rahatlığın tadına varın!

Ayakkabınız Elbisenize Göre Değişir

İlk önce bir gelin ayakkabısı satın alın. Ayakkabılar sonuna kadar bekleyebileceğiniz bir şey gibidir, ancak ideal olarak, elbisenin sadece etek ucunu değil, elbiseyi denemeye başlamadan önce ayakkabılarınızı almaya çalışın. Treniniz varsa etek ucu ayakkabılarınızın yüksekliğine bağlıdır. Örneğin, topuklu ayakkabı giyiyorsanız, elbisenin alt kısmında bunu örtmek için fazladan boşluğa ihtiyacınız olacaktır.

Bu ayrıca, yeterince topuğunuz yoksa elbisenizin üzerine takılmanızı önlemeye yardımcı olur. İlk provadan önce ayakkabınız yoksa, sevdiğiniz bir tür ayakkabı yanınıza getirin. Bu şekilde, elbisenizi nasıl değiştireceğiniz konusunda iyi bir fikre sahip olur.

Ayakkabıyı birkaç yerde arayın. Bulduğunuz ilk ayakkabıyı satın almayın. Düğün ayakkabılarının fiyatı genellikle belli sayılar arasındadır ve kimsenin görmediği Gelin ayakkabısı çok fazla para harcamamanız gereken bir masraftır.

Ayrıca, kullandığınız herhangi bir sitenin bir şeyler ters gitmesi durumunda para iadesi sunduklarından emin olmanız gerekir.

Aksesuarların Önemi

Lüks eklemek için aksesuarlar satın alın. Satın aldığınız ayakkabı türü ne olursa olsun, optimum konfor seviyesini elde etmek için her zaman ek ürünler satın alabilirsiniz. Örneğin, ortopedik tabanlar ve kaymaz taban tıpaları, kabarmaları önlerken ayakkabının düzgün bir şekilde oturmasına yardımcı olur.

Arkadaşlarınızdan ve ailenizden alışverişinizde size Gelin ayakkabısı konusunda yardımcı olmalarını isteyin. Sadece stresli hissettiğinizde sizi cesaretlendirmek için orada değiller, aynı zamanda ayakkabı seçimleriniz konusunda onların tavsiyelerini ve fikirlerini de öğrenebilirsiniz.

Lütfen yedek ayakkabı getirin. Düğün ayakkabınız ne kadar rahat olursa olsun, yedek ayakkabı veya gelin ayakkabısı converse bulundurmak her zaman akıllıca olacaktır. Örneğin, topuğu kırabilirsiniz mi yoksa kumaşı yırtabilir misiniz bilmiyorsunuz. Bu ikinci ayakkabınız parmak arası terliklerden spor ayakkabılara kadar seçeneğinizin olduğu bir şeydir.

Ayakkabı Çeşitlerinden Doğrusunu Seçmeye Özen Gösterin

Düğününüz kış ise süet bir gelin ayakkabısı stiletto tercih edebilirsiniz. Ayrıca rugan ve süet ayakkabılar esnek değildir. Bu nedenle bu yönde seçim yaparken dar veya bol ayakkabı seçmeyin.

Hava durumuna uygun bir ayakkabı seçmeniz de önemli bir konudur. Havanın vücudun en etkili kısmı olduğu güzel günde kimse ayaklarını ıslatmak ve tarzını bozmak istemez. Bu nedenle yaz aylarında düğün yapacaksanız, açık saten gibi bir ayakkabı seçebilirsiniz. Düğün kışın yapılıyorsa ipek ve kapalı tip Gelin ayakkabısı tercih etmelisiniz.

Mekanın yüzeyine uygun ayakkabı seçimi için idealdir.  Bu nedenle, ince topuklu ayakkabılarla daha rahat hissetmiyorsanız, ince topuklu ayakkabılar yerine gelin ayakkabısı dolgu topuk tercih edebilirsiniz.

Bu yüzden evinizde ayakkabılarınızla prova yapın ve rahatlık seviyenizi anlayın. Ve eğer rahatsızsanız ve iade hakkınız varsa, ayakkabıyı iade etmeniz gerekecektir.

Damat ile Uyum

Damat ile uyum sağlamak muhtemelen en önemli noktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ana faktör damadın boyudur. Uzun topuklu giyiyorsanız ve damattan daha uzunsanız ilginç görüntüler görebilirsiniz.

Ayrıca damadın yanında duruyorsanız ve çok kısaysanız bu durumu topuklu ayakkabılarla birlikte saç modeli ile düzeltebilirsiniz. Proporsiyonunuza göre giyinmeyi gelin ayakkabısı instagram gibi kaynaklardan öğrenebilirsiniz.

  • Yedek ayakkabı

Tüm bu çabadan sonra, rahatsızlık istemezsiniz. Bu nedenle yedek Gelin ayakkabısı olması gerek. Yedek ayakkabı almanıza gerek yok. Daha önce giydiğiniz ve evinizdeki ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Önemli olan rahat olmanız ve elbisenize çok yakışmasıdır. Gelin ayakkabısı 2021 yılında istediğiniz şekilde giyebileceğiniz bir ayakkabı olabilir. Ne seçerseniz seçin, istediğiniz bir model olmasına dikkat edin. Rahatlıktan ödün vermeyin.

  • İstediğiniz ayakkabıyı ararken internetten yararlanmayı unutmayın. Düğün ayakkabılarımın beyaz olması gerekiyor mu?

Kesinlikle hayır! Birçok perakendecinin özellikle boyanabilir fildişi saten olmak üzere fildişi gelinlik ayakkabısı sattığını görebilirsiniz. En popüler gelinlik fildişi ancak ayakkabıların fildişi olması gerekmiyor.

Modern gelinler bazen "mavi bir şey" için mavi ayakkabılar ya da büyük bir günün ardından defalarca giyilebilecek canlı ayakkabılar giyerler. Fildişi ayakkabılar da birçok boyanabilir kumaş içerir, bu nedenle gelinler büyük günlerinde fildişi giyebilir ve daha sonra ayakkabılarını boyayabilir!


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds