Gelin Ayakkabısı Nereden Alınır

Gelin ayakkabısı için doğru bir seçim yapılmalıdır çünkü düğün hayatınızın en güzel günüdür; oturuyor, ayakta duruyor, dolaşıyor ve dans edeceksiniz. Eğer doğru bir seçim yapmazsanız bunların hiçbiri eğlenceli olmaz. Gelinler için birçok ayakkabı modelleri vardır. Düğün ayakkabısı, düğünün ayrılmaz bir parçasıdır tıpkı gelinliğiniz ve takılarınız gibi, görünümünüze şıklık katarlar. Kutlamalar boyunca size destek olacak rahat bir çift ayakkabı seçmenizi tavsiye etmek daha doğrudur. Gün boyu ayakta sevdikleriniz ile ilgilenirken ayaklarınız uzun süre ayakta olmaktan dolayı kötü bir hal alabilirler. Ayaklarınıza uygun rahat bir ayakkabı giymediğiniz taktirde  en güzel gününüzde ayak sağlınızdan olabilirsiniz. Rahatlık için her zaman yuvarlak ve açık parmak tercih edin.

Ayakkabı Türleri

Ayakkabı söz konusu olduğunda, bu sadece bir gereklilik değil, aynı zamanda kişisel kimliğinizi sergilemenin bir yoludur. Ayakkabı seçiminiz kişiliğiniz hakkında çok şey anlatıyor eğlenceli mi yoksa korkak mısınız? Maceracı mısın yoksa güvende mi? İster erkek ister kadın olun, ayakkabılar onsuz yaşayamayacağınız bir şeydir. İyi bir çift ayakkabı sadece rahat değil, aynı zamanda dayanıklıdır. Ayakkabı bölümünde kadınların erkeklerden daha fazla seçeneği olduğunu düşünüyorsanız, açıkça öğrenecek çok şeyiniz var. Görgü bir insanı yaratabilir ama ayakkabıları onun tarzını oluşturuyor. Henüz fark etmediyseniz, giydiğiniz ayakkabı türü, stil sahibi olup olmadığınızın en açık göstergelerinden biridir. Gelin ayakkabısı ayakkabı türleri arasında ki en özel yere sahiptir. Kadınların en özel gününün vazgeçilmez bir parçasıdır. Gelin ayakkabısı stiletto en çok revaşta olan türdür.

Topuklu Ayakkabı Türleri

Stiletto : Stiletto topuklu ayakkabılar, size yükseklik kazandıran ve bacaklarınızı uzatan klasik yüksek topuklu ayakkabılar. Stilettoların yüksekliği bir ila 10 inç arasında değişebilir ve tipik olarak sivri, ince bir topuğa sahiptir. Bu özel topuk, gelin ayakkabısı, kokteyl kıyafetleri, tozluklar veya çift ​​kotlu bir görünümü renklendirmek için mükemmel bir tamamlayıcı olabilir.

Blok : Blok topuklular, kare veya silindirik görünüme sahip kalın topuklulardır. Topuk şekli, ağırlığı eşit olarak dağıtarak onları giyebileceğiniz daha rahat topuk türlerinden biri haline getirir. Blok topuklu ayakkabılar, dar kot pantolonlar, gündelik etekler ve çeşitli elbise silüetleriyle harika çalışır. Gelin ayakkabısı dolgu topuk gelinlerin çokça tercih ettikleri diğer bir ayakkabı türüdür.

Biriktirme: Makara topukluları, üst ve alt kısımların geniş olduğu ve orta kısmın daraldığı bir kum saati şekline sahiptir. Bu topuk çifti, önyükleme kesim kot pantolonlar ve kalem eteklerle çalışır.

En Çok Tercih Edilen Türler

Ayak bileği kayışı topuklu ayakkabılar, ayak bileğini saran ve toka, toka veya kravatla tutturulan bir kayışa sahip, orta ila yüksek topuklu bir ayakkabıdır. Ayak bileği kayışlı topuklu ayakkabılar çok yönlü bir ayakkabı olsa da, bacakların daha kısa görünmesini sağlayabilir ve uzun boylu kullanıcılar için en uygun olanıdır. Gelin ayakkabısı instagram sayflarında çokça paylaşılan bir türdür. Bu türe ek olarak Yavru kedi elbiseniz veya kenarlı denim ile giymek için düşük etkili bir çift topuklu ayakkabı arıyorsanız, kedi topukluları harika bir seçenektir. Yavru topuklu ayakkabılar, kapsül gardırobunuzdaki pantolon takımları, ofis kıyafetleri, kot kot pantolonlar ve diğer çeşitli seçeneklerle iyi bir şekilde eşleşen kısa ince bir topuktur.

Yeni Trend Olan Gelin Ayakkabısı

Renklerden korkmayın. Büyük gününüz için verdiğiniz diğer tüm stil kararları gibi, nihayetinde hangi ayakkabı rengini giyeceğiniz, ne tür bir gelin olduğunuza bağlı olacaktır. Klasik ve geleneksel gelinler muhtemelen temiz beyaz, şampanya, fildişi ve çıplak tonları seçerler, ancak küçük bir ayakkabı yeteneği ilginizi çekiyorsa, renk departmanında kutunun dışına çıkmaktan korkmayın. Gelin ayakkabısı babet çok tercih edilmesede yeni trendler arasına girmeye başladı. Biraz daha yukarı çıkmak istiyorsanız metalik renkleri düşünmeniz önerilir. Soluk maviden koyu kraliyet tonlarına kadar değişen tonlanlarda tercih edilebilir. Gelin ayakkabısı converse modeller Avrupada ve Amerika’da ki gelinler tarafından fazlaca tercih ediliyorlar.

Gelin Ayakkabısı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin ayakkabısı karar vermeden önce elbisenizi bulmak en iyisi olsa da, onlar için alışveriş yapmalı ve aynı anda birkaç temel stile odaklanmalısınız sadece ayakkabılarınızı elbisenizle nasıl eşleştireceğinizi bulmanız gerektiği için değil. Ancak onları elbise donanımınızdan ve tadilatlarınızdan önce satın almanız gerekeceğini bilmelisiniz. Konfora öncelik verin; Dikkate almanız gereken ilk şey topuk yüksekliği olmalıdır: Topuk ne kadar yüksekse, ayağınızın topuna o kadar fazla baskı uygular. Alçaktan orta yüksekliğe kadar bir topuk ve hatta daha ince bir topuk bile sizi bu kadar uzun süre ayakta durmanızı ve dans etmenizi sağlar.

Gelin Ayakkabısı Modelleri

Beyaz ayakkabı veya kemik ayakkabı seçimi yıllarca  geleneksel bir şekilde devam ediyor ve yıllarca da devam edecek. En romantik gelinlerin tercih ettiği renktir ve beyaz ayakkabılar hem kış hem de yaz aylarında günlük görünümlerde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Artık son yıllarda gelin ayakkabısı spor modellerine merak fazlasıyla artmış durumda. Giderek daha fazla çıplak gelin ayakkabılarını görüyoruz. Deri arka planı, rengi ve şeffaflığı olan yeni elbiseler, gittikçe daha fazla gelinin çıplak veya pembe tonlarda ayakkabıları tercih etmesini sağlıyor. Bu eğilim son yıllarda görüldü ve gün geçtikçe daha fazla gelin düğün günlerinde bu renkten ayakkabılar giyiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Gelin ayakkabısı 2021 yılında bizi neler bekliyor ?

2021 yılında tasarımcılar tarafından gelin ayakkabısı modellerinde ciddi çalışmalar ve tasarımlar yapıldı yapılmaya devam ediyor. Asya’dan gelen yeni akımlar ile birlikte gelin ayakkabısı süsleme sanatı ile birlikte yeni trendlere hazır olun.

  • Gelinliğime uygun ayakkabı bulamazsam ne yapmalıyım ?

Bu durum ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum fakat karşılaştığınızı düşünelim. Elbisenize uyacak doğru renkteki ayakkabıları bulamayabilirsiniz. Ancak paniğe kapılmanıza gerek yok çünkü onları en sevdiğiniz renge boyatabilirsiniz. Bu sayede en sevdiğiniz düz gelin ayakkabınız için çeşitli renkler elde edebilirsiniz . Ayrıca mükemmel bir düğün için nedimelerinizden de ayakkabı boyayabilirsiniz.


Leave a comment

%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds
%-wWeeks
%-dDays
%HHours
%MMinutes
%SSeconds